FC Axel verspeelt voorsprong Zaamslag gaat strijdend ten onder SPORT 35 1 M naar binnen en zijn schot werd tot corner getikt door de keeper. De tweede helft was al niet veel beter. Doordat Hoek móesten Smitshoek loerde, kwam er meer doelgevaar. Smitshoek stuitte een aantal keren op De Jonghe, ter wijl Hoek het probeerde met scho ten van De Groote en Reguillo Vandepitte. Tussendoor blonk Hoek uit door het nemen van kansloze vrije trappen en corners. De blessuretijd had Hoek kunnen redden. In de eerste minuut van de extra tijd werd een schot van Birgen Martens gepakt door de keeper. In de tweede minuut lag diezelfde keeper na een knappe aanval dwars bij een schot van Nick de Groote en in de derde mi nuut ging invaller Kyle Doesburg er op snelheid vandoor, maar hij verloor de controle over de bal. En zo wacht Hoek na drie thuis duels nog altijd op het eerste veld- doelpunt op eigen veld. Na de o-o tegen Heinenoord volgde de ï-o-zege op Kloetinge (strafschop Clinckemaillie) en nu een i-o-ne- derlaag. „Ploegen komen hier om te verdedigen", aldus De Jonghe. Dan krijgt Hoek minder ruimte om te voetballen. „Daar moeten we een oplossing op vinden." De Jonghe mag wel pronken met een nieuw clubrecord. Na vier competitieduels zonder tegendoel punt had hij tegen Smitshoek nog elf minuten nodig om zijn eigen record van 391 minuten te verbete ren. Hoewel hij dat door een mis lukte uittrap nog bijna zelf ver knoeide, lukte het uiteindelijk wel. Het nieuwe record staat op 420 doelpuntloze minuten. De Jonghe was trots op die zeven schone uren. „Maar het is van daag een schrale troost." Van den Hemel koos voor een be houdende speelwijze..„Als je Spij kenisse met open vizier tegemoet treedt, verlies je met dubbele cij fers", was Van den Hemel zich be wust van de sterkte van de oppo nent. Dat de spanning tot het ein de erin bleef, was zeker ook te danken aan Zaamslag-doelman Guido Vinke, die zijn ploeg met uitstekende reflexen op de been hield. „Ik kreeg de kans om in de wedstrijd te groeien. Je koopt er achteraf weinig voor als je ver liest, maar de organisatie was nu veel beter dan in de voorgaande duels", zei de goalie. Twee keer was de ervaren doel man echter volstrekt kansloos op inzetten van Emir Jasarevic. Voor al de tweede goal was een staaltje van lef en zelfvertrouwen. De uit blinker van Spijkenisse profiteer de van een slap moment bij Zaam slag. Joris Rademakers, die verde digend goed speelde, schatte een lange bal van Spijkenisse op Jasa revic verkeerd in. De spits ging voor eigen succes, terwijl twee medespelers vrij voor het Zaam- slag-doel stonden. Jasarevic scoor de met een geniale stiftbal over Vinke. „Zoiets verwacht je als keeper niet." Rademakers had eer der nog een inzet van Djoemian Sarkam van achter de doellijn weggewerkt. „De bal was een me ter over de doellijn", gaf de aan voerder van Zaamslag toe. Maar scheidsrechter Cor Bos wuifde de protesten van Spijkenisse weg en liet doorspelen. Spijkenisse koos vanaf het begin voor de aanval. Vooral van Ruper- to Dorothea ging veel dreiging uit. Rademakers: „We werden meteen onder druk gezet. We kre gen bijna geen kans om eruit te komen." Vinke hield, soms met kunst- en vliegwerk, de nul. De doelman was echter in de 38e minuut kans loos op het schot van Jasarevic, na een perfecte balcontrole van de spits. Zaamslag antwoordde met een schot van Michiel Leijte dat over het doel ging. In de blessure tijd scoorde Mario de Fouw op fraaie wijze de gelijkmaker. De middenvelder verlengde met een subtiele voetbeweging de bal na een voorzet van Mare de Haas: 1-1. In de tweede helft drong Spijke nisse aan, maar de ploeg ging slor dig met de mogelijkheden om óf Vinke stond in de weg. Toch werd het in de 77e minuut 1-2 via Jasare vic. Hierna kregen De Fouw en Jan Peter Simons nog kansjes op de gelijkmaker. VCK-FC Axel 3-2: Via Chiel van Drongelen en Maik de Wolf kwam FC Axel op 