FC Dordrecht stoort zich aan tweede elftallen 4" WV-Venlo krabbelt op na zege bij Oss SPORT 31 Technisch directeur Marco Boo- gers knikt tevreden op de tribu ne. „Dit zie je nergens", stelt hij. „Iedereen wil investeren in zich zelf." Het sterkt hem in de over tuiging op de goede weg te zitten met de club, waar Gérard de Nooijer assistent-trainer is. Bij FC Dordrecht berust niets meer op toeval. Alles verloopt volgens vas te patronen. „Bij de club weet ie dereen wat hij moet doen. Dat werkt lekker." Met wijlen Theo Bos begon hij twee jaar geleden te werken aan een plan om het ni veau op te krikken. Boogers en de toenmalige trainer besloten de speelwijze, de inhoud van trainin gen en de manier van verzorging vast te leggen. Zo moeten voetbal lers verplicht fruit en yoghurt eten na een inspanning om het herstel te bevorderen. Pastamaal tijden op de club kregen een structureel karakter. Het idee erachter was simpel. FC Dordrecht kon een chronisch ge brek aan geld compenseren met perfecte randvoorwaarden en slim financieel beleid. De resulta ten bewezen direct het gelijk van het duo. „Alles veranderde toen Bos ziek werd", vertelt Boogers. „Dat hakte er bij iedereen flink in. Trainerswisselingen deden de prestaties evenmin goed. Niette min hebben we steeds een stap vooruit gezet." Inmiddels bloeit FC Dordrecht weer. Ondanks een flink gewijzigd elftal verbaast de ploeg in de Jupiler League in posi tieve zin. „Ik zie het als een com pliment dat we in de zomer veel spelers verkochten. En ja, het gaat goed. Kampioen worden we niet. Daarvoor ontbreekt het ons aan ervaren spelers. Sparta, FC Volen- dam, WV-Venlo en De Graaf schap beschikken daar wel over. Maar we doen er alles aan deze po sitie vast te houden." Boogers merkt op het liefst nog niet te promoveren. „Eerst moet het nieuwe stadion voltooid zijn. Dat komt de begroting en ons imago ten goede. Over drie jaar is het zover." Het doet hem deugd dat de Jupiler League met de intro ductie van drie belofteteams en Achilles '29 weer op sterkte is. „Van mij mogen er nog wel twee clubs bij. Dan speel je meer wed strijden. Dat spekt de clubkas en geeft de spelers extra kansen om te groeien." Helemaal tevreden is hij niet met de huidige gang van zaken. Op de tweede elftallen van Ajax, PSV en FC Twente valt geen pijl te trekken. „Een analyse ma ken heeft geen enkele zin. Elke week staan er weer andere spelers op het veld. In mijn ogen is dat competitievervalsing. Wij kun nen bijvoorbeeld niet inschatten wie straks speelt bij Jong FC Twente. Het scheelt nogal of een jongen uit de Ai of het eerste in actie komt." Boogers staat niet in alleen in deze zienswijze. „Bijna iedereen denkt er zo over. Ik blijf het een schitterend initiatief vin den, maar dit aspect klopt niet. Dan neem je als KNVB de Jupiler League niet serieus." De ambian ce steekt hem ook. „Jong PSV en Jong FC Twente spelen in het gro te stadion voor een handvol toe schouwers. Bij Ajax is het beter ge regeld. Aan de andere kant: als de belofteteams op bezoek komen, zitten de tribunes wel vol." OSS - WV-Venlo is zaterdag na een benauwde uitoverwinning op FC Oss weer aangehaakt bij de subtop in eerste divisie. De Lim burgers waren in Oss met 1-2 te sterk. Het was voor VW de eerste zege in zes wedstrijden. De thuisploeg was in de twintig ste minuut dankzij Guyon Philips nog wel op voorsprong gekomen, maar Leon de Kogel zette beide ploegen met een benutte straf schop weer direct op gelijke hoog te. Een kwartier voor tijd besliste Yuki Otsu het duel. Ook Excelsior had wat te vieren. De Kralingers wonnen in eigen stadion met eveneens 2-1 van Al- mere City. Lars Veldwijk maakte beide doel punten voor Excelsior, waarna Cees Toet nog iets terugdeed voor de formatie uit Flevoland. Careth Bale heeft rugklachten Volgens de Spaanse sport krant Marca kampt Gareth Bale al enige tijd met een rugblessure. Die zou al op 2 september door artsen zijn vastgesteld. In afwachting van een mogelijke ingreep zou de Welshman geen pijn hebben en gewoon kunnen voetballen. Bale bleef vrij dag in het WK-kwalificatie- duel van Wales met Macedo nië aan de kant wegens een hardnekkige bovenbeenbles sure. Oranje zonder De jong naar TUrkije Het Nederlands elftal reist vandaag zonder Nigel de Jong naar Istanbul voor de af sluitende WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Turkije. De middenvelder van AC Milan meldde zich zaterdag nog wel in Noordwijk voor de nabespreking van de wed strijd tegen Hongarije (8-1). De Jong, die vanwege een ge le kaart tegen de Hongaren geschorst is, keerde daarna terug naar Milaan. Bonds coach Louis van Gaal train de zondag met de rest van zijn selectie achter gesloten deuren. Veel belangstelling voor Rode Duivels De Belgische voetballers zijn 'hof. Ondanks de regen kwamen zondag zo'n 5000 fans naar het Koning Boude- wijnstadion in Brussel om de eerste training van de Ro de Duivels na de kwalifica tie voor het WK voetbal in Brazilië bij te wonen. Volgens de Belgische bond werd de sessie ook via inter net door 80.000 mensen uit onder meer Australië, Zuid-Korea en Zuid-Ameri- ka gevolgd. België kwalifi ceerde zich vrijdag voor het WK. door Geert Langendorff DORDRECHT - Aan de Krommedijk zorgt een regenbuitje niet voor cha grijn. Het stadion mag vele gebre ken vertonen, op het kunstgras veld valt weinig aan te merken. De selectie gaat volledig op in een po sitiespel en lijkt de wolkbreuk niet op te merken. Plezier gaat hand in hand met fanatisme bij de koplo per van de Jupiler League. Als trai ner Harry van den Ham het genoeg vindt, blijft een tiental spelers ach ter om aan hun traptechniek te schaven. MADRID ALKMAAR BRUSSEL r» MAANDAG 14 OKTOBER 2013 I t aan de Bosporus Wedstrijden in het Turkse voetbal willen nog wel eens eindigen in een veldslag, zoals onlangs tijdens het duel tussen Besiktas en Galatasaray. foto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31