I Persoonlijk drama bij Ironman SPORT 33 Djokovic: tweede eindzege op rij SHANGHAI - Novak Djokovic heeft zondag het masterstoernooi van Shanghai op zijn naam geschre ven. De Servische tennisser ver sloeg in de finale de Argentijn Juan Martin del Potro in drie sets: 6-1 3-6 7-6 (3). Het was de tiende keer in dertien onderlinge ontmoetingen dat Djo kovic de sterkste was. Vorige week won hij ook al het toernooi van Peking. Arantxa Rus heeft zaterdag de finale gewonnen van het ITF-ten- nistoernooi in het Spaanse Sant Cugat, een plaatsje net buiten Bar celona. De speelster uit Monster was in drie sets te sterk voor Al berta Brianti uit Italië: 6-4 2-6 6-2. Rus, die in Catalonië als vijfde was geplaatst, is de laatste weken goed op dreef. Vorige week was ze ook al de sterkste tijdens het ITF-toernooi in Vallduxo, even eens in Spanje. Pa Diederen was vorige week naar Hawaï gevlogen om zijn zoon aan te moedigen in de be langrijkste wedstrijd van het jaar. Toen hij zich vrijdagavond (Ne derlandse tijd) niet lekker voelde, wilde hij even bijkomen in zijn appartement. Daar werd hij enke le uren later dood aangetroffen door een lid van TeannTalent, het team van Bas Diederen. Na telefonisch contact met zijn in Limburg achtergebleven moeder Annemarie besloot Diederen toch van start te gaan in de Ironman. Tijdens het fietsonderdeel stapte hij na 110 kilometer gedesillusio neerd uit de wedstrijd. „Bas was helemaal leeg. Hij was liever niet gestart, maar omdat zijn vader dat niet zou hebben gewild, heeft hij het toch geprobeerd", zegt André Kwakernaat, teammanager van Team4Talent. Diederen was met grote ambities naar Hawaï vertrokken. De Lim burger hoopte op een toptienklas sering, maar die droom spatte vrij dag brutaal uit elkaar. De triatleet VAN VLERKEN VIERDE lag op de massagetafel toen hij door Kwakernaat op de hoogte werd gebracht van het dramati sche nieuws. „Niemand had dit zien aankomen. De vader van Bas had het op Hawaï enorm naar zijn zin. Hij vond het geweldig om dit samen met zijn zoon te mogen meemaken", aldus Kwaker naat, die de triatleet en zijn vrouw Monique vrijdagavond ver gezelde naar het ziekenhuis. „Daar moesten nog een heleboel dingen worden geregeld. Pas rond middernacht waren we terug in het hotel. Zonder warming-up en ook maar iets te hebben gegeten, is Bas 's ochtends toch gestart", zegt Kwakernaat, die grote bewon dering heeft voor het feit dat Die deren op Hawaï überhaupt nog een startnummer heeft opge speld. „Bas is een groot sportman. Het is onbeschrijflijk wat hem hier is overkomen en toch wilde hij nog starten. Hij is onze iron man." Stitzinger ver achter winnaar Adhane Ver achter de Ethiopische winnaar Yemane Adhanê (2.09.11) prolongeerde Pa trick Stitzinger gisteren in Eindhoven zijn Nederlandse titel op de marathon. De 32-jarige Limburger finishte op de Vestdijk in 2.18.53. Die tijd was goed voor goud, maar viel de atleet zwaar tegen. „Het was niet te doen in dit weer. Ik ging weg op 2.14, maar na 25 kilometer moest ik dat schema losla ten." Andrea Deelstra (2.35.39) pakte de titel bij de vrou wen. Kimetto 21 tellen van wereldrecord af De Keniaanse atleet Dennis Kimetto heeft gisteren de marathon van Chicago ge wonnen. De 29-jarige Afri kaan liep een tijd van 2.03.45 uur. Hij bleef hiermee ruim onder het parkoersrecord (2.04.38) en 21 tellen boven het wereldrecord. Kimetto liep in de laatste twee kilometer weg bij zijn landgenoot Emmanuel Mu- tai. Hij won in februari ook al de marathon van Tokio. Li Jiao strandt op EK in kwartfinale Voor tweevoudig winnares Li Jiao was zaterdag in het Oostenrijkse Schwechat de kwartfinale het eindstation bij de Europese kampioen schappen tafeltennis. De Ne derlandse kopvrouw bleek niet opgewassen tegen Fu Yu, die voor Portugal uit komt. Li Jiao verloor in vijf games: 13-1111-6 9-1111-6 11-9. Minutenlange ovatie voor Palyama Dicky Palyama heeft zater dag zijn afscheidswedstrijd niet weten te winnen. De 35-jarige badmintonner was in de demonstratiepartij, speciaal ingelast tijdens de Dutch Open in Almere, niet opgewassen tegen de 36-jari- ge Deen Peter Gade. Die won met 21-19. Palyama, negenvoudig Ne derlands kampioen, kreeg na afloop een minutenlange staande ovatie van de 2200 toeschouwers. Golfer Derksen achtste in Portugal Golfer Robert-Jan Derksen is voor de tweede keer bin nen een maand in de top tien geëindigd bij een toer nooi van de Europese Tour. Dankzij een sterke slotron- de van 66 slagen (5 onder par) steeg hij naar de gedeel de achtste plaats in het eind klassement. Het toernooi werd gewon nen door de Engelsman Da vid Lynn. MAANDAG 14 OKTOBER 2013 Romain Grosjean voert het veld aan kort na de start van de Grand Prix van Suzuka. Mark Webber zit direct achter hem. foto Diego Azubel/EPA door Patrick Delait SUSTEREN - De Ironman van Hawaï is voor Bas Diederen uitgedraaid op een drama. Enkele uren voor de start van de wedstrijd werd de 33-jarige atleet uit Susteren gecon fronteerd met het plotse overlijden van zijn vader Jos. Yvonne van Vlerken heeft een sterk optreden in het WK Ironman van Hawaii net niet kunnen opsie ren met een medaille. De 34-jarige Nederlandse eindigde na 3,8 kilo meter zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer lopen als vierde in 9.04.34 uur. Bij de mannen won de Belg Fre- derik van Lierde in 8.12.29. EINDHOVEN CHICAGO SCHWECHAT ALMERE VILAMOURA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33