BV Souburg wint een sterke eindsprint Terneuzense Boys heeft de cadans gevonden 36 SPORT PROMOTIEDIVISIE Basketballers van BC Vlissingen boeken tweede overwinning in de promotiedivisie. m Vrouwen. Yellow Sox-BC Vlissingen 51-46: BC Vlissingen kwam uitstekend uit de startblokken en nam een 1-10 voorsprong. Yellow Sox ver hoogde het tempo en BC Vlissin gen kon niet volgen, waardoor de ruststand 18-18 werd. Na de pauze liep de thuisploeg uit naar 31-21. BC Vlissingen knokte zich nog te rug tot 42-42, maar kwam in de slotfase tekort. BV Souburg-Springfield 2 41-39: In een gelijkopgaande wedstrijd had BV Souburg de sterkste eindsprint. Na het derde kwart stond het 30-33, maar door heej. goed verdedigen en goede scores van Melanie Lindenberg en Natha lie Franke kwam de 41-39-eind- stand op de borden. Blauw-Wit-BC Vlissingen 2 59-74: BC Vlissingen 2 speelde in Roosendaal een sterk eerste kwart en liep uit naar 17-26. Deze marge bleef tot de rust gehand haafd: 33-42. Blauw-Wit begon fu rieus na de hervatting en nam zelfs een 46-45-voorsprong. De Vlissingers stelden daarna orde op zaken: 59-74. VLISSINGEN - Abdul Zombra was zondag met maar liefst 38 punten de gevierde man bij de BC Vlissin gen. In sporthal Baskensburg werd Apollo 2 uit Amsterdam met 89-65 opzijgezet. Het was de tweede overwinning voor de Wal- cherse ploeg in de promotiedivi sie. „Ik probeer elke wedstrijd mijn best te doen. Ik had nu een dag dat alles erin vloog", zei top scorer Zombra na afloop. De forward van BC Vlissingen zag in het eerste kwart de bezoe kers uit Amsterdam naderen tot een punt (23-22), maar verder liet BC Vlissingen het in het verloop van de wedstrijd niet meer ko men. Zombra: „Apollo begon sterk met twee driepunters achter elkaar. We stonden plotseling met 6-0 achter, maar wij kwamen snel te rug in de wedstrijd met goed com binatiespel." Assistent-trainer Jeroen Buijs - hoofdtrainer Klaas-Willem Bar- ten was met vakantie - keek tevre den terug op de manier waarop zijn team speelde. „Wij hebben goed gereageerd op de laatste twee nederlagen. De nederlaag te gen Almere van vorige week was onnodig. Dat deed wel iets met ons vertrouwen. Gelukkig heeft het team zich herpakt en konden we de toeschouwers, ondanks het slechte weer, een leuke middag bezorgen." Ook in het tweede kwart liet de man van de dag weer van zich ho ren. Zombra schoot vrijwel met een na het beginsignaal van het tweede kwart een paar keer raak. De Amsterdammers waren hier door zo van slag dat er meteen een time-out werd aangevraagd. „Dat gaf een lekker gevoel. Je weet dan dat de tegenstander uit zijn spel is. In het begin van het tweede kwart ging alles zoals het moest gaan." BC Vlissingen domineerde het tweede kwart door veel rebounds te pakken. De Amsterdammers kwamen er niet aan te pas. Met een voorsprong van meer dan tien punten leken de Vlissingers het duel al vroegtijdig te beslis sen. Buijs: „We speelden een heel constante wedstrijd tot de laatste paar minuten voor rust. Door con centratieverlies kwam Apollo toch terug tot vijf punten. Dat mag ons niet steeds gebeuren. We moeten juist met een grote voorsprong gefocust blijven." - Het tweede kwart eindigde in een 43-37-voorsprong voor BC Vlissingen. In het derde kwart stond Abdul Zombra opnieuw op om zijn team bij de hand te ne men. Mede door de snelle passing en het scorend vermogen van de forward kon BC Vlissingen uitlo pen naar een voorsprong van twintig punten (68-48). „We merkten dat Apollo steeds vermoeider raakte. Ze hadden maar zeven man meegenomen. Het was per slot van rekening het tweede team van de Amsterdam mers. Het eerste team van Apollo had blijkbaar spelers nodig. Daar om konden zij niet echt rouleren. Wij hadden wél een groot team op de bank zitten en waren min der vermoeid in die fase van de wedstrijd. Ik denk dat wé daarom zover konden uitlopen in het der de kwart", stelde Buijs. Vermoeid of niet, Apollo probeerde in het laatste kwart met man en macht de score te verkleinen. Maar daar was hij weer: Abdul Zombra. „In het vierde kwart wilden we de voorsprong van meer dan twin tig punten vasthouden. Dat werd ons doel. We speelden in het laat ste kwart heel geconcentreerd en wisten de voorsprong zelfs te ver