Slechte dag voor Jaco van der Schee R^COrd De Koeijer kopt Yerseke naar winst 34 SPORT HOOFDKLASSE ZATERDAG Hoek verspeelt koppositie door 1 -O-nederlaag in foutenfestival tegen Smitshoek. Kt* De doelman, met zijn 36 jaar met voorsprong het oudst van de hele Kloetinge-selectie, deed er na af loop maar het zwijgen toe. „Ik moet meteen weg", was zijn eer ste smoes. Toen hem gevraagd werd om slechts dertig seconden van zijn kostbare tijd wat vragen te beantwoorden, was zijn enige commentaar: „Twee blunders. Klaar." Daarna vertrok hij naar de kleedkamer. Wat er met Van der Schee aan de hand was, bleef daardoor onduide lijk. Na tien minuten liet hij zo maar een onschuldig schot vanaf zo'n 25 meter van Adil Akanioui in de linkerhoek ploffen: 1-0. De doelman had bij wijze van spreken zijn veters nog kunnen strikken alvorens de bal op te pak ken. Niet veel later liet hij het speeltuig twee keer uit z'n han- KARAKTERISTIEK den glippen. De eerste keer werd hij gered door een ploeggenoot ■die net op tijd ingreep. De tweede keer kon hij zichzelf bijtijds her stellen. Na rust tastte Van der Schee in de 67e minuut opnieuw mis. Een laag schot van Dimitri Gomes Almeida kreeg hij niet on der controle, waardoor Adair Vei ga Lopes de bal voor het intikken had: 2-1. „Jaco keepte niet z'n beste wed strijd", was trainer Diederik Hiensch mild. „We kwamen veel meer aan voetballen toe dan in de voorgaande twee duels, tegen Hoek en RWH. Dat wordt zo niet beloond. Misschien ook wel terecht, omdat Zwaluwen veel meer dreiging had, vooral vanaf de flanken. Wij kregen ook wel kansen, maar slaagden er niet in om er honderdprocentkansen van te maken." Dat mocht zo zijn, maar afgezien van het eerste kwartier en de laat ste twintig minuten waren de Be velanders zeker niet minder. Bo vendien zag scheidsrechter Van der Perk uit Leiden, waarschijn lijk als enige van de 450 aanwezi gen op het sportpark aan de Zwa luwenlaan, niet dat Daan Esser halverwege de eerste helft een honderdprocentstrafschop had moeten krijgen. Desondanks leek na de 1-1 van Tom Blomaard, na knap terugleg gen van Mark Schuit, de 1-2 een kwestie van tijd. Die kwam er niet, ook niet na de pauze, toen Kloetinge onverdroten doorging op de ingeslagen weg. Na de 2-1 brak er wat bij de Zeeuwse hoofd klassers. In de 81e minuut werd een schitte rende actie van Adair Veiga Lopes verzilverd door invaller Robin Ver horst (3-1) en was de derde neder laag in vijf competitiewedstrijden een feit. Het betekent dat er druk komt op de inhaalwedstrijd van komende zaterdag bij het nog puntloze 's-Gravenzande. Bij een nieuwe nederlaag wordt er met een grote stempel 'degradatiekandidaat' op de Kloetinge-status gezet. HOEK - Met een woord dat in de rosse buurt thuishoort, om schreef Jordi de Jonghe het doel punt waarmee Hoek zaterdag van Smitshoek verloor. De Belgische doelman baalde enorm, want hij en zijn ploeggenoot Lionel Fitsch veegden het pad voor de enige goal van de wedstrijd. Hoek moest door de 1-0-nederlaag de KARAKTERISTIEK koppositie in de hoofdklasse af staan. De topper tussen de Zeeuws-Vlaamse koploper en de nummer twee Smitshoek (klem toon op de laatste lettergreep) bleek een papieren topper. Geen moment konden de teams op het veld namelijk duidelijk maken waarom ze zo hoog staan. „We hadden een totale offday", erken de De Jonghe. Bij Smitshoek ver bloemde het resultaat de offday. Het beslissende moment had plaats na 39 minuten. Een diepe bal richting het Hoek-doel leek een makkelijke prooi te worden voor De Jonghe. Met een tegen stander in zijn rug schermde ploeggenoot Lionel Fitsch de bal af. „Misschien coachte ik te laat of was ik te stil", zei De Jonghe, „maar net toen ik de bal wilde op rapen, kopte Lionel de bal door. Een communicatiefout." De bal ging langs De Jonghe en Smitshoek-speler Rafiek Caste leins kon op z'n gemakje de 0-1 binnentikken. Als excuus voor De Jonghe en Fitsch mocht gelden dat ze niet de eersten waren die een persoonlijke fout maakten. De één na de ander schoof de bal bij de verkeerde kleur in de voe ten. Van de altijd zo betrouwbare Fabian Wilson tot de stabiele Bir gen Martens. Of Hoek nu met vier man achter in speelde of met drie, het ging al mis in de opbouw. De enkele op rispingen in