0-2. Simon Voet zorgde, nadat de doelman een vrije trap van Stefan Wiele- maker niet onder controle kreeg, voor rust nog voor 1-2. Via Merijn Dek, schot op de paal, rook VCK voor de pauze nog aan de gelijk maker. Die viel in de tweede helft via Erik Goudt. Luc Martens schoot VCK uit een vrije trap van Goudt vervolgens naar de drie punter. Spui-Nieuwland 2-1: Spui was na een draak van een wedstrijd blij met de zege. Via Ad Verlinde kwam Spui op 1-0, maar vlak voor rust schoot André Goedhart Nieuwland uit een strafschop naar de 1-1. Nieuwland was na rust de betere ploeg, maar in de 87e minuut counterde Spui via Jel- "mer de Pooter naar de zege. Veere-Arnemuiden 2-6: Bastian Grootjans opende de score en via Colin van Koeveringe werd het 0-2. Voor rust tilde Grootjans met twee goals de stand naar 0-4. Van Koeveringe maakte er in de 50e minuut 0-5 van, waarna Ruben de Looff namens Veere wat terug deed. Vanaf de aftrap tekende Grootjans zijn vierde treffer aan. Via Jelte Maljers kwam Veere daar na nog terug tot 2-6. De Noormannen-Nieuwdorp 2-2: Dylan Maljers opende met een lob in de kruising de score. Na de pauze ontwikkelde Nieuw- dorp de nodige druk en in de 70e minuut leidde dat via Janick van As tot de 1-1. Vlak voor tijd leek Ruud la Grand Nieuwdorp aan de overwinning te helpen, maar in blessuretijd schoot Mark Minder- houd de thuisploeg langszij. Walcheren-MZCTi 3-2: Bart Chermin scoorde de 1-0. Corné Schilperoort hielp MZC'n aan de 1-1. Een aanvallende wissel zette Walcheren op het juiste spoor. Steve Schalkwijk scoorde na een individuele actie de 2-1 en inval ler Danny Mast maakte er 3-1 van. In blessuretijd scoorde Martijn van Grunsven nog tegen. DFS-Heinkenszand 5-0: DFS leid de bij rust door goals van Kevin Veerhoek en Lennart Padmos al met 2-0. Na rust maakten de broers Wouter en Koen van de Berge hun rentree bij DFS en op aangeven van Koen schoot Wou ter van de Berge de 3-0 binnen. Na een schot op de kruising van Jeroen Grefkens maakte Wouter van de Berge daarna de 4-0. In de slotfase tekende Grefkens de 5-0 aan. Oostkapelle-Domburg 1-5: Giaco- mo Wattel opende met een kop bal in eigen doel de score en in de dertiende minuut maakte Jimmy Bastiaanse er al 0-2 van. Martijn Minderhoud schoot in de 38e mi nuut een vrije trap in de touwen en één minuut na rust tekende Maurice Bernard voor de 0-4. Na slecht verdedigen tekende Bésar Xhoxhaj voor de 0-5. Vlak voor tijd scoorde Arjen Pattenier uit een strafschop nog de 1-5. MAANDAG 14 OKTOBER 2013 door Klaas Verspoor f Hoek-aanvaller Kyle Doesburg, na de rust in gevallen voor Hakim Boucheta, probeert twee verdedigers van Smitshoek van zich af te schudden, foto Peter Nicolai door Aector Dooms ZAAMSLAG - De spelers van Zaam slag stapten zaterdag ondanks de 1-2-nederlaag tegen Spijkenisse met opgeheven hoofd van het veld. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel ging strijdend ten onder tegen de koploper in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal. „De ploeg heeft na vorige week (6-2-verlies tegen Sliedrecht) iets rechtgezet", vond de oefen- meester. „Er is veel inzet getoond en tot de laatste minuut zaten we in de wedstrijd." Zaamslag-Spijkenisse 1-2 (1-1). 38. Emir Jasarevic 0-1, 45. Mario de Fouw 1-1, 77. Emir Jasarevic 1-2. Scheids rechter: C. Bos (Vlissingen). Gele kaart: Maikel Krans, Meivin Rijckaert, Mario de Fouw (Zaamslag). Jeffrey Schenk, Jesse Schotman, Emir Jasare vic, Julien Gret (Spijkenisse). Aantal toeschouwers: 200. Bijzonderheden: de wedstrijd lag in de tweede helft ze ven minuten stil vanwege een blessu rebehandeling van arbiter Bos. MIDDELBURG - FC Axel is na een goede start in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal het spoor bijster. De ploeg verloor voor de tweede keer op rij. Dit keer was VCK met 3-2 te sterk. Spui boekte de tweede competitiezege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63