compleet nieuwe winkel Toestemming tijdelijke zendmast sportvelden Vliegveld over half jaar verhard WALCHEREN 17 Woensdag 16 oktober Kinderworkshop keukenschort pimpen. Donderdag 17 en vrijdag 18 oktober Pannenkoekenfeest, GRATIS pannenkoeken intratuin Appartementen in bestaande schuur In een schuur aan de Trommel- weg tussen Domburg en West- kapelle mogen vier recrea tie-appartementen worden ge maakt. Het gemeentebestuur van Veere staat dat toe. Hoewel dat volgens het bestemmings plan niet mag, passen de appar tementen wel in het beleid om nieuwe economische dragers mogelijk te maken, aldus B en W. Het plan ligt zes weken ter inzage voor belanghebbenden. Jongen (16) opgepakt voor heling scooter In zijn woning in Vlissingen is zaterdag een 16-jarige jongen aangehouden. Hij wordt ver dacht van diefstal en/of heling. De politie vermoedde dat hij de scooter had die op 6 oktober in Middelburg was gestolen. De scooter stond niet in zijn schuur, de kentekenplaten la gen er wel. De Vlissinger is in verzekering gesteld. Italiaanse lezing over Sportweek bij de Etruskische legendes Baptistengemeente De Italiaanse culturele vereniging Dante Alighieri Zeeland verzorgt vrijdag 18 oktober om 20.00 uur een lezing in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Andrea Mad- dalena, architect en docent Itali aans, zal er spreken over Etruski sche legendes. De lezing is in het Italiaans, met tussendoor uitleg in het Nederlands. Toegang voor niet-leden is vijf euro. Aanmel den via 0118-490815 of per e-mail: date-alighierizeeland@kpnmail.nl Verdachte schietpartij IJzendijke langer vast De vijftigjarige verdachte van het dodelijke schietincident op 25 sep tember bij IJzendijke blijft tot ja nuari 2014 achter slot en grendel. Vorige week is zijn voorlopige hechtenis met negentig dagen ver lengd. Wel mag de uit Dordrecht afkomstige verdachte vanaf nu be zoek ontvangen. De man wordt er van verdacht dat hij een 24-jarige plaatsgenoot heeft doodgescho ten. Baptistengemeente De Fontein in Middelburg houdt tijdens de herfstvakantie een sportweek. Van vandaag tot en met vrijdag zijn er allerlei activiteiten op het terrein aan de Kruitmolen- laan. Elke middag (14-16.30U) wordt gesport met kinderen in de basisschoolleeftijd en 's avonds (19-21U) zijn tieners vanaf 14 jaar welkom. Voor de allerkleinsten (3-6 jaar) is er een Kidsplace. Kinderfeest in de Ontmoetingskerk In de Ontmoetingskerk in Mid delburg is woensdag een feest voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het thema is 'Allemaal kleu ren!'. Kinderkerkteam 'Joykids' en clown Benties uit Middel burg treden op met een boeien de voorstelling. Het program ma duurt van 14.00 - 15.30 uur. De toegang is gratis. De Ont moetingskerk staat aan de Oos- terscheldestraat. maar flink oplopen. Het veiling huis gaat volgende week zaterdag open. Anthoni heeft geen idee wat hij van die eerste veiling kan verwachten. Er is in ieder geval plaats voor tweehonderd mensen. Een bodemprijs wordt niet echt gehanteerd, dus veel kan voor wei nig geld weg. „Al zullen we zo'n kast natuurlijk nooit voor vijf eu ro verkopen." Veilinghuis Korendijk zal zes tot acht veilingen per jaar organise ren. De volgende is op 14 decem ber. „Alles moet nu weg. Het wordt verkocht of gaat terug naar de eigenaar. Telkens is het een compleet nieuwe winkel." OOSTKAPELLE - Bij de sportvelden in Oostkapelle komt een tijdelijke mast voor mobiele telefonie. Dat heeft het college van B en W van Veere besloten. De mast is nodig om het bereik van de telefoniebedrijven T-mobi- le en Vodafone in de buurt van Oostkapelle dekkend te houden. Hun bereik zou verslechteren doordat ze hun antennes moeten verwijderen uit een C2000-mast die in Oostkapelle staat. Die staat op het parkeerterrein aan de Strandweg. De antennes van T-mobile en Vodafone moeten ui terlijk op 1 november uit die mast weggehaald zijn. Het gemeentebestuur heeft T-mo bile in september al toestemming gegeven op dat parkeerterrein een nieuwe mast te plaatsen. Vodafo ne mag daarvan ook gebruik ma ken. Maar omdat omwonenden zes we ken de tijd moeten krijgen op dat plan te reageren, komt niet alleen de commerciële dekking van tele fonie in gevaar, maar ook de veilig heid in de omgeving, aldus het college. Daarom is een tijdelijke mast nodig om de tijd voor de ju ridische procedures te overbrug gen. Een tijdelijke mast aan de Strandweg is om diverse redenen niet mogelijk. Kijk op www.intratuin.nl/koudekerke voor meer informatie over deze acties. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven ARNEMUIDEN - Als Provinciale Sta ten op 1 november instemmen met het nieuwe luchthavenbe- sluit voor het vliegveld Mid den-Zeeland, kan de start- en lan dingsbaan 'tegen het eind van de winter' verhard zijn. Dat zegt directeur Rob Gomers- bach van het vliegveld bij Arne- muiden. Als de toestemming er is, gaat Gomersbach meteen aan de slag, zegt hij. „Dan gaan we bestekken maken en goedkeuring vragen van de in spectie." Volgens Gomersbach is het niet nodig om bij de gemeen te een vergunning aan te vragen. Hij denkt dat de start- en lan dingsbaan in februari of maart verhard kan zijn. Zo'n tien bewoners van bunga lowpark Oranjeplaat zijn tegen verharding van de baan. Zij vre zen voor meer overlast. Als de baan verhard wordt, moet de vlie groute iets verlegd worden, in de richting van Oranjeplaat en Wa terpark Veerse Meer. De bewoners hebben onlangs een brief geschreven naar onder meer provincie en gemeente om hun zorgen te uiten. Eerder al dienden ze formele bezwaren in bij de pro vincie. MAANDAG 14 OKJOBER 2013 r de crisis DOMBURG VUSSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG IJZENDIJKE MIDDELBURG Maarten Anthoni (links) en René de Visser openen samen het nieuwe Vei linghuis Korendijk, foto Lex de Meester door Carla van de Merbel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17