zeges aaneen Voetbalsters IJzendijke winnen opnieuw ruim De Schelde komt goed weg Vruchtbaar weekend voor 't Bierwinkeltje De Booij en Orviel zijn bij de les in Hulst SPORT 43 scoringsdrift van Zaman nog niet gestild, want ze maakte ook de zesde treffer en voltooide daar mee een puntgave hattrick. Vierde klasse. Olympia-Tempo 1-1: Olympia be gon uitstekend aan het duel en was ruim een kwartier lang de be tere ploeg. Dat leverde wat doelge- vaar op, maar geen treffers. Naarmate de eerste helft vorderde kreeg Tempo meer grip op de wedstrijd en liet het nog voor de doelwisseling de o-i noteren. Zaterdag. Tweede klasse. Zwaluwen-IJzendijke 1-5: De ploeg van trainer Ronny van Poucke begon slap en keek al snel tegen een 1-0-achterstand aan. Na een kwartier maakte Rosanne Lammers gelijk uit een mooie vrije trap. Diezelfde Lammers zorgde ook voor de 1-2-voor- sprong en na een knappe aanval over vijf schijven scoorde Kelly van Leeuwe de 1-3. In de tweede helft breidde Thea Corstanje de marge uit tot 1-4, De Schelde-Hellasglana 6-5: De Schelde speelde een slordige wed strijd tegen het jeugdige team van Hellasglana, dat vanuit een zo ne-verdediging speelde. Hellasgla na nam twee keer een voor sprong. Toen Niek Kampman dacht te scoren - om De Schelde op gelijke hoogtere brengen - liet de scheidsrechter na te fluiten. Hellasglana speelde slim verder en scoorde. Daardoor stond het in eens 1-3 in plaats van 2-2. De Schelde was even van slag, maar herpakte zich aan het einde van de eerste periode en kwam op 2-3. Er volgde een goede twee de periode waarin er niets werd weggegeven en De Schelde een 4-3-voorsprong nam. Daarna kwam er een bijzonder slechte derde periode, waarin bei de ploegen erg veel kansen, mis ten. Het bleef spannend en pas in de laatste periode kwam Hellasgla na op gelijke hoogte: 4-4. De Schelde bleef scherp spelen en be nutte de manmeersituaties. Met nog anderhalve minuut te spelen werd het 6-5. De ploeg uit Terneu zen speelde de wedstrijd slim uit en won verdiend. Ook in de tweede helft opende Olympia sterk. Het team hield dat overwicht vol tot een kwartier voor het einde. Toen zorgde Simo- ne Twist, na fraai samenspel met Aïcha Sips en Carolien Zwart, voor de gelijkmaker. Daarna nam de druk van de be zoeksters toe en moest de Ter neuzense ploeg - en met name de uitblinkende keepster Britt Krabbenborg - alle zeilen bijzet ten om Tempo van scoren af te houden. 3BSD-'t Bierwinkeltje 2-6, 4-8 in sets: De bezoekers hadden alleen in Sjaak de Visser een winnaar. Hij versloeg Joke Breur. Verder waren René Kuczorra, Arie Vink en Cees Wissel de beteren en was een plaats in de volgende ronde zeker. 't Bierwinkeltje-'s Lands Welva ren 1 4-4: De streekderby in de derde divisie eindigde onbeslist en daarmee mocht de thuisploeg de handen dichtknijpen. Cees Wissel en Arie Vink verloren kansloos, terwijl René Kuczorra en Joke Breur met de hakken over de sloot wonnen. Breur haalde een achterstand van 21-27 op en won alsnog na drie series van drie. In het persoonlijk kampioen schap driebanden tweede klasse in Kloosterzande triomfeerde thuisspeler Paul de Kort. Hij won soeverein voor clubgenoot Edward Janssen, die op de slotdag opviel door zijn overwinning op Joni Sanderse - met 1.000 gemid deld. Sanderse tuimelde hierdoor van het podium en werd vijfde. Het brons ging naar Phuc Nguyen, die na een zwakke start een uitstekend tweede deel ken de. Chris Mijnsbergen uit Goes te kende voor de hoogste serie van 11. „Ik heb een mooi kampioen schap gespeeld en mijn nipte pro motie van de voorwedstrijden ruim verbeterd", zei De Kort. waarna Dafne van Waterschoot uit een fraaie dieptepass van Maud Kuijpers de eindstand op 1-5 bepaalde. Anneke de Booij behaalde in de openingsronde met de ruin Or viel met 67,33 procent een afgete kende overwinning. Patricia Bau- wens uit Lovendegem eindigde met de Florencio-zoon Baltimore (63,66 procent) op de tweede stek. In de tweede proef liep De Booij met de Einstein-zoon met 66,66 procent naar de zege. De Koe- wachtse Jorien Muilwijk eiste met de Sandro Hit-dochter Sofia Hit de tweede plaats (65,66 pro cent) voor zich op. „Orviel liep heel erg fijn, bleef goed bij de les en pakte goed aan", vertelde De Booij. In de eerste ronde van de L2 be haalde Lisette den Dekker met de ruin Excellent 69,00 procent, het geen goed was voor de winst. In de herkansing eiste Den