FZC is 19 Madagaskar Eiland als een plaatjesboek 21 Zwitserland De gatenkaas van het Emmental Kunst of kitsch IN HET BUITENLAND Het begon rond de eeuwwisseling als iets nieuws: Halloween in het attractiepark. Inmiddels is het uitgegroeid tot een traditie en doen vrijwel alle parken eraan mee. Soms is de invulling lief en spannend, soms bloedstollend en gruwelijk. Herfstvakantie is tegenwoordig halloweenvakantie. 23 DERTIC JAAR Voor het allerengste, meest gruwelijke halloweenspektakel moet in je in Walibi Holland zijn. De Halloween Fright Nights daar zijn gis teren begonnen, de dertiende edi tie inmiddels. Zodra de duisternis valt, maakt een leger freaks en monsters, onder aanvoering van. supergriezel Eddie de Clown, de scarezones en haunted houses van het park onveilig. Walibi is dan geen plek meer voor jonge kinderen. leder jaar komt Walibi met iets nieuws, dat de reis naar Bidding huizen rechtvaardigt. Dit jaar is dat Alone, de mogelijkheid om he lemaal in je eentje een haunted house te bezoeken en exclusief de aandacht te krijgen van alle en gerds die daar huizen. Is die ultie me griezelervaring te heftig, dan kun je Alone ondergaan in het ge zelschap van maximaal drie vrien den. De haunted houses Psycho- shock en The Villa zijn alle dagen tussen 17.00 en 18.00 uur geopend voor deze horrorbeleving. Ook nieuw dit jaar is de horror nachtclub Inferno. Op 26 oktober draaien dj's daar van 23.00 uur tot 04.00 uur 's nachts dancemuziek en zorgt live horrorentertainment voor kippenvel. Voor de Fright Nights kun je tot en met 27 okto ber op alle vrijdag-, zaterdag- en zondagavonden van 18.00 tot 23.00 uur terecht in Walibi. Kaar ten zijn alleen Online te koop. Is de hogere griezelkunst (nog) niet aan je besteed, dan zijn er veel andere mogelijkheden. In Fa miliepark Drievliet in Den Haag wordt van 19 tot en met 27 okto ber Happy Halloween gevierd met vrolijke heksen en spoken. Er is een halloweenmarkt, waar je je kunt laten schminken en je leert hoe je van een pompoen een lan taarn maakt. In het Spookmu- seum van Drievliet word je ont vangen door skeletten, trollen en andere griezels. Het Parktheater heeft dagelijks een spannende hal- loweenshow. Drievliet is open van 10.00 tot 17.00 uur. Het halloweenfeest van Avontu- renpark Hellendoorn heet Hek- sendoorn. Het begint vandaag en duurt tot en met 27 oktober. De chaotische opperheks Odelia is te rug en brengt twee nieuwe attrac ties mee: een maïsdoolhof en een vernieuwd levend spookhuis. In het Gouden Paleistheater verzor gen Kareltje en Jasmijn een span nende Heksendoornshow. Op za terdag 19 en 26 oktober is het park extra lang (tot 21.00 uur) open, zo dat bezoekers in het donker op avontuur kunnen. Attractiepark Toverland in Seve- num is tot en met 3 november een tikje schizofreen. Overdag viert het park Happy Halloween met heel vriendelijke heksen en tovenaars, maar op vier Hallo- ween Nights breekt de hel er los. Op 12,13,18 en 19 oktober, tussen 19.00 en 23.00 uur, is Toverland het domein van mummies, boos aardige Dwervels en ander angst aanjagend volk. Toverland pakt Halloween dit jaar grootser aan dan ooit. Met extra shows en en tertainment, spannende verlich ting en muziek. Voor angsthazen introduceert het park de magi sche immuniteitsstaf. Wordt het je teveel, houd je staf dan recht voor je, ontsteek het licht en alle mummies en zombies druipen af. Tijdens de vier Halloween Nights komen zeven scarezones tot le ven. Nieuw is de Gypsy Wagon, waar een mysterieuze reiziger zijn duistere krachten vertoont. Wie wel eens iets anders grieze ligs wil, gaat op 19 oktober naar Klimrijk Brabant. Daar kun je die dag vanaf zonsondergang tot mid dernacht klimmen en klauteren in een spookbos. Wie durft, kan ook deelnemen aan een spook- tocht. Tnd voor Reizen www.disneylandparis.com Europa-Park in Duitsland is deze maand gruwelijk versierd, met on der meer een 42 meter hoge pom poen. Er is een middeleeuwse grie- zelmarkt en iedere avond de show Mysteria, met bijzondere laser- en 3D-projecties. Er zijn ook speciale Horror Nights, waar diehards (van af 16 jaar) oog in oog staan met zombies en andere griezels. www.bobbejaanland.be Media www.horror-nights.de www.moviepark.nl In Bobbejaanland in België bezorgt illusieshow Nightmares 4D je kip penvel. Of een van de twee doolho ven voor 16-plussers. Kleintjes heb ben hun eigen labyrint met gekke heksen en geflipte vogelverschrik kers. Halloweennacht op 26 okto ber eindigt met vuurwerk. Grote foto: Klimmen en klauteren in het spookbos van Klimrijk Brabant Kleine foto: Om Eddie de Clown te zien, moet je naar Walibi. foto's PR freaks en monsters Disneyland Parijs in Frankrijk viert Halloween met de parade Mickey's Halloween Celebration. In Main Street zitten vrolijke spoken ver stopt en de Disney Schurken spe len een hoofdrol in de show Disney Dreams. Op 31 oktober is het park langer open voor Disney's Hallo- ween Party (niet bij de entreeprijs inbegrepen). Movie Park Germany viert voor de vijftiende keer het Halloween Hor ror Feest. Gloednieuw is het horror labyrint The Walking Dead, naar de tv-serie. Verder zijn er spookhuizen en een Halloween Hypnoseshow. Kleintjes 'griezelen' overdag in Nickland. Het Halloween Horror Feest is er op donderdag, vrijdag en zaterdag. Zie de site voor data. door Mirjam van Twisk www.frightnights.nl www.drievliet.nl www.avonturenpark.nl www.toverland.nl/halloween www.klimrijk.nl reageren? reizen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75