Vos gevangen in een janboel van afspraken SPORT 37 Rus trekt stijgende lijn door in Spanje wedstrijd bezig ben, heb ik niet heel veel tijd om met het boeddhisme bezig te zijn. Maar ik probeer wel zo goed als mogelijk te leven volgens de regels." Vorig jaar maakte Sato in Londen zijn olym pisch debuut. Het optrèden eindigde na een val in de cross-country. „Of ik toen boos was op mijn paard? Als monnik probeer ik altijd mijn emoties onder controle te houden. Dat is niet altijd even makkelijk, maar wel als je bedenkt dat je te maken hebt met een paard. Een levend wezen, geen machine. Net als een mens heeft ook een paard gevoelens. Op een wedstrijd bid ik niet voor een goed resul taat voor mijzelf, maar wel dat alle paarden weer veilig binnenkomen." Omdat eventing in Japan bij lange na niet dé sport van het land is, heeft Sato zijn geboorte land tijdelijk verruild voor een verblijf in Duitsland. Hij geniet zijn opleiding in de stal van de familie Jung in de buurt van Stutt gart, waar de vader van regerend olympisch kampioen Michael zijn trainer is. „Mister Jung is heel belangrijk voor mij, iedere dag leer ik bij." Met uiteindelijk een sportief doel: „Ik wil samen met mijn jongere broertje en zusje meedoen aan de Olympische Spelen van 2020 in Tokio. Dat is mijn grote droom." Daarna kan Kenki Sato afscheid nemen van het professionele paardrijden en zich volle dig richten op zijn werk als de 26e meester van een tempelgenootschap. „En zorgen voor een opvolger", lacht hij. De Kort, Veelers en Timmer verlengen Wielerploeg Argos-Shimano heeft de Nederlanders Koen de Kort, Tom Veelers en Al- bert Timmer langer aan zich gebonden. Het drietal heeft van de ploegleiding een con tract tot en met 20x5 gekre gen. Ook de Duitser Johan nes Fröhlinger blijft twee jaar langer bij de Nederland se wielerploeg. De Nederlanders spelen vol gens de ploegleiding een be langrijke rol in de succesvol le sprinttrein. Die hielp de Duitser Marcel Kittel onder meer in de Tour naar vier rit- zeges. Fröhlinger wordt om zijn rol als teamcaptain ge roemd. Sprintzege Hushovd in Ronde van Peking De Noorse renner Thor Hushovd heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Peking op zijn naam gebracht. Na een rit over 190,5 kilome ter van Shunyi naar Huairou Studio City was hij de beste in de massasprint. De cou reur van BMC eindigde voor de Sloveen Luka Mezgec van Argos-Shimano en de Belg Nikolas Maes. De Italiaan Alessandro Petacchi werd vierde. Wereldkampioenen al snel naar huis Het beachvolleybalduo Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen is vroegtij dig uitgeschakeld in het Grand Slamtoernooi van Sao Paulo in Brazilië. De Neder landse wereldkampioenen kwamen niet door de groepsfase. Ze verloren hun derde groepswedstrijd van het Italiaanse koppel Paolo Nicolai en Daniele Lupo. Het duel eindigde in 21-18 15-21 18-20. Marianne Vos is na een lang en zwaar seizoen toe aan vakantie, maar wil de wedstrijd zo dicht bij huis niet missen. „Zoals ik vind dat ik er volgend weekeinde ook bij moet zijn in de wereldbe kercross van Valkenburg. Dat is de enige worldcup deze winter in Nederland." Enkele dagen later pakt ze, om de organisatoren te behagen, ook de Nacht van Woerden nog even mee, maar dan is het toch echt tijd om vakantie te nemen, zegt ze. Pas op Tweede Kerstdag pakt de veelvoudig wereldkampioene de draad weer op en rijdt ze in aanloop naar het WK bijna alle grote crossen. „Al die tijd daartussen is het na tuurlijk geen vakantie", zegt de