TOP superieur, maar scoort te weinig Korfballers Zaamslag onbedreigd de zaal in wel bij samenwerking SPORT 41 1800-toernooi i-2-achterstand aan. Voorwaarts toonde echter veerkracht, speelde met veel inzet en sleepte een vijf de set uit het vuur. Daarin namen de Zeeuws-Vlamingen .het voor touw. Het resulteerde in een vroe ge voorsprong, die niet verzilverd kon worden. Voorwaarts was met een 14-12- en een 17-16-voor- sprong dicht bij de winst, maar legde uiteindelijk het loodje. Vrouwen. Mikro Electro/Roosendaal 4- Savok 3-1 (25-13 20-25 25-1125-19): Savok pakte een set, maar daar was alles mee gezegd. De Sasse vrouwen bleven ver onder de maat en hadden een collectieve off-day. Savok zat, behalve de tweede set, geen moment in de wedstrijd. Vanaf het eerste fluitsignaal nam de thuisploeg het initiatief. Dat leidde tot billenkoek voor de be zoekers, die qok in de derde en vierde set geen voet aan de grond kregen. De Sterre-Sarto 3 3-1 (25-21 25-23 19-25 25-20): Hoewel de thuis ploeg vier punten aan het totaal toevoegde, kondigde trainer Cor Hamelink een pittig gesprek met zijn selectie aan. De Zuiddorpse vrouwen troffen een talentvolle tegenstander, die van slordigheid jes in de Zeeuws-Vlaamse gelede- 'ren profiteerde en daardoor de derde set won. Ook in de andere sets moest de thuisploeg vol aan de bak om zich van winst te verzekeren. Manou van den Brande legde met een pri ma opslagbeürt de basis voor een inhaalrace in de vierde set, waar door De Sterre met de schrik vrij kwam. OOST-SOUBURG - Het 1800-schaak- toernooi in Oost-Souburg is ver rassend gewonnen door Lydia Dubbeldam van de schaakveren ging Landau uit Axel. Met 5,5 pun ten bleef ze Paul van Dijke van de organiserende vereniging een half punt voor. Het i8oo-toernooi is voor scha kers die een rating hebben die la ger is dan 1800. In de eerste vier ronden maakte Van Dijke de dienst uit. Hij verschalkte onder anderen Wim Sinke. In de vijfde ronde ging het mis. In het onderlinge duel met Dubbel dam moest Van Dijke een neder laag slikken. Voor het ingaan van de laatste ronde stonden Dubbel dam en Souburg-schaker Jan Cop- poolse aan de leiding. Het onder linge duel moest de beslissing brengen. De Zeeuws-Vlaamse won. Dat naaste belager Erasmus niet meer dan een sparringpartner was voor Zaamslag, gaf aan dat de Zeeuws-Vlaamse korfballers de vierde klasse halverwege de com petitie al ontgroeid zijn. Zaamslag kan zonder puntverlies toewer ken naar de zaalcompetitie. Op het terrein van Velox, waar de studentenclub Erasmus de thuis wedstrijden afwerkt, was het voor rust (2-7) éénrichtingsver keer. „We hebben wel duizend kansen gemist", verwoordde coach Carlo de Waele het. Pas na de thee kweet de koploper zich van de huiswerkopdracht: de schutters van Erasmus werden kort gehouden, waardoor het te kort aan Rotterdams loopvermo gen werd blootgelegd. Onder die omstandigheden tekenden de be zoekers voor een forse uitslag. Met de onbedreigde koppositie staat Zaamslag met een been al op de platte kar. TOP Arnemuiden-Sporting Del ta 13-9: De Dordtse bravotlre werd in de kiem gesmoord door uitstekend verdedigend werk van TOP. „Jammer dat we daar aanval lend niet meer van konden profi teren", overzag coach Erik Mal- jers het luxeprobleem. De 7-3-ruststand gaf de suprematie van de Arnemuidenaars niet weer. In de tweede helft bleef de marge vier punten. RWA-Fortis 8-17: Fortis verraste zichzelf met een eclatante zege in Poortugaal. RWA zat na rust in de tang. „Alles klopte", zei coach Sjaak Baas tevreden over de ener gieke, Souburgse teamprestatie. Fortis staat nu vierde. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Rens van den Driest, Jordy Sleijpen, Mark Trimpe, Joyce Schoonaard, Rachel Verhagen 2, Yasmin Swiers, Charissa Tanis, Joost Heijboer, Nick Mondeel 1. Valto-Swift 7-16: Een gefocust Swift was heer en meester in De Lier. Na rust (3-9) konden de Mid delburgers zich zelfs een kwar tier zonder score permitteren, omdat ook de verdediging over had op Valto. Als Swift de inhaal wedstrijd van komende zaterdag wint, gaat de ploeg aan kop. Scores Swift* Richard Geldof en Vera Kuiper 5, Mirella Pouwer 2, Lennart Hoogenboom, Kristian Huisman, Mat- thijs Pouwer en Aisja Zuidweg 1. Togo-Ondo (G) 6-10: 'Teleur stellend' noemde coach Jan Vos- hart het optreden van tweedeklas ser Togo. Hij had het daarbij niet alleen over het scorend vermo gen, maar ook over het gebrek aan mentale weerbaarheid. De 4-2- voorsprong bij rust ver dween als sneeuw voor de zon en daarna waren de Goesenaren ge knakt. Ondo-Atlas 20-5: Het krachts verschil tussen Ondo, de koplo per in de derde klasse, en hekken sluiter Atlas was enorm. De rust stand van 13-1 zei alles. Onder de verdedigende druk van de ploeg uit Sint Laurens kwam de Rit- themse formatie niet aan korfbal len toe. Scores Atlas: Johnny Forrer en Tim Di- bala 2, Bricht van der Woude 1 Seolto-Olympia 15-17: „In twin tig minuten vergooiden we onze kansen", zei coach Sjaak Joziasse, de teleurstelling verbijtend. Na rust (10-10) was de Vlissingse ploeg de draad kwijt. Pas een kwartier voor tijd vond Seolto de korf weer, maar toen was het al te laat. Thor-KVK 10-13: Gewend aan kunstgras was het voor KVK wer ken geblazen op de Rotterdamse grasmat. Daarbij kwam dat de Ka- pellenaren de scheidsrechter niet bepaald mee hadden. Deson danks verstevigde KVK de koppo sitie, omdat concurrent Stormvo gels verloor. Wibo Nieuwdorp 2. Harga-Stormvogels 14-12: Coach Wim Allaart was tevreden over het spel, maar kritisch over het omzetten van kansen in doelpun ten. Twee schutters brachten Har- ga in goede positie en daarnaast lieten de korfhalster van de West- kapelse ploeg te veel scoringsmo- gelijkheden onbenut. Blauw Wit-Good Luck 9-14: Ge plaagd door blessureleed haalde Blauw Wit niet het niveau om de Zuid-Hollanders te verslaan. De thuisploeg was gewaarschuwd voor de korte kansen waar Good Luck patent op heeft, maar rea geerde niet alert. MAANDAG 14 OKTOBER 2013 De volleybalsters van De Sterre boekten za terdag de vierde over winning van de compe titie. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag lieten zaterdag geen spaan heel van Erasmus. De score stokte pas bij 7-18. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 7, Erwin Verhelst 3, Jeffrey Courtens en Linda Hamelink 2, Marnix de Bat, Mar jan Verhage, Marjolein Verpoorte en Debby Cerpentier 1 Tjoba-korfballer Dirk-Jan Westmaas reikt naar de bal in het duel met Die Haghe. foto Johan van der Heijden door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Hoewel de korfbal lers van TOP Arnemuiden maar dertien keer scoorden, was de ploeg oppermachtig tegen Spor ting Delta. Na de eerste helft van de veldcompetitie staat het team tweede in de overgangsklasse C. De eersteklassers Swift en Fortis wonnen eveneens. Scores TOP: Peter van Belzen, Corné Bezemer en Remco Bezemer 3, Jeani- ne Marijs 2, Nelleke van Belzen en Pe tra de Ridder 1. Scores Togo: Marcel Joziasse en Niek Meerman 2, Wendy Uitterhoeve en Mijke Tahapary 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse en Lilian van de Linde 4, Rob bie Mesu 3, Thomas Mesu 2. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Mayella Kuizinga 3, Ralf Dourlein, Lieve Middelhoek 2, Mariëlle Francke, Rowena de Pagter.Mick Goedege- buur 1. Scores KVK: Lennard Volkers en Bart Niewenhuijse 4, Koen Volkers 3, Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene en Loura Kleinepier 2, Kris Gabriëlse, Emmely de Visser en Vera Geschiere 1 Scores Blauw Wit: Edwin Bommeljé 3, Ilse Kloet 2, Ivo Flipse, Marty de Vil der, Danny Hoogesteger en Janet Ver boom 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69