de eerste helft kwa men wel van Hoek. Een minuut voor de enige goal van de wed strijd vermaakte Guillaume Clin ckemaillie het publiek door een voorzet achterwaarts bijna bin nen te werken. Vlak voor rust so leerde Nick de Groote vanaf links Krabbend ijke (3-0 tegen Ooster hout), Noad'67 (2-0 tegen Kruinin- gen) en Kapelle (3-1 tegen Kogel vangers) wonnen ook. Wemeldin- ge verloor met ruime cijfers (6-1) bij Halsteren. Kapelle is met DHV na zes wedstrijden koploper. Noad'67 en Krabbendijke volgen op een punt. Krabbendijke-Oosterhout 3-0: Krabbendijke was nog lief voor Oosterhout. In het weinig verhef fende duel kwam Krabbendijke via Armin de Bat, op aangeven van Rens Jansen, op 1-0. Vooral na rust grossierde Krabbendijke in het missen van kansen. Via Danny Weber (assist Rens Jan sen) werd het in de 71e minuut 2-0 en in de 84e minuut maakte Rens Jansen er 3-0 van. Yerseke-WHS 5-3: Een levendig duel waarin het na negen minu ten door goals van Arjen de Koe ijer en Arvin de Witte (straf schop) al 1-1 stond. Uit een corner van Jarno van de Kreeke kopte De Koeijer Yerseke naar de 2-1 en na een fout in de defensie van WHS scoorde Niels Poleij de 3-1. Vlak voor rust bracht Tom Vroegop WHS terug tot 3-2. Met zijn derde kopgoal (assist Jorn Lindenberg) gaf De Koeijer Yerseke wat lucht, maar Vroegop bracht de spanning weer terug. Vlak voor tijd maakte Bernie Steketee de 5-3. Kapelle-Kogelvangers 3-1: Kapel le domineerde, maar Kogelvan gers kwam via een counter door Mark Gorter na een half uur op o-i. Vlak voor rust soleerde Salim Sandee er op los en stiftte Hans Tolhoek Kapelle naar de 1-1. In de 70e minuut scoorde Tolhoek, dit keer met een frommelgoal, op nieuw. Rick de Boer (Kogelvan gers) kon daarna na twee keer geel gaan douchen. In overtal gooi de Lodewijk Vogelzang in de 89e minuut de wedstrijd in het slot. Noad'67-Kruiningen 2-0: Een ver diende zege voor Noad'67. Wesley Kievit zette de ploeg voor rust uit een vrije trap op een i-o-voor- sprong. Kievit was in de 50e mi nuut ook betrokken bij de 2-0. Op zijn aangeven kopte Koen van Dïj- ke raak. Daarna zette Kruiningen nog wel aan, maar doelman Peter Jan Fontijne voorkwam de belang rijke aansluitingstreffer. Halsteren-Wemeldinge 6-1: Hal steren leidde bij rust door treffers van Ad van Meel en Jeffrey Jas pers met 2-0. Via Sjoerd Marcusse en Miquel Mpanda (2x) liep Hal steren na rust uit naar 5-0. Niels Kole deed daarna namens Wemel- dinge wat terug, maar het slotak koord was voor de thuisploeg dat via Van Meel aan de 6-1 kwam. door Koen de Vries VLAARDINGEN - Als veldspeler mag je fout op fout stapelen, als keeper mag je dat zeker niet. Eén blunder kan je ploeg zomaar drie punten kosten. Daarom ging Kloetin- ge-keeper Jaco van der Schee zater dag in Vlaardingen na de wedstrijd tegen Zwaluwen als schlemiel van de wedstrijd van het veld. Door niet één, maar twee grote fouten moest zijn ploeg een onnodige 3-1-nederlaag incasseren. Zwaluwen-Kloetinge 3-1 (1-1). 10. Adil Akanioui 1-0, 30. Tom Blom- aard 1-1, 62. Adair Veiga Lopes 2-1,81. Robin Verhorst 3-1. Scheidsrechter E. van der Perk (Lei den). Gele kaart Clint van Stee, Arij van Bree (beiden Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Jaap Esser, Ruben Hol lemans, Aart Veldhof; Bert den Ha mer (86. Rick Mulder), Roy Mul der, Mark Schuit; Jason Tjien-Fooh (79. Bart Deprez), Tom Blomaard, Daan Esser. is schrale troost door Rudy Boogert Hoek-Smitshoek 0-1 (0-1). 39. Ra- fiek Casteleins 0-1Scheidsrech ter B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart Gert-Jan van Leiden (Hoek), Jurien Gaari, John de Ron de (Smitshoek). Aantal toeschou wers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch (62. Regilio Pinas), Thomas van Renterghem (77. Thomas van den Houten); Birgen Martens, Gert-Jan van Leiden, Hakim Boucheta (46. Kyle Doesburg), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie. door Klaas Verspoor MIDDELBURG -Yerseke boekte in de derde klasse B van het zaterdag voetbal tegen WHS de tweede overwinning (5-3) van het seizoen. Arjen de Koeijer was verantwoorde lijk voor drie treffers. Ivo Verstraeten (groen shirt) is eerder bij de bal dan Indomar Vaientijn van Spijkenisse. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34