Brabantse over de break van twee maanden. „Ik neem twee weken echte rust en daarna begint de op bouw naar het veldrijden en weg- seizoen alweer." Tussendoor moet ze nog operatief een cyste laten verwijderen. „Dat bolletje zit in de weg, maar heeft niets te maken met de blessure die ik heb gehad." Die rugblessure was het gevolg van een achteraf iets te overvolle koersagenda. „Natuurlijk was het te voorzien dat ik mezelf een keer zou tegenkomen als ik er ook het mountainbiken bij ging doen, maar ik had niet verwacht dat ik er een rugblessure aan over zou houden." Vos laat het mountainbiken 'ze ker' niet los, maar weet nu wel dat ze tussen alle bedrijven door meer rust moet inplannen. „Dan is het goed te doen." Aan rust kwam ze de afgelopen weken niet toe. Integendeel. „Ik zit midden in een janboel van af spraken en daartussendoor pro beer ik nog een beetje te trainen. Ik ben pas twee keer het veld in geweest", laat ze lachend weten. „Je kunt dus niet spreken van een ideale voorbereiding." Niet dat Vos het erg vindt; „Het is mooi dat er zo veel aandacht is voor mijn prestaties. Dat begint nu ook de grenzen over te gaan. Ik krijg interviewaanvragen uit landen waar ik nog niet eerder van gehoord had." Het kan volgens haar allemaal geen kwaad omdat de eerste drie crossen volledig los staan van de rest van het seizoen. „In de aan loop naar het WK heeft het geen enkel nut om ze te rijden. Ik doe het omdat ik me in eigen land wil laten zien als wereldkampioe ne en omdat ik nu de conditie van de weg nog heb." Voor beloftenwereldkampioen Mike Teunissen geldt grotendeels hetzelfde. Hij trekt vanaf de weg door tot eind november .en neemt dan een aantal weken rust om vanaf de kerstperiode weer naar het WK te gaan toewerken. Juniorenwereldkampioen Ma thieu van der Poel rijdt over het hele seizoen verspreid zo'n 25 crossen. Niet bij de junioren, want de jongste zoon van Adrie van der Poel debuteert vanaf zon dag bij de beloften. Nederlands profkampioen Lars van der Haar beperkt zich deze winter tot dertig crossen. „Mijn startgeld is omhoog gegaan, maar ik vind dat ik nu nog niet overal moet gaan rijden waar ze me wil len hebben", zegt hij. „Dit wordt in feite pas mijn eerste seizoen als eliterenner. Ik moet er voor waken dat ik me niet over de kop rijd." SANT CUCAT - Tennisster Arantxa Rus heeft gisteren de finale be reikt van het ITF-toernooi in het Spaanse Sant Cugat. De Monster- se was in haar halve eindstrijd te sterk voor de Oekraïense Sofija Kovalets. In de eerste set had Rus nog enige moeite met Kovalets, maar wist ze de set toch te winnen: 7-5. In het tweede bedrijf kende ze wei nig problemen: 6-4. Rus, afgelopen jaar geduikeld op de wereldranglijst, won vorige week in Spanje het ITF-toernooi van Vallduxo. Michaella Krajicek is er niet in ge slaagd de halve finales van het ITF-tennistoernooi in het Franse Joué-lès-Tours te bereiken. De Ne derlandse ging in de kwartfinale onderuit tegen Tara Moore. De Britse zegevierde na drie sets met 2-6 6-3 6-3. ZATERDAG 12 OKTOBER 2013 Kenki Sato probeert twee werelden samen te voegen en het juiste pad te bewandelen, foto EPA RIJSWIJK SHUNYI SAO PAULO door Ad Pertijs DEN BOSCH - Drie wereldkampioe nen (Sven Nys, Marianne Vos en Mike Teunissen) duiken vandaag in Den Bosch het veld in voor de eerste GP van Brabant. Alleen 'klei ne' Mathieu van der Poel is er niet bij. Hij hoopt als zijn pijnlijke been het toestaat zondag de GP Ronse te kunnen rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39