Ook luchtballon kan op vliegterrein Nieuwvliet Een relikwie uit de kerk van Sluiskil ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Vier man tegen lamp bij blaastest Bij een alcoholcontrole in de regio zijn van vrijdag op zaterdag vier automobilis ten betrapt op het rijden on der invloed. Afhankelijk van hun ademanalyse moesten ze boetes betalen van ruim 300 tot 500 euro. In totaal moesten 130 autobestuur ders een blaastest afleggen. De controles vonden plaats bij Clinge, Graauw, Klooster- zande, Vogelwaarde, Nieuw Namen, Zaamslag, Axel en Terneuzen. Kookwinkel Bianca Bonte wint award 'De Kookwinkel' van Bianca Bonte is 's lands beste kook- en keukenwinkel volgens de jury van de Global Innova tion wedstrijd 2013-14. De award die op 1 november wordt uitgereikt in het bij zijn van sterrenkok Edwin Vinke, verdient ze door de uitstraling van haar nieuwe winkel en haar eigen passie. Bonte doet in maart in Chi cago mee aan de wereldfina le voor 'excellent retailing'. Mosselmaal kerk goed voor 900 euro Het mosselfestijn voor het behoud van Parochiële Dien sten in de parochiekerk in Heikant bracht zaterdaga vond zo'n 900 euro op. In brasserie Du Commerce schoven 84 deelnemers aan tafel. Urgent is nu de aanpak (25 mille) van het betonrot in de toren. Jen Francken van de organisatie. „De be langstelling voor deze jaar lijkse maaltijd is nog steeds groot en de nood is hoog." Herfstactiviteiten basisschooljeugd Van cupcakes versieren tot en heksenboek maken. Van struinen met een boswach ter door de Braakman tot aan gezond bewegen en danspasjes leren. Voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar is er deze herfst vakantie in de gemeente Ter- neuzen weer van alles te be leven. Voor info: kids2fim@zeelandnet.nl of tel. 0115-675070 (ma.-do 9.00-12.00 en 13.00-16.00u). Informatie blinden en slechtzienden Bij woonzorgcentrum Ro- zenoord aan de Hoogstraat 58 in Sluis staat vandaag tus sen 10 en 12 uur een mobiel informatiepunt van Konin klijke Visio. Tijdens dit inloopspreekuur kunnen blinden en slecht zienden zonder afspraak vrij blijvend kennis maken met allerlei hulpmiddelen. Er is ook advies te krijgen over hoe om te gaan met (men sen met) visuele problemen. Tja, 'als, dan'. Maar de werkelijk heid in Sluiskil was een andere. Er kwamen vorig jaar op een ge wone zondag hooguit veertig mensen naar de mis. Te weinig om de Antonius van Paduakerk in bedrijf te houden. Dus ging de kerkdeur op 1 januari formeel op slot. De achthonderd parochianen kerken nu in Philippine. Het kerk gebouw in Sluiskil wordt van bin nen ingericht als hotel. Sluiskillen- aar Meerten Dallinga ontfermt zich daarover. „Met het oog op de bouw van de nieuwe zeesluis", denkt hij dat er voldoende brood zit in zijn nieuwe toko. „Onze nieuwe kapucijner", zo noemt pastoraal werker Marjan Dieleman van de Elisabethpare- chie hem bewonderend. Een ver wijzing naar de kapucijnen broe ders die eind negentiende begin twintigste eeuw in Sluiskil de kerk hielpen stichten. Het kerkvolk en andere belangstel lenden konden zaterdag nog een maal een kijkje nemen in de voor malige kerk. Voor aanschaf van een kerkbank, een meterslange paaskaars, oude foto's of een an der relikwie uit de gebedsruimte waar menig inwoner is gedoopt, getrouwd of bij een uitvaartmis present was. „Iemand nam net nog voor twintig cent een energie- vretende lamp van 300 watt met grote fitting mee. Die zijn ner gens meer te koop", zegt voorzit ter Peter van Heerbeek van het pa rochiebestuur. Voor Ingeborg Fermont voelt de uitverkoop als een afscheid van een plek waar ze zich jaren heeft ingezet voor de kinderneven- dienst. „Ik heb een koperen bord gekocht. Als aandenken aan deze kerk. Dat krijgt thuis ergens een mooi plekje." Guido Goethals uit Sas van Gent was er ook. Met zijn uit Sluiskil af komstige moeder en zijn partner Gaëlle van Zeveren. „Ik ga voor een vloerkleed. Dat komt in mijn nieuwe huis." Zuster Wivina, de laatste religieuze uit Sluiskil, heeft er naar eigen zeggen 'in het koor van de kerk nog met haar voeten op gezeten." De echte kerkschatten hebben al een plekje in andere kerken gekre gen. „Of ze zijn naar een depot van het bisdom in Roosendaal ge bracht", zegt pastoraal werker Die leman. Ze doelt dan op kazuifels (het gewaad van de voorganger tij dens een mis), de ciborie (de kelk waarin gewijde hosties worden bewaard) of ander waardevol litur gisch vaatwerk. De beelden van Fi- delis en Franciscus staan er nog wel. Ze zijn niet te koop. Ook die verhuizen binnenkort nieuwvliet - Al drie keer was het vanwege de weersomstandighe den uitgesteld. Maar zaterdag zat het weer dankzij het zonnetje en de matige noordenwind zowaar mee. Zo konden de ruim veertig win naars van de zomeractie van de Ondernemersvereniging Nieuw vliet in de manden stappen van enkele Belgische luchtballonnen. Vanuit Luxemburg en Duitsland kwamen de winnaars. En ze von den het erg spannend. Op het zeilvliegterrein bij de Boe renhoeve aan de Sint Jansdijk ste gen ze onder toeziend oog van veel inwoners van Nieuwvliet, op voor een luchtreisje naar Aarden burg. Met een bus werden de passagiers weer teruggereden. Voor hen had ballonbedrijf Madou uit Eeklo nog een ludiek luchtvaartdiploma in petto, met een hapje en een glaasje champagne. „Omdat er in totaal 62 winnaars zijn, houden we later nog een. keer een ballonvaart", aldus Jetty Provoost van de Boerenhoeve. Het was overigens de eerste keer in het bestaan van het vliegter rein aan de Sint Jansdijk dat daar Prijswinnaars van de zomeractie 'Nieuwvliet in the sky' kozen zaterdag het een luchtballon is opgestegen. luchtruim onder een ballon, foto Camile Schelstraete MAANDAG 14 OKTOBER 2013 «IHMM ZOVEC< ZEEUWS-VLAAN-DEREN OOSTBURG HEIKANT TERNEUZEN SLUIS door Henk Boot SLUISKIL - „Waren hier altijd maar zo veel mensen binnen geweest. Dan hadden we de kerk niet hoe: ven te sluiten." Die opmerking viel zaterdag meermalen te horen tij dens de uitverkoop van het interi eur van de oude rooms-katholieke parochiekerk in Sluiskil. Er was veel belangstelling voor de verkoop van het in terieur uit de Antonius van Paduakerk in Sluiskil. door Henk Boot ledereen vond zaterdag wel wat van zijn of haar gading bij de uitverkoop van kerkspullen in de voormalige Antoniuskerk in Sluiskil. Zoals Marcel (links) die met een kandelaar huiswaarts kon en Gerda met een grote koperen potfoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61