Vrouwenteam Forza verovert de koppositie TOP superieur, maar scoort te weinig SPORT 41 Dubbeldam wint verrassend 1800-toernooi 5- De mannen van WS'92 verloren ook met 4-0. Forza won met 3-1 van Mikro Electro/Roosendaal 2. De vrouwen van Forza stuurden in de promotieklasse A Erasmus met lege handen naar huis en na men de koppositie in. Promoven dus Bok leidt in de promotieklas se B na een nieuwe 4-0-zege. Bok bleef daarmee voor de 26e keer op rij ongeslagen. Forza-Mikro Electro/Roosendaal 2 3-1 (20-25,25-17,25-19,25-13): De Schouwse mannen legden zich zelf vooraf druk op, door uit te spreken dat alleen een maximale zege zou tellen. Dat leidde aanvan kelijk tot onrust, fouten en een vroeg opgelopen achterstand. Die bleek niet meer op te halen. Daar na nam Forza het initiatief. Zon der tot grote hoogte te groeien werden de bakens verzet. Forza bleef in veel opzichten matig spe len, maar hoefde het beste niet uit zichzelf te halen om drie keer op rij te winnen. Volley Zuid-VVS'92 4-0 (26-24, 25-18, 25-13, 25-21): De Vlissingse mannen boden met een krappe se lectie verdienstelijk partij. WS'92 koestercle in de eerste set een voorsprong van vijf punten, maar kon die niet vasthouden. Daarna nam de thuisploeg het initiatief. WS'92 klampte in de tweede set geruime tijd aan, maar beet voor de tweede opeenvolgende keer in het stof. Na een oorwassing in het derde bedrijf leek VVS'92 in de vierde set opnieuw te worden af gedroogd. Na een slechte beginfa se haalden de Zeeuwen een aar dig niveau, maar dat was niet ge noeg om de schade te repareren. Fusion-Mytilus 4-0 (26-24, 25-18, 25-20, 25-18): Hoewel met slechts zes man was afgereisd, was My tilus in de eerste set dicht bij winst. De bezoekers hielden gelij ke tred met Fusion, stonden in de slotfase op setpoint (23-24), maar verloren. Daarna kon Mytilus pas send en aanvallend te weinig brengen om de thuisploeg in ver legenheid te brengen. Fusion be stookte de Zeeuwen met veel ser- vicedruk, waardoor de Goese mid- denaanval nauwelijks kon wor den aangespeeld en aan de buiten kanten naar succes werd gezocht. Daar stuitte Mytilus op een hecht blok. BOK-Podarwic 4-0 (26-24, 25-20, 25-22,25-10): De promovendus be kroonde een prima wedstrijd met de tweede maximale winst van het seizoen. De bezoekers speel den fris en enthousiast en blon ken in verdedigend opzicht uit. Na een zwaar bevochten zege in de eerste set nam BOK het initia tief De thuisploeg viel aan, Podar- wic verdedigde. Het leidde tot een boeiend duel, tussen twee teams die lang aan elkaar ge waagd waren. Toch slaagde Bok er telkens in de Podarwic-muur te slopen. Na de derde set stortten de moegestreden bezoekers in el kaar. Forza-Erasmus 4-0 (25-15, 25-22, 25-18, 25-13): Door een blessure vroeg in de wedstrijd werd de kern van Erasmus uitgedund tot zes speelsters. De bezoekers boet ten daardoor aan kwaliteit in. For za hoefde niet tot grote hoogte te groeien om vier keer op rij te win nen. Aan Schouwse kant kreeg ook de jeugd speeltijd. Na een rui me zege in de eerste set en winst in het tweede bedrijf stuitte For za op afnemende tegenstand, OOST-SOUBURG - Het 1800-schaak- toernooi in Oost-Souburg is ver rassend gewonnen door Lydia Dubbeldam van de schaakveren ging Landau uit Axel. Met 5,5 pun ten bleef ze Paul van Dijke van de organiserende vereniging een half punt voor. Het i8oo-toernooi is voor scha kers die een rating hebben die la ger is dan 1800. In de eerste vier ronden maakte Van Dijke de dienst uit. Hij verschalkte onder anderen Wim Sinke. In de vijfde ronde ging het mis. In het onderlinge duel met Dubbel dam moest Van Dijke een neder laag slikken. Voor het ingaan van de laatste ronde stonden Dubbel dam en Souburg-schaker Jan Cop- poolse aan de leiding. Het onder linge duel moest de beslissing brengen. De Zeeuws-Vlaamse won. TOP Arnemuiden-Sporting Del ta 13-9: De Dordtse bravoure werd in de kiem gesmoord door uitste kend verdedigend werk van TOP. „Jammer dat we daar aanvallend niet meer van konden profiteren", overzag coach Erik Maljers het luxeprobleem. De 7-3-ruststand gaf de suprematie van de Arne- muidenaars niet weer. In de twee de helft bleef de marge vier pun ten. RWA-Fortis 8-17: Fortis verraste zichzelf met een eclatante zege in Poortugaal. RWA zat na rust in de tang. „Alles klopte", zei coach Sjaak Baas tevreden over de ener gieke, Souburgse teamprestatie. