's Lands Welvaren laat punten liggen TTC Middelburg verliest in eigen huis menwedstrijd Driebanders Frans Bevers blijven ongeslagen leider. Verbrugge en 's Lands Welvaren verrassen. Van 't Westende na veertig tellen klaar Het European Open in Minsk zat er zaterdag na veertig seconden op voor ju doka Sam van 't Westende. In de klasse -73 kilo werd de Vlissinger snel uitgescha keld door de Moldaviër Con- stantin Arpentin. Binnen een minuut lag hij op z'n rug (ippon) en was het toer nooi voorbij. Staal en Platteeuw snel in 4Mijl Tommy Staal heeft een Zeeuws record gelopen in de sterkbezette 4Mijl van Groningen. De atleet van AV'56 noteerde 18.57 minu ten en werd tweede junior. Erwin Adan klokte 19.35. Es ther Platteeuw (Schelde- sport) liep een Zeeuws re cord bij de vrouwen: 23.19 minuten. Koene loopt pr in marathon Eindhoven In de marathon van Eindho ven was Patrick Vervaet (RK- HAV) de snelste Zeeuw in 2-57-43 uur. Ingrid Koene uit Yerseke verbeterde haar per soonlijke record en noteerde 3.29,17. Overige Zeeuwen: Ro bert Matthijs 3.18.56, Richard van Belzen 3.19.10, Frans Ver- willigen 3.44.47, Rinus Paar- dekooper 4.10.46. FM Sranang stevig op derde plaats De zaalvoetballers van FM Sranang uit Goes verstevig den hun derde plaats in de topklasse door een eenvou dige zege op SCR. Hoewel de Goesenaren verre van compleet waren, waren zij de gehele wedstrijd de bo venliggende partij. Atilla Ca- vus scoorde zowel voor als na de rust. Het werd 0-3 door Ibi-El-Uarichi. RBVM begint met overwinning Rolstoelbasketbalvereniging Middelburg is sterk aan de competitie begonnen in divi sie A. In Breda werd de eer ste wedstrijd gewonnen van DOV met 35-47- De punten werden gemaakt door Leen- dert van Gilst (28), Mark Tas- ma (11), Benjamin Paulissen (4), Amy Kayen (2) en Fran cois van de Berg (2). Eervolle invitatie voor De Bree Voor Peter de Bree kan het seizoen niet meer stuk. Na dat hij zich plaatste voor het NK libre groot eerste klasse ontving hij ook een uitnodi ging deel te nemen aan het NK kader 47/2 ereklasse. Dit kampioenschap wordt van 15 tot en met 17 november in Oegstgeest gespeeld. 't Bierwinkeltje - 's Lands Welva ren 4-4: Eigenlijk kreeg 's Lands Welvaren te weinig. Luc en Ray mond Peeters wonnen royaal en Ronald van Geyt en Sylvia Eckel nipt. Laatstgenoemde gaf een 27-21-voorsprong uit handen. Kaderteam 's Lands Welvaren 1 - Honky Tonk 2 4-4: Voor de derde keer speelden de kadermannen ge lijk. Het ene punt was vooral te danken aan Danny Walhout die een weergaloze partij won met een moyenne van 32.00 in het 57/2 en Jan Goudzwaard. Lands Welvaren 2 - Wellse Vaert 2 7-1: De thuisploeg liep over de bezoekers uit Steenbergen heen. De Brabanders waren al hekken sluiter en bleven dat na de dikke nederlaag. De Belg Danny Belaey debuteerde bij de thuisploeg op perfecte wijze en hadden in 14 beurten zijn 200 punten. Ook Jos Breas en Pierre van den Berg won nen. Sjoerd Breas en Remco van Oosterom maakte er een fraai ge vecht van dat onbeslist eindigde. Joop de Fouw van BV De Pa trijs is in Zierikzee winnaar ge worden het kampioenschap drie banden tweede klasse klein in poule noord. Hij bleef Tom Ver beek van BV Kwadendamme met een punt voor. Johan de Klepper van De Poedel uit Sommelsdijk werd derde op twee punten. Van de vijf Schouwse deelnemers was Ad van der Werf de beste. Hij werd vierde. Het was in Middelburg een ui terst spannende wedstrijd tegen de mannen uit Monster. Hacken berg: „De 7-3-nederlaag had ge woon een 6-4 winst kunnen zijn." Hackenberg zelf was goed voor twee overwinningen en Sören de Witte behaalde het der de punt. Riny Kasse kwam niet tot scoren. In totaal gingen er vijf partijen in de vijfde game mee naar Monster. De mannen van Smash (M) waren op de cruciale momenten de Middelburgers de baas. De Witte zag zo twee par tijen aan zijn neus voorbijgaan. Ook Hackenberg kon met twee ga mes voorsprong geen match points verzilveren. Riny Kasse zag geen kans langs kopman Dick Voois te komen en kon ook een 5-1-voorsprong niet binnenhalen. Met drie nederlagen op rij staan de Middelburgers in de midden moot. Bij de jeugd won het landelijk A team van TTC Middelburg met 7-3 van concurrent HTC uit Hoofddorp. Het landelijk C-team van TTC Middelburg gaat