CURACAO KRA5.NL Geen vrijbrief Leerlinge verdacht van bedreiging school De Wissel Omgewaaide bomen en veel regenwater hebben gisteren problemen veroorzaakt in Midden- en Noord-Zeeland. Vakantiegangers houden de hand op de knip 711688"555530 Bezoekers van kinderpornosites verder onder vuur Welke landen zijn nog in de race voor het WK voetbal in Brazilië? Boek vandaag of morgen en profiteer van kortingen tot 156 bij vertrek t/m december! DEN HAAG - In het begrotingsak- koord vrijdag is driekwart van de kabinetsplannen veiliggesteld. Maar minister Dijsselbloem waar schuwt dat de afspraken geen vrij brief zijn om achterover te leunen. pagina 4: Interview Dijsselbloem Word ook abonnee! MAANDAG 14 oktober 2013 Onstuimig 13° De politie kwam haar op het spoor nadat vrijdagavond uit de Verenigde Staten informatie kwam van het sociale netwerk In- stagram over het account en het IP-adres vanwaar de bedreigingen waren geuit. Zaterdag is verder on derzoek gedaan en gisterochtend is de politie 'redelijk onopvallend' bij de leerlinge thuis op bezoek ge gaan. Zowel zij als haar vader is gehoord. Ook een neef die vlakbij woont, is gehoord. De drie zijn niet aangehouden. Volgens de po litie lijkt het een uit de hand gelo pen actie van het meisje. „Ze heeft nog geprobeerd haar actie te corrigeren door de bedreigingen weg te halen, maar dat is niet ge lukt", verklaarde politiewoord voerder Alwin Don. „Het lijkt er ook op dat vader en de neef er niets mee te maken hebben." De politie onderzoekt de zaak verder om de beweegredenen van het meisje te achterhalen. De ouders van de school zijn gis teravond ingelicht tijdens een bij eenkomst. Volgens schooldirec teur Lizo Koppejan worden de be schermende maatregelen voor de school opgeheven en gaat De Wis sel na de herfstvakantie gewoon weer open. Over de vraag of het meisje op school kan blijven, wordt de komende week nage dacht. „We luisteren goed naar de emoties die spelen, van veront waardiging, angst, opluchting en verwondering, maar we maken uiteindelijk een nuchtere afwe ging. Het dilemma is dat er wél iets is gebeurd met impact, maar dat het ook gaat om een kind dat de consequenties van haar daden niet helemaal kan overzien. Bo vendien zijn we een christelijke school en willen we christelijk handelen in deze kwestie. Dit vraagt bedenktijd." GOES - Het waterschap Schelde- stromen heeft gisteren zes mobie le noodpompen laten aanrukken om het vele regenwater op Schou- wen-Duiveland en Walcheren en bij Kortgene weg te werken. De gemalen kunnen normaal ge sproken een hoeveelheid neerslag van 13 tot 15 millimeter per dag wegpompen. Op Schouwen-Dui- veland viel op sommige plekken 71 millimeter, tussen Westkapelle en Vrouwenpolder 58 en tussen Goes en Kruiningen 68 millime ter. In sommige sloten op Schou- wen-Duiveland stond het water 70 tot 80 centimeter hoger dan normaal. Het waterschap heeft nog enkele dagen nodig om het water weg te pompen. Verder was er overlast door omge vallen bomen en ondergelopen kelders of tuinen. In Goes, Hein- kenszand en Oost-Souburg viel een boom op een huis en in Goes ook op een auto. Bij Aquadelta in Bruinisse was wateroverlast in het centrumgebouw. In Zierikzee liep in de Nieuwe Bogerdstraat een kelder onder. Aan het einde van de middag kwam nog een wa- teroverlastmelding uit Brouwers haven. De rondvaarten naar de ha ven Vlissingen-Oost die het mari tiem Muzeeum in Vlissingen gis teren wilde houden, gingen we gens de harde wind en de regen niet door. In de Burgemeester Ste- merdinglaan in Oost-Souburg viel een boom op een aanbouw bij een huis. Dakplaten waaiden van oude Amac-bedrijfspanden in 's-Heerenhoek. De brandweer heeft onder meer op de Patijnweg in Goes enorme plassen, vijvers bijna, weggepompt. De weg was daarvoor deels afgezet. Volgens de Veiligheidsregio Zeeland waren er gisteren zo'n dertig meldingen van waterschade en omgewaaide bomen in Zeeland. De brandweer in Vlissingen heeft gisteravond met spoed een dom- pelpomp naar Stellendam ge bracht omdat vanuit verschillen de plaatsen assistentie moest wor den verleend om de wateroverlast op Goeree-Overflakkee te bestrij den. CONSUMENT SPORT ZEELAND t BOEK SNEL OP: www.kras.nl/zon-curacao waarom zou je meer betalen Voor de meest actuele tfjzei. kr/k oo mwr.kras nl Prilten zjn p.p. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds Ga naar www.pzc.nl/abonneren Overlast door regenval DESTELLING Internetkerk kan nieuwe gelovigen opleveren zie pagina 4 Reageer op pzc.nl UW MENING 394 reacties Overlast van straatdealers valt mee EENS 34% ONEENS 66% editie: Walcheren 255e jaargang nr. 242 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 door Maurits Sep VLISSINGEN - De bedreigingen aan een schoolklas van de Vlissingse ba sisschool De Wissel zijn waarschijn lijk gedaan door een leerlinge. Het meisje van 12 zit zelf in de groep die met de dood werd bedreigd. door René Schrier pagina's 3 en 15: Meer over regen en wind Een dikke tak is zondag door de harde wind van een boom gewaaid aan de Loskade in Middelburg. Met behulp van een ladderwagen heeft de brand weer de tak verwijderd. Doordat de tak naar beneden waaide, is schade ontstaan aan een parkeerautomaat die bij de boom in de straat staat. foto Frans Bosscha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1