Soms weet je niet wat je moet zeggen Afstemmen en matchen op alle fronten WERKEN 3 Elke week richten we op deze plek de schijnwerper op een telefoniste: vaak de eerste schakel tussen een be drijf of organisatie en de buitenwereld. Vandaag: Ma- ry-Jane de Regt van de gemeente Vlissingen Waaruit bestaat je werk? „Als medewerker van het klant contact center doen we meer dan de telefoon opnemen en doorverbinden. Het is de bedoeling dat wij zelf zoveel mogelijk antwoorden geven aan burgers en be drijven. Daarnaast houd ik ook nog de website van de gemeente bij." Hoe vaak rinkelt bij jou de telefoon? „Ons team krijgt gemiddeld driehon derd telefoontjes per dag. Maandag en dinsdag zijn drukke dagen, de vrijdag is juist weer rustiger. Voor de rest is het totaal onvoorspelbaar." Welke vraag komt het meest voor? „Het meest bellen mensen om inlichtin gen over rijbewijzen, paspoorten, uit treksels en alles wat met publiekszaken te maken heeft. Maar ook meldingen over de openbare ruimte: lichtmasten, afvalcontainers of stoeptegels waar iets mis mee is." Wat is je gekste telefoontje ooit? „Dat kan ik zelf niet voor de geest ha len. Maar mijn collega kreeg eens de vraag of ze een wake up-call wilde doen voor iemand, die verder niemand had om hem te wekken." Wanneer sta je met een mond vol tanden? „Niet als mensen je de huid vol schel den, maar juist als je geëmotioneerde mensen aan de lijn krijgt. Omdat ze hun huis uit gezet worden of omdat hun partner is overleden. Dan weet je soms even niet wat je moet zeggen." Ben jij het visitekaartje van de organisatie? „Zeker weten. Als een beller snel wordt geholpen en tevreden neerlegt, is dat goed voor de gemeente Vlissingen." Om een klant effectief en deskundig te ad viseren over de aanschaf van een nieuw interieur is actuele kennis op het gebied van trends, materialen en producten een must. Daarnaast is inlevingsvermogen heel belangrijk: aan kunnen voelen wat een klant wil, op het juis te moment. Marco Kleppe legt uit hoe hij dit aan pakt in de dagelijkse praktijk. 09.00 uur: Een vast tijdschema heb ik niet. Dat is niet moge lijk omdat ik al mijn werkzaamheden en activitei ten rondom mijn contact met de klant organiseer. Normaal start ik mijn werkdag om 09.00 uur met het opstarten van de computers en een ronde over mijn afdeling. Ik reageer op mails en bel klan ten terug. Daarnaast onderhoud ik contact met le veranciers, stem ik activiteiten en werkzaamhe den af met collega's en verdiep ik me in nieuwe producten en trends. 10.00 uur: Zodra de showroom open is, ben ik continu op mijn afdeling aanwezig om klanten te adviseren. Als een klant een 3D ontwerp van zijn woonka mer op prijs stelt, zorg ik dat dit in orde komt. Ik beantwoord vragen per telefoon en via de mail. Ook het productaanbod op onze website houd ik actueel, in samenwerking met mijn collega's. 17.30 uur: Van dinsdag tot en met donderdag sluit de showroom om deze tijd. 's Maandags zijn we ge sloten. Op vrijdagavond sluiten we om 21.00 uur. Op zaterdag om 17.00 uur. Maar soms help ik bui ten openingstijden klanten, als dit zo uitkomt. ZATERDAG 12 OKTOBER 2013 dat alles in balans is Verkoper Marco Klep- pe in een van de op stellingen van Woon boulevard Poortvliet. foto's MarceHe Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49