'Sportsucces heeft het leven van Badr Hari weinig goeds gebracht' Kijk watje wilt, wanneer je wilt Gratis 9* Geen proefverlof Van der G. BINNENLAND 5 Interactieve HD ontvanger bij Alles-in-1 Plus teur-generaal van de OPCW zei gisteren dat wereldwijd 8o pro cent al vernietigd is. „Rusland en de VS hebben nog grote voorra den", zegt Arend Meerburg, voor malig diplomaat en namens Ne derland jarenlang betrokken bij de onderhandelingen over chemi sche- en nucleaire ontwapening. „Die landen hadden gewoon heel veel wapens en het kost tijd om die op te ruimen. Het is geen kwa de wil." Er zijn vier landen die het ver drag tegen chemische wapens niet hebben ondertekend: Angola, Sudan, Egypte en Noord-Korea. Twee hebben het nog niet geratifi ceerd: Israël en Birma. 3 Is het ook een beetje een Nederlandse Nobelprijs? De OPCW zit in Den Haag, tegenover het Catshuis in een ge bouw dat vanwege de vorm De Paddenstoel wordt genoemd. De eerste inspecteurs werden opge leid op vliegbasis Woensdrecht. Dat zijn de voornaamste Neder landse links. Van de vijfhonderd medewerkers komen er veel uit het buitenland. Wel wordt er veel samengewerkt met het laborato rium van TNO, ook in Den Haag. 4 Terecht, die Nobelprijs Het Nobelcomité stelt dat de toekenning past in de geest van Alfred Nobel: 'Ontwape- ningscijfers komen prominent voor in zijn testament'. De OP CW ziet het zelf als een 'aanmoe diging voor haar werk'. De Neder landse minister van Buitenlandse Zaken Frans Timmermans: „Het is.een blijk van erkenning voor de zeer zware omstandigheden waar onder de OPCW-inspecteurs hun werk soms doen." Het protest, dat na elke Nobeltoe- kenning klinkt, is dit jaar niet zo luid. Dat was in 2009 wel het ge val toen VS-president Obama de prijs kreeg. Het opruimen van chemische wapens is ook moei lijk iets waar je tegen kunt zijn. 5 Wat is er dan wel op tegen? De prijs komt te vroeg, vin den sommigen. „Ik was wel verbaasd", reageert Meerburg. „Ze beginnen in Syrië nu pas echt aan hun vuurdoop. Tot nu toe was het allemaal erg vriendelijk. Had er nog even mee gewacht, zou ik zeggen." Een aanmoediging vindt hij het wel. Ook wijzen critici op het gro te aantal doden dat er in Syrië is gevallen door gifgas. Is het dan wel het juiste moment om nu die prijs toe te kennen? Er was ook teleurstelling dat de gedoodverfde favoriete Malala niet won: het Pakistaanse meisje dat een aanslag door de Taliban overleefde en nu strijdt voor het recht van vrouwen op onderwijs. Maar de 16-jarige scholiere zou te jong zijn en de toekenning van de prijs zou haar bloot kunnen stel len aan meer gevaar. Laatste puntje van kritiek: de - prijs gaat weer naar een grote or ganisatie. Vorig jaar was het de EU. Ook kregen de VN, de UNHCR, de IAEA (Atoomagent schap), het Rode Kruis en Unicef de prijs. Meerburg: „Maar het gaat om de prijs voor de vrede. Dan is het niet raar dat die naar een we reldwijde organisatie gaat. Beter dan iemand als Henry Kissin ger... (Minister van Buitenlandse Zaken van Amerika ten tijde van de Vietnamoorlog, red.)