Hoop gloort voor kankerpatiënte Zonnemaire Lindoy moet Zierikzee verlaten 26 SCHOUWEN-DUIVELAND „Als we geen geld hadden kun nen lenen van vrienden, had An ne-Marie nu niet meer geleefd", vat Boy de situatie samen. Zijn echtgenote heeft een tumor in haar hoofd. 'Inoperabel, dus uitbe- handeld', concludeerde de arts van de Daniël den Hoedkliniek. Maar daar legden de Verloos zich niet bij neer. Een Duitse vriend adviseerde Anne-Marie zich te la ten opereren in de universiteitskli niek van Bonn. Boy: „En twee Ne derlandse vrienden legden zon der blikken of blozen 30.000 euro op tafel." Sinds de operatie kan Anne-Marie weer lopen. „Ik heb van de week voor het eerst in drie jaar een strandwandeling ge maakt," vertelt ze blij. De Duitse chirurg haalde negentig procent van de tumor weg. De rest moet met bestraling en chemokuren verdwijnen. Probleem is alleen dat zorgverzekeraar CZ noch ope ratie, noch chemokuren wilde be talen. De verzekeraar heeft geen contract met het Duitse zieken huis en de behandeling met het chemisch middel Avastin wordt in Nederland niet vergoed. Om aan geld te komen, zette het stel hun huis te koop en verder zoch- CZ betaalt uit coulance de levensreddende operatie en chemo's van Anne-Marie Verioo uit Zonnemaire. ten ze de publiciteit. Boy: „De EO is bezig met een reportage die vol gende week wordt uitgezonden. Die gaat ondanks de telefonische toezegging van CZ gewoon door. Is het niet voor ons, dan wel voor de vele anderen die in een verge lijkbare situatie verkeren. Want ziek zijn is al erg, maar als je dan vervolgens ook nog overal wordt tegengewerkt..." Verioo blijft boos op de verzeke raar. „Ze betalen uit coulance, zeg gen ze. Maar het eerste wat die mevrouw aan de telefoon zei was: 'U hebt de media ingeschakeld.' Eigenbelang, vermoed ik. Aan het eind van het jaar kunnen verzeke raars geen slecht nieuws gebrui ken, want in december en januari mogen hun klanten overstappen." Het gevecht om het leven van An ne-Marie heeft zo veel geld ge kost, dat Boy voor zijn bedrijf uit stel van betaling heeft aange vraagd. Boy: „Het huis blijft te koop staan en er gaan schade claims naar CZ en de Daniël den Hoedkliniek, die inmiddels heeft toegegeven dat opereren wel dege lijk mogelijk was. Het gaat ons niet om de artsen. Die zijn hier niet slechter dan in Bonn. Het zijn de regeltjes in dit land. Het lijkt wel een computerspelletje. Levens: die moet je kopen." EP Dat hebben B en W de eigenaar, stichting Lindoy, deze week schriftelijk laten weten. De hou ten kotter is ernstig verwaar loosd. B en W verwachten niet dat de eigenaar het schip nog op knapt. Daar is geen geld voor. Het besluit van B en W staat los van het feit dat het schip donder dag op zijn ligplaats aan de Vis- sersdijk zonk. De brandweer ver wachtte het schip bij hoog water weer drijvend te hebben. Vorig jaar mei ging de Lindoy al eerder naar de bodem. In beide gevallen is een afgeslagen waterpomp de oorzaak. In mei ging het vermoe delijk om vandalisme. Deze week was het afslaan van de aardlek- schakelaar de oorzaak van het uit vallen van de pomp op het lekke schip. Na het incident vorig jaar beloof de stichting het schip in Vlissin- gen te laten opknappen. Door geldgebrek lukte dat niet. De stichting wilde van het schip een werkproject voor ontspoorde Rotterdamse jongeren maken. Natuurmonumenten zoekt op Schouwen-Duiveland vrijwilligers voor: natuurbeheer, promotie, leiden van vogelexcursies, begeleiden jeugdactiviteiten en het tellen van dagvlinders en vogels. Bel ons voor meer informatie: 0113 - 64 40 44 f: 'Natuurmonumenten Anne-Marie en Boy Verioo uit Zonnemaire: „Ziek zijn is al erg, maar als je dan vervolgens ook nog overal wordt tegengewerkt..." foto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland ZONNEMAIRE - Blijdschap en wan trouwen vechten vandaag om de voorrang in het leven van Anne-Ma- rie en Boy Verioo uit Zonnemaire. Blijdschap omdat zorgverzekeraar CZ heeft laten weten alsnog An- ne-Maries behandelkosten te beta len. Maar met hun vertrouwen in het Nederlandse zorgsysteem komt het nooit meer goed. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De tweemaster Lindoy moet vóór 28 oktober de haven van Zierikzee hebben verlaten. De houten kotter mag nooit meer te rugkomen. De tweemaster Lindoy borrelde donderdag voor de tweede keer af op haar ligplaats aan de Vissersdijk in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94