na een 8-2-over- winning op The Back Hands uit Sint-Willebrord aan kop in hun poule. In dezelfde poule is Smash'76 uit Sint-Annaland hek kensluiter na een 6-4-nederlaag tegen Ilac uit Gouda. Yerseke draait bovenin mee na de 7-3-over- winning op Steeds Hoger/TSB. lang achter de feiten aan tegen Peter Ceulemans en pas in de eindfase trok hij de touwtjes naar zich toe, 43-50. Teamcaptain Jan Kikken: „Het was knokken van daag. Even heb ik gedacht dat we met een gelijkspel genoegen moesten nemen maar we zijn goed weggekomen." Garage Verbrugge snoepte in Sluiskil het team van Capelle/De Terp een onverwacht maar ver diend punt af. Twee mannen sprongen er bij de thuisploeg uit. Voor de pauze trok Berry Dallin- ga de stand na verlies van Patrick Vasseur gelijk door een mooie ze ge op Ad Koorevaar. De Dordtse entertainer dacht toen hij op 44 kwam de buit binnen te hebben en kon een 'yes' niet onderdruk ken. Het laatste punt ging echter mis en Dallinga pakte met vijf fraaie caramboles op rij de zege alsnog, 45-44- Na de pauze verloor Thérèse Klompenhouwer van Richard Bi- talis, maar maakte Bart Ceule mans gehakt van Martin Spoor- mans, 50-27 in 34 beurten. Ook 's Lands Welvaren pakte een punt en wel verrassend tegen Ai Biljarts, de kampioen van twee jaar geleden. Jens van Dam deed opnieuw zijn duit in het zakje voor de Bevelandse formatie. Hij versloeg Addy Wienk met 45"40. Daniels verloor van Martien van der Spoel en de stand was gelijk. Na de pauze zou dat zo blijven. Kees Wittens kreeg een oorwas sing van Henk Blaublömme (45-15 in 20), maar hield Francis Forton de nummer twee van Ne derland Raimond Burgman knap in bedwang, 40-50. straft bleven. Daniëlle Breeder- veld liet met Vulcan de balletjes ook netjes op de pylonen liggen. Maar de aanspanning uit Helle- voetsluis liep tegen 3,36 strafpun- ten aan wegens overschrijding van de tijd. „Dit had ik niet verwacht", was de eerste reactie van Lou Willem- se. „Ik vorm met Selena nog geen jaar een span. Het is een kruising van een koudbloed met een Arabi sche volbloed. Ze loopt goed voor de kar en is erg alert. In de dres suur is er nog wel wat werk aan de winkel. In de vaardigheid was ze vandaag goed te sturen. Ze wil de nogal eens galopperen, maar vanmiddag bleef ze mooi in draf lopen" ZUNDERT - Het driebandenteam van Dallinga/Frans Bevers boekte zondag in de eredivisie een zwaar bevochten zege. Tegen STZ, de nummer twee van de ranglijst, werd met 2-6 gewonnen. Jean Paul de Bruijn toonde klaar te zijn voor het WK deze week in Antwerpen. De koploper uit Sluiskil kreeg in Zundert de zege niet cadeau. Al direct na het begin liet de thuis ploeg zien voor de punten te gaan. Glenn Hofman kon, matig spelend met de grootste moeite de nog jongere Raymon Groot van het lijf houden en Jean Paul de Bruijn had het zwaar tegen Bar ry van Beers. De Brabander begon flitsend met 16 uit 3, waar De Bruijn nog maar drie punten op zijn teller had. Hij moest dus van ver komen om kans op een goed resultaat te halen. De Hulstenaar bleef kalm en vocht zich terug in de partij. Pas bij 33-34 nam hij het roer van Van Beers over en stond dat niet meer af, 42-45- De Bruijn: „Barry liep hard van stapel en ik moest behoedzaam spelen om zijn spel te ontregelen. Ik heb goed gespeeld en hem steeds het gevoel gegeven dat hij niet van me afwas. Uiteindelijk gaf dat en een aantal goed gespeelde, moeilij ke ballen, de doorslag." Na de thee bleef het hangen en wurgen. Alleskunner Frédéric Caudron werd door Roland For- thomme direct op achterstand ge zet en kon moeilijk in de wed strijd komen. De zege ging dan ook naar de Luikenaar. Op de an dere tafel liep ook Peter de Backer MAANDAG 14 OKTOBER 2013 MINSK GRONINGEN EINDHOVEN RIJEN BREDA MIDDELBURG KWADENDAMME - De driebanders van 's Lands Welvaren moesten te gen 't Bierwinkeltje genoegen ne men met een gelijkspel. Zo ook het kaderteam 1 van 's Lands Wel varen. Het tweede team pakte wel een overwinning. door Kristian Davidse MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg verloren zater dag in de tweede divisie met 7-3 van Smash uit Monster. In de Zand kuil redde Mare Hackenberg de eer met twee winstpartijen. De Bruijn blijft kalm door Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43