groten", zei de man van de wed strijd. Ook Buijs was tevreden over het laatste kwart. „Dit was een perfec- Terneuzense Boys boekte een knappe 4-1-zege bij Dauwendae- le, Bruse Boys blameerde zich door met 5-1 te verliezen bij Din- teloord en Serooskerke scoorde op nieuw gemakkelijk. Nu won de ploeg met 4-0 van Zwaluwe. Dinteloord-Bruse Boys 5-1: Door een goal van Joep Brosky leidde Dinteloord, ondanks dat Bruse Boys een aantal grote kansen kreeg, bij rust met 1-0. Vijf minu ten na rust kreeg Maurice Nagt- zaam (Dinteloord) rood. In onder tal scoorde Jorik Mijnhijmer in de 58e minuut de 2-0. Mats Willem- se maakte in de 62e minuut nog wel de 2-1, maar daarna blameer de Bruse Boys zich. Het tiental van Dinteloord liep door goals van Mijnhijmer (3-1 en 5-1) en Re- mi Sulkers uit naar 5-1. Serooskerke-Zwaluwe 4-0: Serooskerke scoorde er voor rust lustig op los. Jorden Louwerse maakte uit een corner de 1-0, Alex Jobse uit een strafschop (overtreding op Alex de Visser) de 2-0 en Maikel Simonse teken de voor 3-0. Op aangeven van Jan- nick Wondergem zorgde Jobse voor de 4-0. Zwaluwe eindigde het duel, na een tweede gele kaart voor Yan- nick Vos, met tien man. SSV'65-GPC Vlissingen 0-2: Jes- per de Vlieger schoot GPC na twintig minuten spelen van af stand naar de 0-1 en in de 41e mi nuut zorgde Matthijs Lugtenburg, die hoog boven zijn tegenstander uittorende, koppend voor de 0-2. SSV'65 was aanvallend te onmach tig om het de bezoekers lastig te maken. De ploeg uit Vlissingen speelde na rust het duel, zonder daarbij zelf tot veel kansen te ko men, gecontroleerd uit. FC Dauwendaele-Terneuzense Boys 1-4: Bij rust leidde Dauwen- daele nog door een goal van Kha- lid Kaldoon nog met 1-0. Na een handsbal van rechtsback Kevin Ouwerkerk kregen de bezoekers na de pauze een penalty die door Tim Faassen wérd benut. Daarna voetbalden de bezoekers zich naar een verdiende zege, waarbij Ruud Hoogesteger zich met een zuivere hattrick onderscheidde. WC'68-De Meeuwen 5-2: Step- han Roosenboom en Bart Vane schoten De Meeuwen voor rust al naar een 2-0-achterstand. Ook na rust was WC'68 sterker. Door goals van Martijn Lindhout en Vane werd het 4-0. Wouter Koch en Delano Langezaal deden na mens De Meeuwen wat terug, maar via Hilbert van Akkeren werd het uiteindelijk nog 5-2 voor de thuisploeg. Duiveland-De Fendert 1-1: Een terechte uitslag. Na een fout van Thijs Rentier maakte Remon Heinsius er 0-1 van. Op slag van rust bracht Barry Steenpoorte de Oosterlanders langszij. In het eerste kwartier na rust was Duiveland via Tabesh Osmanie met een schot op de paal dicht bij de 2-1, maar daarna werd De Fen dert sterker en ontsnapte ook Dui veland nog een paar keer aan een tegengoal. Tholense Boys-MZVC 0-7: Bij rust stond het nog 0-0! „Alles klopte in de tweede helft", liet MZVC-trainer Stéphane Cépèro weten. Door goals van Jaimy Tims, Ainsley Jansen, Patrick Joos- sens, Meivin Caljouw en Jesper Davidse werd het 0-5. Met hun tweede goal van de middag zorg den Jansen en Caljouw voor de onvervalste zevenklapper en de eerste zege in de tweede klasse. Jerï? Abdul Zombra is de 1 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen verloren in de hoofd klasse van Yellow Sox en zijn afge zakt naar de middenmoot. In de overgangsklasse wonnen de vrou wen van BV Souburg van Spring field 2. Scores: Melanie Dolfing 13, Romana de Ridder 12, Sheri Bos 11 en Lisa Kui per 10. Scores: Melanie Lindenberg 8, jessica Verhage 8, Nathalie Franke 8, Ilse Rijn berg 5, Annegret Scheers 4, Jacqueli ne Franke 3, Gitta Zijlma 3, Annema- rie van der Kaaden 2, Linda de Meij 1. Mannen. Scores: Abdul Zombra 16, Mike de Kraker 15, Rajan Dielbandhoesing 11, Ronny de Troije 11, Dylan Hofmann 8, Abdelouahid el Kharbouchi 7, Amar van Sluijs 4 en Tom Rottier 2. door Jordy van de Brug V Abdul Zombra (links) was de absolute uitblinker bij BC Vlissingen in het duel door Klaas Verspoor MIDDELBURG - MZVC is na zes com petitiewedstrijden in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal van de hatelijke nul af. De Middel burgers pakten met een 7-0-zege flink uit bij Tholense Boys. WW 0 Ruud Hoogesteger, hier op archief foto, maakte drie doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64