Erwin Mesu is terug in marathonpeloton tb Sdjibüijybti) SPORT 39 kwam daar nu bij. Maar goed, ik werd ook pas maandag gebeld en bij Jong Oranje was alles al geregeld voor het trainings kamp." Hoe plotsklaps haar entree bij long Oranje was, werd misschien nog wel het best geïllustreerd door het shirt dat ze tijdens het duel met Jong Duitsland droeg. Op haar rug prijkte de naam 'Van der Vorst'. De korfbalbond was nog niet in staat geweest een te nue voor haar te maken. Hoe onwennig het voor Zuidweg nog was, werd ook meteen duide lijk. De Middelburgse, die veertig van de zestig minuten in het veld stond, werd overdonderd door het hoge speltempo van haar me despelers. „Ik had de opdracht gekregen om net als de anderen veel te schie ten en altijd vrij te lopen", zei ze, „maar ik was daarin nog niet bru taal genoeg. Als ik zag dat we geen afvang hadden, schoot ik niet en passte ik de bal door. Maar van de kant-zeiden ze dat ik op zulke momenten toch moest schieten. Mijn vakgenoten zou den de rebound dan heus nog wel hebben." Zuidweg kwam in het veld bij de stand 16-3. In de eerste twintig minuten daarna liep Jong Oranje uit naar 30-5. De ploeggenoten van Zuidweg waren zó scherp in de afronding dat Jong Duitsland er nimmer aan te pas kwam. En de OWO-speelster moest alle zei len bijzetten om aan te blijven ha ken. „Ik heb enorm genoten", ver telde ze na de 38-7-overwinning, „maar wat moest ik wennen, zeg." Vaak stond Zuidweg, als de bal in het andere vak was, met.de han den in haar zij. Uit te puffen van een aanval, zich verbazend over het hoge niveau, zich verbijtend over het feit dat ze soms werd overslagen of balend van een ge miste kans. Pas aan het einde scoorde ze. Het was de 35-5. „Toen dacht ik: hè hè, eindelijk lukt het een keer." Scholtmeijer vond het niet meer dan logisch dat Zuidweg het moeilijk had gevonden haar weg te vinden. Hij had daar ook be grip voor. „Negen van de tien korfballers worden bij hun eerste Naomi bewijst dat ze de drive heeft om het beste uit zichzelf naar boven te halen optreden voor een nationale ploeg overweldigd. Je zag bij Nao mi ook dat ze nog niet precies wist waar ze moest lopen en wel ke acties ze moest maken. Maar ik heb wel gezien dat ze talent heeft en dat ze nog kan groeien." Daarom nodigde Scholtmeijer Zuidweg direct na de wedstrijd uit om vandaag weer mee te trai nen bij Jong Oranje. „Ik kan haar niet na één optreden al beoorde len", legde hij uit. „En als ze maandag al progressie laat zien ten opzichte van vandaag, dan mag ze een week later weer ko men. We bekijken dat gewoon van week tot week." Wat de Middelburgse vooral nog moet doen, is haar handelings snelheid verhogen. „Op dit ni veau moet je meteen gas geven en het gas ook de hele tijd open laten staan", doceerde de bonds coach. „Bij Swift was Naomi ge wend dat alles voor haar werd neergezet en dat ze pas gas hoef de te geven als de anderen hun posities hadden ingenomen. Bij OVVO en Jong Oranje kun je daar niet op wachten. Je moet vrij- lopen, alle ruimte gebruiken en constant schieten. Hier houdt het niet op." Als Zuidweg dat oppikt, zitten er misschien nog wel meer optre dens bij Jong Oranje in. En mis schien krijgt ze dan ook een ei gen shirt. Voor Mesu was het de eerste ma rathon sinds hij eind februari tij dens een valpartij in Dronten ern stig geblesseerd raakte. Hij liep on der meer een doorgesneden spier en zwaar beschadigd kapsel op doordat een 'mes' van een andere schaatser hem