Zeeuwse Boekenprijs 2013 -Corine :T Het badhuis Eén concert met twee verhalen 4-i va li ZEELAND 19 VERRE RONDREIZEN KRAS NL DE STAATS SPAANSE LINIES van Film Elle s'en va Big Band Muziekschool in Spanje DUBAI OMAN INDIA NEPAL JAVA BALI JAVA BALI CEYLON COMPLEET waarom zou je meer betalen blieksprijs, waarvoor alle 82 inge zonden boeken in aanmerking ko men. Daarvoor kan tot 8 novem ber 18.00 uur worden gestemd op www.pzc.nl/publieksprijs. De winnaars worden zaterdag 9 november bekendgemaakt op een bijeenkomst in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Er worden tevens 'accolades' toegekend aan onder meer het beste debuut en het best uitgegeven boek. v—\/on Zeeuwsch-Vlaanderen Vierling is, met de oudgedienden Frans Krassenburg (de eerste zan ger van de Golden Earrings) en Rudy Bennett (The Motions), een van de vocalisten. „Drie jaar geleden liep ik een res taurant in Den Haag binnen en daar zat een vriend van mijn va der: Micha Hasfeld van The Clarks", zegt Vierling. „Hij zei meteen: jou heb ik nodig. Hij ver telde dat hij al heel lang met het idee voor de show rondliep en vroeg of ik wilde meedoen. Ik zei meteen: top, dat gaan we doen. Twee jaar later stond ik in het theater." „Het is zó'n leuke show. We be ginnen in de jaren vijftig, eindi gen met de Golden Earring en la ten horen wat er in die periode al lemaal aan muziek werd gemaakt. Er worden ook verhalen verteld en beelden vertoond, zoals van het concert van de Stones in het Kurhaus. De show is geen saaie geschiedenisles, maar je komt toch veel te weten." Ze vindt het een bijzondere erva ring. „Het is een soort familie. Het voelt alsof ik er zeven nieuwe ooms bij heb. Het klikt heel goed. Het is ook relaxed, omdat ze al zo veel levenservaring bezitten en weinig woorden nodig hebben. Je leert er ook veel van. The Clarks leven al dertig jaar van de muziek en dat is zeker voor een cover band echt bijzonder. De mannen schudden de ene solo na de ande re uit hun mouw. Die band staat er gewoon." Slechts één concert tijdens het derde festivalweekend, met twee bekende, verha lende werken. Le Carnaval des Animaux van Camille Saint Saëns wordt (te) vaak gezien als een werk voor kinderen. Saint Saëns schreef deze grande fantasie zoölogique in 1886 in Oostenrijk. Het was bedoeld om in besloten kring te spelen, omdat de veer tien delen muzikale parodieën zijn van in die tijd bekende com ponisten en uitvoerders. Slechts één deel werd gepubliceerd: Le cygne. Anna Pavlova maakte er een choreografie op (de stervende zwaan) en hiermee werd het werk in één klap beroemd. De orkestratie is apart en interes sant. De componist wist met hu mor karakters uit te beelden die geplakt kunnen worden op dieren (én mensen), zoals het majesteite lijk, maar ook protserige van de leeuw, de traagheid van de schild padden op een melodie uit Or pheus uit de onderwereld van Of fenbach, de grappige weergave van de olifant door de contrabas sen en de gevoelige melodie van de zwaan door de cello met een kabbelende pianobegeleiding. De piano's spelen een belangrijke rol omdat ze met supersnelle toonlad derreeksen de snelle dieren uit beelden, met akkoorden de sprin gende kangoeroes en met horten, aarzelingen en (ingecalculeerde) fouten een parodie van pianospe- TERNEUZEN - 'Film by the Sea door het Jaar' vertoont vandaag in Cine- City Terneuzen (20.00 uur) en morgen in Vlissingen (14.00 en 19.30 uur) Elle s'en va van Emma- nuelle Bercoton, met Catherine Deneuve in de hoofdrol. lende leerlingen brengen. De an dere instrumenten geven gestalte aan de koekoek (klarinet), vogels (dwarsfluit) en ia-ende ezels (vio len). Na de idyllisch/romantische melodie van de zwaan klonk de