Dekker met de United-zoon nogmaals de zege (64 procent) voor zich op. De Terneuzense Brigitte Malta eindigde met de Spielberg-nako- meling Darcy (respectievelijk 63,00 en 60,33 procent) op de tweede stek. „Het is ruim twee maanden geleden dat ik met Ex cellent op wedstrijd ben ge weest", vertelde Den Dekker. „Hij is pas vier en ik wil niets forceren. Daarom heb ik hem na het out- doorkampioenschap rust gege ven. Dat heeft hem goed gedaan." Van 't Westende na veertig tellen klaar Het European Open in Minsk zat er zaterdag na veertig seconden op voor ju doka Sam van 't Westende. In de klasse -73 kilo werd de Vlissinger razendsnel uitge schakeld door de Moldaviër Constantin Arpentin. Bin nen een minuut lag hij op z'n rug (ippon) en was het toernooi voorbij. Twee weken eerder won Van 't Westende, die uit komt voor Budokan Rotter dam, nog brons op een ver gelijkbaar toernooi in Tamp ere. FM Sranang stevig op derde plaats De zaalvoetbal Iers van FM Sranang uit Goes verstevig den hun derde plaats in de topklasse door een eenvou dige zege op SCR/'t Rijens Vat Hoewel de Goesenaren verre van compleet waren, waren zij de gehele wed strijd de bovenliggende par tij. Atilla Cavus scoorde zowel voor als na de rust. Het werd 0-3 door Ibi El-Ua- richi. Eervolle invitatie voor De Bree Voor Peter de Bree kan het seizoen nu al niet meer stuk. Nadat hij zich plaatste voor het Nederlands kam pioenschap libre groot eer ste klasse ontving hij deze week een uitnodiging deel te nemen aan het NK kader 47/2 ereklasse. Dit kampioen schap wordt van 15 tot en met 17 november in Oegst- geest gespeeld. Schepnet zegeviert in uitwedstrijd In de vierde klasse van de re giocompetitie Zeeland won nen de badmintonners van Schepnet met 5-3 de uitwed strijd bij Marathon 3. Succevol voor het team uit Sluis waren in het vrouwen- dubbel en hun enkelspelen Zoë Versprille en Sharina van den Bunder. In het ge- mengddubbel boekte dat tweetal winst met respectie velijk Erwin Hermans en Thierry de Baets. Staal en Platteeuw snel in 4Mijl Tommy Staal l^eft een Zeeuws record gelopen in de sterkbezette 4Mijl van Groningen. De atleet van AV'56 noteerde 18.57 mi nuten en werd tweede ju nior. Esther Platteeuw liep een Zeeuws record bij de vrou wen. De atlete van Schelde- sport kwam na 23.19 minu ten over de eindstreep. De 4 mijl is een afstand die niet vaak wordt gelopen, maar in Groningen erg populair is. MAANDAG 14 OKTOBER 2013 Liberty veel te sterk, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke behielden zaterdag dank zij een 5-1-zege in de uitwedstrijd tegen Zwaluwen de koppositie in de tweede klasse B. Het tweede team van IJzendijke haalde keihard uit naar SVD: 1-13. De wedstrijden van Terneuzen en FC Axel werden een dag later afgelast. door Ko Mechielsen MIDOELBURC - De waterpoloërs van De Schelde vochten zaterdag een boeiend gevecht uit met Hellasgla- na. De Terneuzense mannen won nen met 6-5, maar dat ging niet zonder slag of stoot. Scores de Schelde: Cees van Houwe- lingen en Leon de Blaey 2 en Niek Kampman en Gijs Manhave 1. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT - Voor de drieban- ders van 't Bierwinkeltje was er afgelopen weekeinde een mooie opbrengst weggelegd. Eerst werd in de bekercompetitie met 6-2 ge wonnen van 3BSD, een dag later werd in de derde divisie een gelijk spel behaald. Vijfde klasse. Zaamslag-Nieuw- dorp/Patrijzen 6-0 (4-0): Fleur Rade makers 1-0, Karin Schellekens 2-0, Tanja Boënne 3-0, Rademakers 4-0, Linda Stouthamer 5-0, Rademakers 6-0. Koewacht-Rillandia 2-4 (2-2): Nikki de Kind 1-1, Samanta de Kevie 2-2. SVD-IJzendijke 2 1-13 (0-7): Marieke Ulijn 6, Yannick van Acker 3, Kelly Lip pens 2, Kim van Poucke 1, Anne Boi- din 1. Zondag. Vierde klasse, DSE 2-Honte- nisse: 1-0 (0-0). Vijfde klasse. Meto-Hulsterloo 1-3 (1-1): Anniek Boënne 0-1, Marianne de Cocq 1-2, Tina Bleijenberg 1-3. WW'67-Vogelwaarde 0-3 (0-1): Kim de Caluwé 0-1, Tessa Cornelis- sens 0-2 (str), Daisy Bracké 0*3. door Lucien Roelandt HULST - De Honteruiters uit Kloos terzande stalen zaterdag bij de dressuurwedstrijd van RV Axel de show. Anneke de Booij zorgde in de klasse M1 met een proef uit het boekje voor een fraaie opening en met een sublieme uitvoering in L2 tekende Lisette den Dekker voor een uitstekend sluitstuk. MINSK RIJEN MIDDELBURG SLUIS GRONINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71