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Rens van den Driest, Jordy Sleijpen, Mark Trimpe, Joyce Schoonaard, Rachel Ver hagen 2, Yasmin Swiers, Charissa Ta- nis, Joost Heijboer, Nick Mondeel 1. Valto-Swift 7-16: Een gefocust Swift was heer en meester in De Lier. Na rust (3-9) konden de Mid delburgers zich zelfs een kwartier zonder score permitteren. Als Swift de inhaalwedstrijd van ko mende zaterdag wint, gaat de ploeg aan kop. Scores Swift: Richard Geldof en Vera Kuiper 5, Mirella Pouwer 2, Lennart Hoogenboom, Kristian Huisman, Mat- thijs Pouwer en Aisja Zuidweg 1. Togo-Ondo (G) 6-10: 'Teleurstel lend' noemde coach Jan Voshart het optreden van tweedeklasser Togo. Hij had het daarbij niet al leen over het scorend vermogen, maar ook over het gebrek aan men tale weerbaarheid. De 4-2-voor- sprong bij rust verdween als sneeuw voor de zon. Ondo-Atlas 20-5: Het krachtsver schil tussen Ondo, de koploper in de derde klasse, en hekkensluiter Atlas was enorm. De ruststand van 13-1 zei alles. Onder de verde digende druk van de ploeg uit Sint Laurens kwam de Rifthemse formatie niet aan korfballen toe. Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse en Lilian van de Linde 4, Rob bie Mesu 3, Thomas Mesu 2. Scores Atlas: Johnny Forrer en Tim Di- bala 2, Bricht van der Woude 1. Seolto-Olympia 15-17: „In twintig minuten vergooiden we onze kan sen", zei coach Sjaak Joziasse, de te leurstelling verbijtend. Na rust (10-10) was de Vlissingse ploeg de draad kwijt. Pas een kwartier voor tijd vond Sëolto de korf weer, maar toen was het al te laat. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Mayella Kuizinga 3, Ralf Dourlein, Lie ve Middelhoek 2, Mariëlle Francke, Ro- wena de Pagter.Mick Goedegebuur 1 Thor-KVK 10-13: Gewend aan kunstgras was het voor KVK wer ken geblazen op de Rotterdamse grasmat. Daarbij kwam dat de Ka- pellenaren de scheidsrechter niet bepaald mee hadden. Desondanks verstevigde KVK de koppositie. Scores KVK: Lennard Volkers en Bart Niewenhuijse 4, Koen Volkers 3, Wibo Nieuwdorp 2. Harga-Stormvogels 14-12: Coach Wim Allaart was tevreden over het spel, maar kritisch over het omzetten van kansen in doelpun ten. Twee schutters brachten Har- ga in goede positie en daarnaast lieten de korfbalster van de West- kapelse ploeg te veel scoringsmo- gelijkheden onbenut. Blauw Wit-Good Luck 9-14: Ge plaagd door blessureleed haalde Blauw Wit niet het niveau om de Zuid-Hollanders te verslaan. De thuisploeg was gewaarschuwd voor de korte kansen waar Good Luck patent op heeft, maar reageer de niet alert. MAANDAC 14 OKTOBER 2013 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalcompeti tie is nog maar net begonnen, maar voor de mannen van Mytilus komt de twee weken rust die de ploeg nu heeft erg gelegen. De Coese formatie kampt met kleine pijntjes, die grote gevolgen hebben voor de personele bezetting. My tilus verloor weer met 4-0 en sluit de rij in de derde divisie met één punt uit vier duels. door JaapJan Ritsema I Tjoba-korfballer Dirk-Jan Westmaas reikt naar de bal in het duel met Die Haghe. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG - Hoewel TOP Arne- muiden maar dertien keer scoorde, was de plpeg oppermachtig tegen Sporting Delta. Na de eerste helft van de veldcompetitie staat het team tweede in de overgangsklasse C. De eersteklassers Swift en Fortis wonnen eveneens. Scores TOP: Peter van Belzen, Corné Bezemer en Remco Bezemer 3, Jeani- ne Marijs 2, Nelleke van Belzen en Pe tra de Ridder 1. Scores Togo: Marcel Joziasse en Niek Meerman 2, Wendy Uitterhoeve en Mijke Tahapary 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene en Loura Kleinepier 2, Kris Gabriëlse, Emmely de Visser en Vera Geschiere 1 Scores Blauw Wit: Edwin Bommeljé 3, Ilse Kloet 2, Ivo Flipse, Marty de Vil der, Danny Hoogesteger en Janet Ver boom 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41