k KUSTMARATHON ZEELAND9 In Zeeland gefokte Valegro is 's werelds beste dressuurpaard I 38 SPORT Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofdklasser speelt vandaag thuis een topper tegen Smisthoek. PZC Van 't Westende judoot in Minsk cA/ides .kustmarathon.nl MIDDELBURG - Tlissen alle voor bereiding op het bekerduel met Feyenoord door speelt Hoek van daag een regelrechte topper in de hoofdklasse van het zaterdagvoet bal. De Zeeuws-Vlaamse kop loper ontvangt nummer twee Smitshoek. In dézelfde klasse kan Kloetinge wel weer eens een drie punter gebruiken, terwijl zondag hoofdklasser Goes morgen de op waartse lijn hoopt door te trek ken. HOEK Hoek beleeft een formidabele start van het seizoen, maar trainer Kenny Verhoene ziet altijd verbe- terpunten. Zijn ploeg kan nóg be ter. „Dat is een continu proces. Het baltempo kan hoger, de posi tiewisselingen sneller. We heb ben spelers die ver boven het ge middelde van de hoofdklasse uit steken. Voor mijn gevoel maken we daar nog niet genoeg gebruik van." Vorig seizoen won Hoek op eigen veld met 5-0 van .Smitshoek. „Maar Smitshoek is versterkt ten opzichte van vorig seizoen." Voor afgaand aan dat duel in maart had den de clubs evenveel verliespun- ten. Dat is nu niet veel anders. Wat wel anders is, is dat nu de eer ste plaats op het spel staat en niet de vijfde zoals vorig seizoen. De Belgische trainer waakt voor het 'gevaar' dat Feyenoord heet. „Het gevaar bestaat dat spelers hun focus in de competitie kwijt raken en dat we punten vetspelen. Maar aan de andere kant, iedereen wil die wedstrijd over veertien da gen spelen, iedereen is daarom scherp op de trainingen en in de wedstrijden. Dat is plezierig voor een trainer." KLOETINGE Diederik Hiensch is nog zoekende bij Kloetinge naar zijn ideale voor hoede. Vandaag gaat de zoektocht verder in Vlaardingen, waar Zwa luwen de tegenstander is. Hiensch heeft voorin genoeg keu ze met Jason Tjien Fooh, Mark Schuit, Bart Deprez en Daan Es- ser, die ook allemaal op meerdere aanvallende plaatsen uit de voe ten kunnen. Dat geldt minder voor Tom Blom- aard, die een target man pur sang is. Hij speelt tot nu toe tweede viool, maar bonkt nadrukkelijk op de deur. Mede door de doelpun- tenschaarste bij Kloetinge. „Ik ben nog zoekende", aldus Hiensch. „Het ligt niet alleen voorin, maar ook in de opbouw op het midden veld. Daar hebben we het deze week uitgebreid over gehad." Hiensch ziet kansen tegen Zwalu wen, dat vierde staat in de hoofd klasse. „We hebben nog geen wed strijd gehad, waarin we niet kon den winnen of gelijkspelen. Elk duel liggen er mogelijkheden. Zwaluwen draait goed. Vorige week verloor de ploeg voor het eerst, van Stedoco, maar dat kwam ook door een snelle rode kaart." Kloetinge moet het stellen zonder Björn Quartel (scheurtje in kuit), Sam Biesterbosch (knieblessure), Maarten van Rosevelt (enkelbles sure) en Wouter de Craene (teen blessure). GOES Goes kan morgen een goede slag slaan in de thuiswedstrijd tegen RKAW uit Leidschendam. Na op eenvolgende overwinningen op nummer elf Dosko (3-2) en num mer twaalf DHC (1-2) kan nu te gen nummer dertien RKAW een 'hattrick' gescoord worden. Daar mee zou Goes zich stevig in de middenmoot nestelen van de hoofdklasse A. „Het seizoen is nog pril", beseft trainer Gérard de Nooijer, „maar we kunnen toch een gat slaan." Wat De Nooijer vooral opvalt, is dat er zo veel gescoord wordt in de hoofdklasse A. Het gemiddelde van ruim vier goals per wedstrijd bevestigt dat gevoel. „Dat ligt aan het aanvallende systeem dat in Ne derland gespeeld wordt. Als je niet te veel cruciale fouten maakt, dan win je." Sinds Sinan Coban zich in de spits heeft gemanifesteerd met Tom de Bonte, kan Goes wedijve ren met de andere hoofdklassers. „Ze zijn complementair. Het is zo belangrijk om voorin een balletje vast te kunnen houden. Je moet dan wel een dynamisch midden veld hebben." Dat heeft Goes met bijvoorbeeld Jonathan Constancia, Raymond Wolff en Roycel James. „En we hebben twee aanvallende backs", vult De Nooijer aan. Goes mist morgen Shannon Braaf- hart en Trung Tran, beiden vanwe ge een knieblessure. Claudio Wén de is een vraagteken vanwege een gevoelige achillespees. 4, 5 en 6 oktober 2013 Start: Centrum Burgh (Haamstede) Starttijd: 12.00 uur Bij deze ranking worden alle stam boeken met elkaar vergeleken en is gebaseerd op de prestaties van de beste paarden van elk stam boek in het afgelopen jaar. In zo wel de dressuur als het springen behaalden de door de KWPN-fok- kers gefokte paarden met over macht de meeste punten. De in Zeeland gefokte Valegro is de lijst aanvoerder van de individuele paardenrangschikking in de dres suur. Het bewegingswonder veroverde in 2012 olypisch goud in Londen. Daarna was won Valegro het EK en boekte hij overwinnigen in Hickstead en Rotterdam. Met een derde plaats droeg Adelinde Cor- nelissen met Parcival ook haar steentje bij aan de overheersende rol van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paard Nederland). Na vorig jaar de eerste plaats te hebben afgestaan aan het Holstei- ner stamboek, heeft het KWPN dit jaar wederom de ledende posi tie bij de springpaarden afgedwon gen. Op ruim afstand gevolgd door het BWP (Belgisch Warm bloed Paard.) MINSK - Vlissinger Sam van 't Westende is één van de 21 Ne derlandse judoka's die dit week einde aan de European Cup in Minsk meedoen. De sporter van Budokan Rotterdam komt in de hoofdstad van Wit-Rusland als enige van hen uit in de klasse -73 kilo. Bij de laatste European Cup (in het Finse Tampere) pakte Van 't Westende een bronzen medaille. Bij Hoek kan het nóg beter door Rudy Boogert Sinds Sinan Coban (koppend op de foto) zijn plaats voorin heeft gevon den, gaat het crescendo bij Goes, foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt Ladies Run MTB Tour Dikke Bandenrace MiniMarathon Wandelmarathon MIDDELBURG - De ruin Valegro van fokker J. Hanse uit Burgh-Haamste- de is het best gefokte dressuur paard ter wereld. Dat bleek in Warschau bij de uitreiking van de oorkondes aan de koplopers van de World Breeding Federation for Sport Horses ranking. I De ruin Valegro waterbedrijf Provincie Zeeland 7 omroep *- zeeland livt te volgen vanaf 12.00 uur bij omroep zeeland op 87.9 FM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40