strijdend ten onder Martin van Dijk behoudt volle pond Endurorijders Hage en Zuidhof op podium 10 40 SPORT OVERGANGSKLASSE Korfbalploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen verliest met één punt verschil van Die Haghe. Be Quick'28-Oostkapelle 3-1: In de eerste helft bood Oostkapelle knap tegenstand. Verdedigend stond het goed bij de Walcherse vrouwen. Desondanks werd het in de veertigste minuut 1-0 voor de thuisploeg. Oostkapelle speel de in het eerste deel van de twee de helft een stuk brutaler dan in de eerste helft. Dat resulteerde in de gelijkmaker van Solange de Smit. Oostkapelle hoopte een punt over te houden aan de wed strijd, maar een kwartier voor tijd ging het mis. De energie bij Oost kapelle ebde weg, waardoor het 3-1 werd. Smerdiek-Reiger Boys 2 1-4: An- gelique Hage zette Smerdiek in de eerste helft op een verdiende i-o-voorsprong. Nog voor rust kwam Reiger Boys 2 op gelijke- hoogte. In de tweede helft had Smerdiek het initiatief. Toch scoorde niet Smerdiek, maar Rei ger Boys 2 nog driemaal. Anne Ha- ge miste een strafschop. MZC'li-RKAW 2-0: MZC'H kwam in de eerste helft uitste kend voor de dag tegen RKAW. De ploeg creëerde tal van moge lijkheden, maar vergat het tijdig af te maken. Alleen Cynthia Boo- gert wist voor rust het net te vin den. De tweede helft was van twee kanten matig en rommelig. Tien minuten voor tijd gooide Romy Messemaker het duel in het slot. Van Dijk wordt op de voet ge volgd door Arjo Kousemaker en Aart Slager. Kousemaker pakte zijn eerste zege in dit toernooi ten koste van zijn clubgenoot Ja cob Provoost. In een klassieke par tij ging de jonge Provoost rond de veertigste zet in de fout. Slager speelde zaterdag gelijk te gen Jos de Wild. Het was een boeiende partij waarin De Wild het initiatief langzaam maar zeker zag overgaan naar Slager, maar het voordeel van de man uit Scherpenisse werd nooit doorslag gevend. Titelhouder Johnny de Leeuw wacht nog steeds op zijn eerste overwinning. Tegen Jaap Veer- hoek zat hij er dichtbij, maar in de tijdnoodfase liet hij zijn team genoot nog glippen. De nummer twee van vorig jaar, Daaf Kasse, begon zijn toernooi met een gelijkspel tegen Kees Rijk. In het middenspel had de Middelburger goede perspectie ven, maar in tijdnood keerden de kansen en mocht Kasse van geluk spreken dat Rijk akkoord ging met remise. In de promotieklasse gaat Frans Blaas na de tweede ronde aan de leiding. De dammer uit Aagteker- ke forceerde simpel schijfwinst te gen Jan Koppejan. Hans van Akke ren, Cor Boot en Wim Koppejan volgen met een punt achterstand. Bij afwezigheid van de beste en durorijder die Nederland telt, Hans Vogels uit Best, was Robin Nijkamp uit Daarlerveen de te kloppen man. Cadeau kreeg hij het echter niet want daarvoor re den Hage en thuisrijder Johnny Bosmans uit Valkenswaard te sterk. Uiteindelijk legde Hage be slag op de tweede plaats achter Nijkamp. Vorig weekend dacht de Goesenaar daar ook al recht op te hebben maar een tijdstraf gooide roet in het eten. In de tussen stand is hij opgeklommen naar de derde plaats. Casper Ovaa uit Oost-Souburg staat daarin op de veertiende plaats. Bij de nationalen 40+ kwam vete raan Kees Zuidhof uit Hoedekens- kerke tot een tweede podium plaats. Een groot deel van de proe ven was de Bevelander de sterk ste. In een van de proeven kwam hij echter de pechduivel tegen in de vorm van een stuk draad. Dit kwam terecht in het achterwiel en Zuid hof moest een noodrepara- tie uitvoeren. In het verloop van de wedstrijd kon hij de achter- stand op de uiteindelijke winnaar en klassementsleider Cees Sie- mons uit Breugel niet meer goed maken. Peter Maranus uit Aagte- kerke deed met een tiende plaats ook goede zaken. In de stand staat Maranus nu op de vijfde plaats met 80 punten. Zuidhof volgt hem op de voet met 75 punten. