SPORT Brasil Bekerduel Hoek in trek Kerkhove stunt in Luxemburg De laatste loodjes Naomi Zuidweg debuteert bij Jong Oranje MAANDAG 14 oktober 2013 Europa: 13 landen geplaatst tweede plaats Groep C n Groep E Veertien landen zijn zeker van het WK volgend jaar in Brazilië. De komende dagen worden de volgende twaalf landen bekend, waarna het deelnemersveld volgende maand gecompleteerd wordt in diverse play-offs. Wie zijn er nog in de race? Noord- en Midden- Amerika 3 of 4 landen Zuid-Amerika: 5 of 6 landen Afrika: 5 landen Oceanië: 0 of 1 land Azië: 4 of 5 landen In de kantine zijn donderdaga vond en zaterdagmiddag voor de topper tegen Smitshoek (i-o-ne- derlaag) ruim duizend kaarten verkocht, via internet zo'n hon derd en Hoek zelf en de sponsor stichting nemen ook zo'n dui zend kaarten voor hun rekening. Van Meerendonk had nog geen zicht op het aantal bussen dat woensdag 30 oktober naar Rotter dam zal rijden, maar er zijn via de website www.hsvhoek.nl al wel zestien voorlopige opstapplaatsen bekendgemaakt. Kerkhove, die zelf plaats 261 bezet op de ranking, won de partij in de tweede voorronde met 7-6 7-6. In de tweede set was Riske, die vori ge maand tijdens de US Open nog de vierde ronde haalde, aan de winnende hand, maar de Schouw- se brak haar knap terug. In de tie break ging het vervolgens lang ge lijk op. Uiteindelijk trok Kerkhove 'm met 11-9 naar zich toe. Met haar overwinning in de eerste kwalificatieronde - zaterdag ver sloeg ze de Letse Diana Marcinke- vica al met 6-2 6-4 - en de stunt 'van gisteren verdiende Kerkhove 766 euro en tien punten voor de ranking. Het wordt nog mooier als ze zich vandaag ook door de derde en laat ste ronde heen slaat. De Slowaak se Kristina Kucova, de nummer 166 van de wereld, is daarin haar opponente. Eén keer slaagde Kerkhove er al in zich te plaatsen voor een WTA- toernooi. Dat was in juli in het Zweedse Bastad. KORFBAL Negen groepen, waarvan de winnaars zich plaatsen voor het WK. De acht beste nummers twee spelen play-offs voor vier plaatsen. Groep A België Kroatië Groep B Italië Bulgarije, Denemarken, Tsjechië of Armenië Duitsland Zweden Groep D Nederland Turkije, Roemenië of Hongarije Zwitserland IJsland of Slovenië Groep F Rusland of Portugal Rusland of Portugal Groep G Bosnië Herzegovina of Griekenland Bosnië Herzegovina of Griekenland Groep H Engeland of Engeland, Oekraine of Montenegro Groep 1 Oekraine Spanje of Frankrijk Spanje of Frankrijk Landen met een vlaggetje hebben zich geplaatst voor het WK Infographic Felix Binicewicz Na drie voorrondes spelen zes landen in één groep voor drie plaatsen op het WK. De nummer vier speelt tegen de winnaar van de Aziatische groep voor een WK-ticket. 8§! Nummer 1 Nummer 2 Laatste twee tickets Play-off Verenigde Staten Costa Rica Honduras of Mexico Honduras, Mexico of Panama In een groep van negen landen plaatsen de beste vier zich. Nummer vijf speelt een uit- en thuiswedstrijd tegen Jordanië voor een WK-ticket. Gastland Nummer 1 Nummer 2 Laatste twee tickets Play-off Brazilië Argentinië Colombia Ecuador, Chili of Uruguay Ecuador, Chili of Uruguay Na twee voorrondes spelen tien landen in een uit- en thuiswed strijd voor vijf WK-tickets. Wedstrijd 1 Wedstrijd 2 Wedstrijd 3 Wedstrijd 4 Wedstrijd 5 Tunesië of Kameroen Ghana of Egypte Ivoorkust of Senegal Burkina Faso of Algerije Ethiopië of Nigeria Na twee voorrondes spelen vier landen in één groep om tegen de nummer vier van Noord- en Midden-Amerika te spelen voor een WK-ticket. Geplaatst voor play-off Nieuw-Zeeland Na drie voorrondes spelen tien landen in twee groepen van vijf voor vier WK-tickets. De nummers drie spelen een play-off om tegen de nummer van Zuid-Amerika om een WK-ticket te spelen. Geplaatst Geplaatst Geplaatst Geplaatst Play-off Iran Zuid-Korea Japan Australië Jordanië door Rudy Boogert HOEK - Na vier dagen voorverkoop heeft hoofdklasser Hoek al ruim tweeduizend kaarten aan de man gebracht voor het bekerduel met Feyenoord. Voorzitter Rien van Meerendonk verwacht dat er de ko mende tijd nog ettelijke honder den kaarten bij komen. pagina 34 en 35: Totale offday Hoek door Roeland van Vliet LUXEMBURG - Tennisster Lesley Kerkhove heeft gistermiddag een bijzondere prestatie geleverd tij dens de kwalificaties van het WTA-toernooi in Luxemburg. De 21-jarige Zierikzeese versloeg de nummer 56 van de wereld, de Amerikaanse Alison Riske.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29