raakte. Na een voor spoedige zomer kon Mesu zich za terdag goed handhaven in het pe loton, dat koos voor een rustige start van het seizoen. Broer Niels Mesu hoopt later dit seizoen aan te sluiten bij het pelo ton. Hij is nog herstellende van een operatie waarbij een kwaad aardige vorm van huidkanker werd weggenomen. De openingswedstrijd werd zater dagavond gewonnen door Gary Hekman uit Gramsbergen. Hij toonde weer eens zijn kwaliteiten als sprinter bij een massale aan komst. Hij versloeg na 125 ronden Arjan Stroetinga en Bob de Vries, de troeven van BAM, op de Jaap Edenbaan. Bij de vrouwen, die zeventig ron- In het kickboksen is het letterlijk hij of jij. Dat ge voel probeer ik te vertalen naar mijn strijd met een spits." Ajacied Stefano Denswil in Voetbal Interna tional. „Wie snelheid wil zien, moet maar naar de Formu le 1 kijken." Driebander Dick Jaspers in de Volkskrant. „Voor het grote publiek was ik misschien de grote onbekende, maar binnen de groep niet hoor." Jong Oranje-doelman Warner Hahn in het Algemeen Dagblad. „Ik heb zelf besloten ermee te stop pen. Vallen hoort bij mijn sport, ook dat je af en toe iets breekt. Maar nu is het ge noeg geweest. Te veel trammelant en te veel pijn gehad." Motorracer Raymond Schouten in De Tele graaf. „Ik zal je iets bekennen. Ik voetbalde nog op straat in Rotterdam toen ik al in het eerste elftal van Feyenoord speelde. Daar heb ik ook nooit iets over gezegd." - Robin van Persie in De Telegraaf over de kwestie rondom Stefan de Vrij. „Vaak worden de grote koersen gewonnen door wereldtoppers, en een enkele keer door een subtopper. Terpstra, Mollema en Ge- sink reken ik tot die tweede groep. Dat gaat binnen één of twee jaar een keer de goede kant op vallen." Frank Kwanten, commercieel manager van de voormalige Vacansoleil-ploeg in NRC Handelsblad. „Ik vond het vreselijk om op bed te liggen en uit te rusten. Dan voelde ik mij schuldig. Maar het is wel wat ik nodig had. Ik moest leren luisteren naar mijn lijf." Schaatsster Annette Gerritsen in Trouw. den reden, zegevierde Irene Schouten uit Andijk. Ze bleef Fos- ke Tamar van der Wal, Janneke Ensing en Elma de Vries voor in de eindsprint van een groot pelo ton. Vorige jaar was Schouten ook al de beste in Amsterdam. Debu tante Annemarie Pasveer uit Arne- muiden reed attent mee en finish te op de 49e plaats. In de eerste divisie liet Antwan Tolhoek uit Yerseke zich voortdu rend voorin zien. Hij pakte enkele punten in de tussensprints en reed met nog twintig ronden te gaan met twee man weg. Het trio kon niet uit de greep van het pelo ton blijven en Tolhoek eindigde in de sprint als 23e. Het debuut van Joerec Cijsouw uit Oostburg verliep minder voorspoedig, want hij moest de strijd na dertig ron den staken. „Ik vond hem een kei van een voetballer. Maar de Demy de Zeeuw van Ajax heb ik hier nog niet ge zien." Anderlecht-manager Herman van Holsbeeck in het Alge meen Dagblad. MAANDAG 14 OKTOBER 2013 MMMU eindelijk op van de aanvallen met Jong Oranje, foto Roeland van Vliet Wim Scholtmeijer AMSTERDAM - Erwin Mesu heeft za terdag zijn eerste schaatsmarathon sinds acht maanden afgewerkt. In Amsterdam haalde de Middelbur ger het einde van de wedstrijd in de topdivisie niet, want vijf rondes voor het einde werd hij getroffen door materiaalpech. De ploeg van Mesu, Radson-jinstal, maakte ech ter een vliegende start, want het team won het ploegenklassement. Antwan Tolhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67