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjoba is er zaterdag niet in geslaagd om de laatste veldwedstrijd van 2013 te winnen. De voormalige lands kampioen Die Haghe bleek in 's-Heer Hendrikskinderen te sterk: 12-13. Coach Bram van Gef- fen vond de nederlaag onnodig. „Wij waren beter dan de uitslag doet vermoeden. Ik baal niet, want we hebben wel gevochten om deze wedstrijd te winnen. Het was vandaag helaas niet onze dag." De nummers twee en drie van de overgangsklasse D begonnen slor dig aan het duel. Het publiek kon pas na zeven minuten juichen toen topscorer van de dag Dirk-Jan Westmaas de bal in de korf wierp. Die Haghe bleef niet achter en kwam een minuut later op het scorebord. Het doelpunt leek de tegenstander vertrouwen te geven. Na tien minuten scoor de Die Haghe opnieuw. West maas: „Vanaf dat moment liepen we eigenlijk achter de feiten aan. Constant was er die achterstand. Die zijn we niet meer te boven ge komen. Ik houd daarom aan deze wedstrijd geen lekker gevoel over." Het grootste probleem voor Tjoba zat hem in de rebounds. De Hage naars pakten in de eerste helft bijna elke bal die van de korf af- stuiterde. „Wij kregen weinig kan sen om de rebounds te pakken. Daardoor werd het moeilijk om goede aanvallen op te zetten," al dus Van Geffen. Toch kwam Tjoba na twintig mi nuten bijna terug in de wedstrijd. Westmaas maakte zijn derde doel punt van de dag en tekende voor de 3-3. Na de time-out van Tjoba leek eerder Die Haghe beter in de wedstrijd te komen dan Tjoba. De Hagenaars profiteerden van een aantal aanvallende fouten bij Tjo ba en liepen nog voor rust uit naar een 6-8-voorsprong. De fou ten bij de thuisploeg zorgden er voor dat er in het veld nog een ver hitte discussie ontstond tussen Westmaas en Marcel de Dreu, maar die werd snel uitgesproken. Wat in de tweede helft opviel, wa ren de gemiste kansen van Die Haghe. Veel schoten op de korf, maar weinig doelpunten. Van Gef fen: „We wisten van Die Haghe dat ze veel schoten zouden los sen. We hadden, net zoals bij an dere tegenstanders, een videoana lyse gedaan. Hierin was te zien dat Die Haghe veel kansen niet af kon maken. Jammer dat we daar niet van konden profiteren." De Hagenezen mochten dan veel missen, toch liepen ze uit naar een voorsprong van drie doelpun ten: 7-10. „In die fase van de wed strijd gingen we te veel op Dirk- Jan leunen. Dat werkte niet. Toen ik dat kenbaar maakte, ging het weer wat beter lopen," zegt Van - Geffen. Een kwartier voor tijd kwam Tjo ba nog terug tot 9-10 na doelpun ten van Esmee Walraven en Mar cel de Dreu, maar opnieuw kon er niet worden doorgedrukt. De te genstander antwoordde snel met twee tegendoelpunten. Van Gef fen: „Op dat moment ging het in de verdediging mis. Die Haghe zette daar veel druk op ons. Toen hadden we juist de rust moeten bewaren, 2owel in de aanval als in de verdediging." Vlak voor het einde maakte West maas het nog spannend door de 12-13 te maken, maar verder kwam Tjoba niet. „Ik kon in de al lerlaatste seconde de 13-13 maken, maar de rand van de korf maakte een einde aan die illusie. Dat was zonde" zei Westmaas. Tjoba speelde zijn laatste veld wedstrijd van 2013 en gaat nu de zaal in. Van Geffen: „Daarin be ginnen we weer op nul punten, maar ik zie het positiefin. Wij hebben de swing er inzitten en nog altijd vertrouwen, ondanks de nederlaag." Ook Westmaas kijkt uit naar de zaal. „Het is zwaarder dan het veld, maar de ambiance is een stuk mooier. Ik heb er zin in, maar eerst twee we ken rust." door Len Wolters MIDDELBURG - Oostkapelle moest in de hoofdklasse van het vrouwen voetbal haar meerdere erkennen in Be Quick'28. De belofteploeg van PEC Zwolle was met 3-1 te sterk. In de eerste klasse verloor Smer- diek met 1 -4 van Reiger Boys 2. Tweedeklasser MZC'11 won wel. Tjoba komt lengte tekort 'S-GRAVENPOLDER - Martin van Dijk is na twee ronden de verrassende koploper in het Zeeuws damkam pioenschap. Twee weken na zijn spectaculaire overwinning op John ny de Leeuw sloeg de veteraan uit 's-Heer Abtskerke zaterdag op nieuw toe. Niels Roelofsen liep in een spannende flankpartij in een combinatie die hem een schijf en la ter ook de partij kostte. door Herman Heuvink BERGEIJK - Endurorijder Stefan Ha ge uit Goes is tijdens de vijfde van de tien te verrijden wedstrijden om het Open Nederlands kampioen schap Enduro als tweede geëindigd in de klasse Inters E2. door Jordy van de Brug Voor Tjoba was het zaterdag de tweede nederlaag. De ploeg blijft op tien punten staan. De achterstand op koploper Nieuwer- kerk is twee punten. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Esmee Walraven 2, Demi Mondeel, Robert van Schaik, Marcel de Dreu en Anoek Braam 1. I De voHeybalsters van Forza deden zaterdag goede zaken, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40