molenaar a,,;::::;::.;»» met Traplift 52% voordeel! 22 CONSUMENT Gratis brochure? 0800-27 40 400 Deze maand vindt J3 sen whiskey, sigaretten of naakte mensen van Lego. Het hoofdkan toor heeft een hele waslijst van wat allemaal niet gebouwd mag worden. Daar kan ik overigens best inkomen. Het helpt dat we van nature een dozijn brave men sen zijn die dat waarschijnlijk toch al niet van plan waren." Is voor het gros van de fans een robot het meest ingenieuze wat ze ooit zullen bouwen, Denoyelle bouwt in opdracht twee- en drie dimensionale hoofden, gebou wen, schilderijen en mozaïeken. Over zo'n legohoofd doet hij onge veer een maand. Het is niet be paald een doorsnee cadeau. „Die hoofden maak ik bijvoorbeeld in opdracht van een bedrijf voor de grote baas of sjeiks uit het Mid den-Oosten, mensen die alles al hebben behalve hun hoofd in le gosteentjes", aldus Denoyelle. De Belg begon zijn loopbaan toen hij een hoofd nabouwde als attri buut voor zijn werk op de bühne. Voor zijn daarop volgende plan, een tentoonstelling van dertig le gohoofden, had hij een nieuwe voorraad steentjes nodig. Het bal letje ging rollen toen hij hiervoor contact opnam met Lego. Vijfjaar later vind je Denoyelles creaties onder andere terug in musea, op voorpagina's van kranten en over al ter wereld op schoorsteenman tels. „Plastic is eeuwigdurend ma teriaal, dat past wel bij zo'n per soonlijk kunstwerk." Wie een baan als Nederlandse legopro wel ziet zitten moet er iets voor over hebben. Denoyelle: „Er zijn naast mij al een Duitse, een Engelse en een Noorse certified builder, de West-Europese markt is dus aar dig verzadigd. Verhuizen naar China of Zuid-Amerika zou een optie zijn: ik heb hoge verwach tingen van de combinatie Lego en de grote Chinese steden." Lego World Nederland plaats. Niet alleen vermakelijk voor kinderen, het bouwspeelgoed is inmiddels serious business voor menig volwassene., Na de introductie van de eerste steentjes, in 1949. is Lego bijna niet meer weg te den ken uit de gemid delde speelgoedla de. Vorige maand werd het Deen se merk, niet geheel onverwacht, speelgoedfabrikant nummer twee wereldwijd. En hoewel Lego z'n best doet ook de harten van meis jes te winnen, bijvoorbeeld door de introductie van Lego Friends in maart 2012, zijn het vooral jon gens die zich op de iconische blokjes storten. Meiden grijpen liever naar de Barbiepoppen van het Amerikaanse Mattel, 's we relds speelgoedmaker nummer één. Eerlijk is eerlijk: Lego lijkt de meeste energie in de op jongens gerichte lijnen te steken. Waar het meest spectaculaire item in meidenlijn Friends een boot is, bouw en-programmeer je met het in september opnieuw gelanceer de Lego Mindstorms robots die te besturen zijn via een tablet of een smartphone. Maar de kracht van het populaire blokje zit natuurlijk niet alleen in de technische hoogstandjes die er mee te creëren zijn. Alleen je ei gen fantasie bepaalt de grenzen van wat je bouwt, en Lego ver kent die grenzen graag. Het merk kent wereldwijd twaalf certified Lego builders. Twaalf volwassenen die hun geld verdienen met het bouwen van Lego. De Belgische kunstenaar en cabaretier Dirk Denoyelle js er daar eentje van. Hij weet als geen ander wat deze bijzondere profes sie inhoudt. „Lego-professional ben je niet alleen voor je persoon lijke plezier, je verdient er geld mee. Zelf bouw ik kunstwerken, er zijn professionals bij die educa tief met de bouwstenen werken of tijdens evenementen aan het werk zijn." Goed kunnen pielen met lego steentjes is niet het enige crite rium. Lego blijft in eerste instan tie speelgoed voor kinderen. De noyelle: „Dat betekent: geen fles- Alleen nog in 2013 tot 52% belastingvoordeel Vrijblijvend thuisadvies? 2» Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl Liefhebbers van het bouwspeelgoed kunnen van 17 tot en met 23 okto ber terecht in de Jaarbeurshal van Utrecht. Dan vindt de 13e editie van Lego World Nederland plaats, met op zaterdag 19 oktober de finale van het NK Lego bouwen. Minder professio neel, maar minstens zo leuk is de enorme hoeveelheid stenen waarmee fans kunnen spelen. Bezoekers kun nen met een regenjas aan onder een douche van legosteentjes lopen of het museum bezoeken. Dirk Denoyel- le toont nieuw werk, waaronder een parodie op een werk van Rubens, een aantal Legohoofden van bekende ko mieken en mozaïeken. Meer informa tie over Lego en Lego World vind je via www.lego.nl en www.legoworld.nl Lego op niveau LEGO WORLD reageren? Sjg/ consument@depersdienst.nl Zeer geruisloze elektromotor Volledig herbruikbare rail Zeer eenvoudig te bedienen Postcode Plaats Telefoon E-mail wk42_M!_PZC Zonder postzegel naar Molenaar, Ant_w. nr. 506, 8070 VB Nunspeet door Cintha Rood NaamQMevr Qohr Hebt u snel een traplift nodig? Haal dan de Modul in huis en geniet van uw bewegingsvrijheid! De Modul heeft een modulair railsysteem en is daardoor toepasbaar op iedere trap. Hierdoor heeft de Modul de kortste levertijd van alle types, in sommige gevallen kan het al binnen 1 dag! De montage duurt slechts een paar uur. De Modul is door dit unieke railsysteem volledig herbruikbaar. Dat is prettig voor het milieu maar ook voor uw portemonnee. Uw volledige traplift, inclusief rail, heeft immers nog een restwaarde. Molenaar verkoopt als enige leverancier in Nederland dit unieke systeem. Uniek Modulair railsysteem Montage op de trap; geen hak- en breekwerk Korte levertijd, herplaatsing mogelijk Zeer snelle montage, soms al binnen 1 dag Geheel opvouwbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22