." Badr Hari is 'van jongs af aan op het schild gehesen' en zou daar door een eenzijdige ontwikkeling hebben doorgemaakt. Hij is gevoe lig voor krenkingen, aldus de psy choloog. Zijn status als Bekende Nederlander, die is versterkt door zijn relatie met Estelle Cruijff, zou leiden tot ontwikkeling van narcistische persoonlijkheidstrek ken. Tijdens het proces bij de recht bank in Amsterdam, dat gisteren zijn tweede dag beleefde, beriep de kickbokser zich andermaal op zijn zwijgrecht. Hari zei alleen dat hij 'enorme spijt' heeft en nog maals zijn excuses wilde aanbie den aan slachtoffers. Hari zou on- der meer zakenman Koen Everink hebben mishandeld tijdens dance- feest Sensation. Het proces tegen Hari zal volgende week niet vol gens de planning zijn afge rond. Het OM en Hari's advocate Ficq willen een onderzoek van de Rijksrecherche afwachten naar het uitlekken van het onderzoeks dossier. Daar zijn volgens het OM nog weken mee gemoeid. De rechtbank heeft het proces ver daagd. Eerder op de dag hield het Openbaar Ministerie de 22-jarige broer van Badr Hari, Yassine, ter zitting aan omdat hij als getuige in een van de dossiers zou heb ben gelogen. Agenten vrijuit na arrestatie diplomaat De agenten die de Russische di plomaat Borodin in Den Haag arresteerden, zullen daarvoor geen straf krijgen, ook al was hun handelen in strijd met de Conventie van Wenen. Pre mier Mark Rutte en minister van Buitenlandse Zaken Frans Timmermans lieten dat giste ren weten. Rusland eist straf voor de agenten. Volgens de premier hoeft de kwestie de re laties tussen Nederland en Rus land niet te schaden. Baas volleybalclub vrijuit voor moord De eigenaar van de Spaanse vol leybalclub in Murcia waar de vermoorde volleybalster Ingrid Visser speelde, wordt niet ver volgd voor betrokkenheid bij de moord op Visser en haar partner Lodewijk Severein. Vol gens het OM is er te weinig be wijs. Hetzelfde geldt voor de vrouw die het huis huurde waar het stel werd vermoord. Zij is een vriendin van hoofd verdachte Juan Cuenca, de ma nager van de volleybalclub. De moordenaar van Pim For- tuyn kan niet op proefverlof. De aanvraag is afgewezen. Volkert van der G. werd in 2002 veroordeeld tot achttien jaar cel. Hij komt in mei waar schijnlijk voorwaardelijk vrij. Bij een proefverlof voor Van der G. is het risico op maat schappelijke onrust te groot, vindt staatssecretaris Teeven (Justitie). Ook zou de veilig heid van Van der G. in het ge ding zijn. Hij krijgt nu een 'te rugkeerprogramma' aangebo den binnen de gevangenismu ren. Zo mag Van der G. maxi maal zes keer zonder direct toe zicht in een woning op het ge vangenisterrein verblijven. Honderden top films en series met On Demand. voor altijd verbonden ZATERDAG 12 OKTOBER 2013 aanmoediging AMSTERDAM - Het sportsucces van kickbokser Badr Hari en het ge brek aan begeleiding daarin heb ben zijn persoonlijkheid weinig goeds gebracht. Dat concludeert een psycholoog die met Hari in de in het kader van diens strafzaak heeft gesproken. Hari beriep zich opnieuw op zijn zwijgrecht. Hij zei alleen dat hij 'enorme spijt heeft' en bood weer excuses aan DEN HAAG DEN HAAG MURCIA Kiezén. Eén van de voordeten van Alles-in-1 Plus van Ziggo is On Demand. Daarmee kan je kiezen uit een gigantisch breed aanbod van spraakmakende films en series, die je eenvoudig bestelt via je afstandsbediening. Een vast aantal wisselende films en series bekijk je zelfs zonder extra kosten. Je kijkt On Demand met de Interactieve HD ontvanger. Zo ben je altijd verzekerd van een gezellig avondje samen. Ga naar ziggo.nl/allesinl of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief) Deze aanbiedingen zijn geldig Urn 15 november 2013 en zolang de voorraad strekt, voor nieuwe Alles-in-1 klanten die de afgelopen 6 maanden geen Alies-in-1 hebben afgenomen en een jaarcontract afstuiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5