Swingende opening van Campus Cultura Ouderen Borrendamme verhuizen in november LEC blijft strijden tegen verkoop jachthaven MP I I i I i I 24 SCHOUWEN-DUIVELAND KUST Mogelijke aanleg getijdencentrale van cruciaal belang voor toekomst van strand op de lange termijn. Kwestie straatmuzikant weer in raad mr ZIERIKZEE - Campus Cultura is open. Gistermiddag opende com missaris van de Koning Han Pol man de samenwerking tussen Pontes Pieter Zeeman, biblio theek, muziekschool en de jeugd- theaterschool in het gebouw van Pontes Pieter Zeeman. De show werd gistermiddag zonder twijfel gestolen door het schoolorkest en de act van Jelt Pekaar (leerling jeugdtheaterschool). Hij vierde zijn eigen openingsfeest door een lint van wc-papier door te knip pen. „Hierbij open ik de jeugd- Een deel van de bewoners gaat naar appartementen waar zij zelf standig, maar met zorg op loopafstand, kunnen wonen. An dere bewoners gaan naar groeps woningen van elk zes personen met 24-uurszorg. Als het hoofdgebouw van het oude Borrendamme eind novem ber leeg is, wordt het gesloopt In theaterschool. Een plek waar kin deren toneel kunnen spelen. Ja, da's echt niks voor mij hoor..." Het schoolorkest kreeg de zaal aan het swingen met een eigen compositie en een wel heel fraaie vertolking van Proud Mary van Ti na Thrner. Dat de gezamenlijke huisvesting nu al z'n vruchten afwerpt bleek uit de woorden van directeur Sjef Lommen van Pontes Pieter Zee man. „Nu al lopen de leerlingen het muzieklokaal in om even mu ziek te maken", zei hij. Campus Cultura is vrij toegankelijk voor iedereen. SCHARENDIJKE - Ondernemers en overheden die betrokken zijn bij de Brouwersdam binden de strijd aan tegen het afkalven van het strand. Dankzij subsidies van de gemeenten Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee en een bij drage van de ondernemers die op het Noordzeestrand zijn geves tigd, ligt er een budget van 15.000 euro op tafel waarmee op korte termijn maatregelen kunnen wor den getroffen om delen van het strand te behouden. „Dat geld is zeker niet genoeg om de 75.000 a 80.000 kubieke meter zand die jaarlijks verloren gaat te compenseren", zegt Peter van San- te van de gemeente Schou wen-Duiveland. „We zijn nu aan het onderzoeken wat we met het bedrag kunnen doen." Uitgangs punt is dat opgewaaid zand op de hogere delen van de Brouwers- dam slim wordt herverdeeld over delen waar het strand afkalft. In eerste instantie was het de be doeling om het werk deze maan den uit te voeren. Waterschap Scheldestromen is al bezig om een deel van de duintjes af te gra ven voor de duinversterking van het Noorderstrand, even verder op. Het financieel voordeel is ech ter niet zodanig, dat aansluiting op het werk van het waterschap niet loont. Bovendien bestaat het risico dat met enkele najaars- en winterstormen het aangebrachte zand nog voor de start van het strandseizoen verdwenen is. „Dit is geen structurele oplossing. Wat we wel kunnen doen is het strand beter vormgeven", legt On- no Meinen uit. De eigenaar van Natural High is één van de onder nemers die meebetaalt. „Het grootste probleem nu is dat de sportzone steeds kleiner wordt." De afgelopen tien jaar heb ik het strand absoluut een stuk kleiner zien worden De noordelijke grens van dit ge bied, waar onder meer kitesurfers en strandzeilers zich uit kunnen leven, is gemarkeerd met een vas te lijn, ter hoogte van paviljoen De Kous. De zuidelijke grens is de waterlijn, maar die kruipt door de erosie van het strand echter steeds verder naar het noorden. Omdat de Brouwersdam volgens Meinen één van Europa's aantrek kelijkste surfgebieden is en de po pulariteit toeneemt, moet een steeds kleiner stuk strand met steeds meer mensen worden ge deeld. Een structurele oplossing is dan ook noodzakelijk, denkt hij. „Voor het nieuwe platform Pioniers van de Brouwersdam is dit één van de speerpunten." Suppletie vanaf zee, zoals ook met andere Zeeuwse stranden ge beurt, is een optie. Volgens Wil- bert