fi nale vrolijk en voerde de stroom van klanken naar een feestelijke apotheose, waarin heel wat the ma's uit het werk werden her haald. Het werk werd fris en ka raktervol gebracht o.l.v. een accu rate dirigent. De soli waren spits en de tutti genuanceerd. De Carmina Burana mag te boek staan als het bekendste koorwerk van de 20ste eeuw, de compositie roept ook weerstand op. Orff is de man van het OrfFinstrumenta- rium. Met zijn gevoel voor ritme ondersteunt hij handig de middel eeuwse melodieën. Het openings koor, gewijd aan Fortuna, is te vens het slotkoor. De andere drie delen: In de Lente, In de Herberg en In de Tuin der Liefde, gaan over de liefde en de geneugten van het le ven en alles wordt suggestief uit de doeken gedaan. In dit ritmisch werk komt het dierlijke in de mens goed uit. Het orkest speelde gedisciplineerd en met respect voor de indicaties in de partituur voor zacht en hard. De vrolijk heid van de lente kwam niet uit bundig over, maar na het instru mentale deel (reidans) verander de de sfeer en werd de muziek iet wat erotiserend. Dat mag ook voor de liederlijke teksten uit deel 2. De tenor leverde een goede pres tatie in zijn aria over de zwaan die geroosterd wordt; het was een en al miserio. Het lied van de dronken abt die zich bisschop van lekkerland noemt, werd overtui gend gezongen. In deel 3 kwam de hunkering naar liefde van twee jonge mensen goed over. De sopraan zong het In Tritina lieflijk. De dirigent hield alles strak in de hand en gaf toch ruimte aan indi viduele inbreng. MIDDELBURG - De Big Band van de Zeeuwse Muziekschool bestaat twintig jaar. In het kader van het jubileum maakt de groep deze week een concertreis naar Spanje. De Big Band, onder leiding van Anja Sinke, brengt een bezoek aan de gemeente Teulada/Morai- ra. In het plaatselijke theater Es- pai La Senieta wordt onder meer een benefietconcert gegeven, waarvan de opbrengst bestemd is voor de realisatie van een Alzhei- merhuis in de gemeente. prijs 2005 met Het verhaal van Zee land. Corine Kisling kreeg twee jaar later de prijs toegekend voor Het leugenverhaal, dat ze samen met Paul Verhuyck schreef. Naast de juryprijs is er de PZC-pu- erlenging Bali mogelijk tempelcomplex de Boro AC\. NL-spf re\s\e>d«n& Zie www.kras.nl/74756 Zie www.kras.nl/36204 Zie www.kras.nl/36196 vertrek nov. dec. tot 140 p.p. korting met o.a. moderne steden als Dubai Abu Dhabi, woestijn en authentieke cultuur in Oman q incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 2 x diner, excursies I <r> Zie www.kras.nl/36383 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm i oude rockers Roman Uot\>r»rrf*r>xmro*>A-<tr* 1 'Beat Bordeelsluipers', donderdag 24 oktober, Arsenaaltheater, Vlissin- gen. Aanvang: 20.15 uur. door Jeanette Vergouwen I Tenor Willem Schaafsma, sopraan Elisabeth Otzisk, bas Rainer Klaas en diri gent Heiko Foster (van links naar rechts), foto Camile Schelstraete Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen Werken van Saint-Saëns en Orff door Neue Philharmonie Westfalen en solis ten o.l.v Heiko-Mathias Förster. Ge hoord op 13 oktober in het Schelde- theater in Terneuzen. nérgens voordeliger! met o.a. de Leeuwenrots, koningssteden, theeplantages, olifantenweeshuis en strand incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner, excursies altijd met 100% vertrekgarantie! mei o.a. wereldwonder Taj Mahal, natuur in Chitwan NP heilig Varanasi aan de Ganges incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 2 x diner, excursies tip: extra met o.a. Jakarta, u„.u- budur de heilige Bromo-krater en Bali 1 incl. vlucht, verblijf, ontbijt en excursies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19