ZEELAND Hout Wemeldinge, Terneuzen, '4 Provincie wil via minnelijke weg Vlissingen en Middelburg alsnog laten aansluiten bij regeling Veiligheidsregio. ZLM is op een na beste werkgever van Nederland almanak Economische crisis weerhoudt mensen niet bedrijf te starten MAANDAG 14 oktober 2013 www.pzc.n!/inonnikenwerk CONSUMENT Leeo is inmiddels serious business voor menig volwassene MIDDELBURG - De provincie scha kelt twee bemiddelaars in die de gemeenten Vlissingen en Middel burg ertoe moeten bewegen als nog akkoord te gaan met een nieu we gemeenschappelijke regeling voor de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Alle Zeeuwse gemeenten zijn in middels akkoord met de regeling, behalve Vlissingen en Middel burg. Beide Walcherse gemeen ten verzetten zich tegen een fors hogere bijdrage aan de VRZ voor lokale brandweerzorg. De raad van Middelburg weigert boven dien meer te betalen voor regiona le taken buiten haar grensgebied. Daarmee dwarsbomen ze de tot standkoming van de nieuwe ge meenschappelijke regeling en dat is onaanvaardbaar, vindt een rui me meerderheid van het alge meen bestuur. Tien van de dertien gemeenten hebben de provincie gevraagd in te grijpen. Het dagelijks provincie bestuur heeft binnen de wet Vei ligheidsregio's een zogeheten aan wijzingsbevoegdheid om een nieuwe gemeenschappelijke rege ling af te dwingen. Met het argu ment dat het algemeen belang (veiligheid van burgers) zwaarder weegt dan financiële argumen ten, kunnen Vlissingen en Middel burg worden gedwongen in de VRZ-regeling te stappen. Zover willen Gedeputeerde Sta ten vooralsnog niet gaan. In een brief aan het bestuur van de Vei ligheidsregio Zeeeland laat com- misaris van de koning Han Pol man weten dat hij eerst twee be middelaars zal inschakelen. Dat zijn 'twee deskundigen met een bestuurlijke achtergrond': Ronald Bandell, de voormalige burge meester van Dordrecht, en Michel Marijnen, oud-burgemeester van Roosendaal. Met de aanstelling van bemiddelaars wil de provin cie het voorlopig via de minnelij ke weg proberen te regelen. Blij ven Vlissingen en Middelburg weigeren, dan zal de provincie hen dwingen. ZWERFBOEKENDAC GOES - ZLM Verzekeringen heeft een tweede plaats veroverd in de verkiezing Beste Werkgevers 2013 van het blad Intermediair en on derzoeksbureau Effectory. De in Goes gevestigde verzeke ringsmaatschappij behaalde zilver in de categorie bedrijven met min der dan duizend werknemers. ZLM Verzekeringen telt 189 mede werkers. Binnen de sector finan ciële dienstverlening behaalde de verzekeraar zelfs een eerste plek. Lof krijgen de klantvriendelijk heid en het humane personeelsbe leid. -Medewerkers krijgen vrij heid en verantwoordelijkheid, zonder enorme werkdruk. Dat kwam onverwacht, het sms'je dat de haardhoutleverancier binnen twintig minuten op de stoep zou staan met een kuub hout. Snel reed de Vlissingse van de sportclub naar huis om die flinke berg zo snel moge lijk via de gang naar de tuin te brengen. Ze had een halfuurtje de tijd om zoveel mogelijk blokken te verkassen, want daarna moest ze gaan werken. Met een rood hoofd van inspanning kwam ze even later op kantoor en legde uit dat ze net geprobeerd had 300 kilo hout te ver plaatsen. Een mannelijke collega lachtte: „Dus als ik het goed begrijp heb je een flinke bos hout voor de deur." Vol zelfspot zuchtte de Vlis singse blij: „Ja, eindelijk!" PZC ZEELAND1 KV4 V4 Vr 1 hJ ïife Bemiddelaars in ruzie brandweer door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE - Jennifer Mangold kiest in de bushalte in Wemeldinge een boek uit dat mee gaat in de bus naar Ter- neuzen. Het wordt Carry Slee. De boeken waren er zater dag neergelegd door Ria den Boer van de De ANBO-afde- ling Wemeldinge in het kader van de Nationale Zwerfboe- kendag. Zwerfboeken zijn boeken die op openbare plaatsen worden achtergelaten en die lezers gewoon kun nen meenemen en na het lezen weer ergens anders ach ter kunnen laten of doorgeven. Zo krijgen ongebruikte boeken een nieuw leven, foto Johan van der Heijden -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13