Huibregtse die afstudeerde op dit onderwerp, is dit door de ligging van het strand echter vrij kostbaar. Om het verloren zand van tien jaar op te spuiten, zou de overheid 6 miljoen kwijt zijn, be rekende hij. Wellicht zou bij de geplande aanleg van de getijden- centrale rekening kunnen worden gehouden met het strand, door bijvoorbeeld een strekdam aan te leggen. Dit zou de vorm van het strand kunnen veranderen, maar wel voor meer zekerheid op lange termijn kunnen zorgen. de plaats ervan komt het laatste van vier blokken laagbouw groepswoningen en zorgapparte- menten. Ook de medewerkers van Allévo Thuiszorg, de diëtisten en de uit leen van Welzorg verhuizen van uit de Grevelingenstraat in Zierik- zee naar Borrendamme. Zij ope nen in dezelfde week de deuren van hun nieuwe locatie. Vorige maand opende het me disch centrum in Borrendamme. Eerst de apotheek, later vier huis artsen en de prikpost. Vorige week betrok de huisartsenpost de ze nieuwbouw in Poortambacht. ZIERIKZEE - Bij de verkoop van de jachthaven Scharendijke aan de watersportvereniging Scharendij ke is sprake geweest van ongeoor loofde staatssteun van een kleine 5,4 miljoen euro. Dat stelt de stichting LEC Watersport (loket eerlijke concurrentie watersport) in een verweerschrift aan de Euro pese Commissie. Het LEC is naar de Europese Com missie gestapt omdat de gemeen te volgens de stichting onjuist heeft gehandeld met de verkoop omdat voor de jachthaven een be drag ver beneden de marktwaar de is betaald. Volgens het LEC gaat het hier daarom om staats steun. De Staat der Nederlanden is het daar niet mee eens. Uit een verweerschrift blijkt dat de ge meente volgens de Staat niet on juist heeft gehandeld en dat van staatssteun daarom geen sprake is. Het LEC neemt de gang van za ken rond de verkoop van de jacht haven hoog op en is van plan om de onderste steen boven te halen. Het LEC doet dat mede in het licht van mogelijke verkoop van de jachthaven van Brouwersha ven aan de watersportvereniging van de Smalstad. GOES - De Goese gemeenteraad buigt zich opnieuw over de straat muzikant die volgens omwonen den overlast veroorzaakt op de hoek St. Adriaanstraat-Osten- destraat in Goes. Omwonenden kaartten de kwestie donderdag weer aan bij de gemeenteraad. Vanuit de raad zal een voorstel moeten komen om de algemene plaatselijke verordening te wijzi gen. Westerzicht 228 Vlissingen makelaar Jelt Pekaar opende Campus Cultura op zijn eigen manier. Hij knipte een lint van wc-papier door. foto Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De ouderen van zorg centrum Borrendamme in Zierik- zee verhuizen in de week van 11 november naar de nieuwbouw. Wilt u een badkamer of keuken laten plaatsen, dan bent u hier aan het juiste adres! (kik voor renovatie van badkamer en keuken kunt u bij ons terecht. U kunt o.a. terecht voor: tegelwerk leidingwerk inbouwkasten •vervanging van keukenwerkblad, -apparatuur of -fronten van slopen tot oplevering, alles in één hand! één aanspreekpunt en altijd dezelfde persoon die bij u aan de deur komt! •Verder geven wij u 5 jaar garantie op de door ons uitgevoerde werkzaamheden! U kunt contact met ons opnemen zodat we de mogelijkheden kunnen bespreken. Het maken van een offerte is altijd vrijblijvend! Actie behoud door Joeri Wisse Onno Meinen, Natural High I Kort na de bouw van de Brouwersluis, strekte het strand zich in 1978 uit tot de tweede 'bult'. I Op een luchtfoto uit 2010 is goed te zien dat een groot deel van het strand verdwenen is in zee. door Melita Lanting mstraatrPP^ CornéOtte Sandstromstraat 4307 AW Oosterland Z'. Tel. 0111-644933 Z] Mob. 06-1S Maandlast vanaf 485,-. Fijne tussenwoning in de wijk Westerzicht met voor zieningen in de directe omgeving ook de uitvalswe gen zijn vlakbij. Deze eenge zinswoning met kunscscof kozijnen heeft drie ruime slaapkamers, een lichte woonkamer en tuin op het zuiden met schuur. Koopsom 129.000,- k.k. EP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92