Nummer één Nadal bij laatste vier in Shanghai Vrouwelijke testcoureur De Villota dood gevonden in haar hotel Skiën met Zwitserse klasse! 36 SPORT MILITARY BOEKELO Lange adem Nadal speelt voor een plek in de eindstrijd tegen Juan Martin del Potro. De als zesde gerangschikte Argentijn rekende met 6-3 6-3 af met de Spanjaard Nicolas Alma- gro. Del Potro won vorige week het toernooi in Tokio. De Fransman Jo-Wilfried Tsonga Tsonga speelt in de halve eind strijd tegen Novak Djokovic. De Serviër die tot maandag de wereldranglijst aanvoerde, had zijn handen vol aan Gaël Monfïls. Die had een ronde eerder nog Roger Federer uit het toernooi ge slagen en begon ook tegen Djoko vic sterk. De Fransman won de eerste set in de tiebreak. Djokovic schakelde daarna een versnelling hoger en wist de partij alsnog met winst in de tweede (6-2) en derde set (6-3) naar zich toe te trekken. Tsonga versloeg op zijn beurt de Duitser Florian Mayer overtui gend met 6-2 6-3. arosreizen.nl Kinderen timUjaaj M 8-daatpe- All Uw verblijf Kenki Sato is een 29-jarige ruiter uit het Japanse Ogawa. Dat is een heel eind weg van Boekelo, maar op zich is dat niet zo bijzonder. Wel opmerkelijk is dat de allervriendelijkste en goedlachse Sato een boeddhistische mon nik is. „Het is een vreemde combinatie, maar mijn doel is succesvol te zijn als mon nik en als wedstrijdruiter. Ik probeer die twee werelden samen te voegen en het juis te pad te bewandelen." Na de eerste dressuurdag in Boekelo stond Sato bovenaan in het klassement. „De zon scheen tijdens mijn proef, daarna begon het te regenen. Ik heb daarvoor gebeden", zegt de kleine -1,63 meter lange - Japanner met „Als mon nik probeer ik altijd mijn emo ties onder controle te houden." TOPPERS een stalen gezicht. „No, no, that's a joke", voegt hij er snel lachend aan toe. Sato komt uit een paardenfamilie, zat op ze venjarige leeftijd al in het zadel. Zijn opa had een stal, maar dat was meer omdat in het af gelegen bergachtige gebied een paard het eni ge vervoersmiddel was. Sato's vader Shodo ging hem voor als wedstrijdruiter én mon nik. De internationale boycot kostte hem in 1980 deelname aan de Olympische Spelen van Moskou. Tegenwoordig is Sato senior het 25e hoofd van een 460 jaar oude boed dhistische tempel bij Nagano, Kenki is de nummer 26 in de lijn der opvolging. „Ooit word ik 'master' van die tempel en het ge nootschap, dat is dan mijn werk." Na zijn rechtenstudie trok hij de bergen in en ging hij een jaar in retraite. „Dat was voor mijn opleiding als monnik. Een jaar lang was ik afgesloten van de wereld. In de tempel waar ik zat, was geen televisie, internet of krant en mocht ik geen alcohol drinken of vlees eten. Alleen vis." Tijdens dat jaar las hij in een brief van zijn ouders dat zijn jongere broer als springruiter had meegedaan aan de Olympische Spelen van 2008 in Hongkong. „Heel speciaal." Het jaar 'opgesloten' in de tempel was een leerza me en noodzakelijke ervaring, zegt Kenki Sa to daags voor de cross-country in Boekelo. „Als monnik leer je dankbaar te zijn. Daar om begin ik ook iedere dag met een dankge bed. 'Thank you for today' en eindig ik ook met een gebed. Thuis in Japan doe ik dat in de tempel, in Boekelo zit het vooral hier", klopt hij op zijn hart. „Doordat ik met een 399 549 349 409 469 509 349 De dochter van oud-Formule 1-coureur Emilio de Villota was in Sevilla voor het bijwonen van een conferentie en het houden van le zingen over haar net uitgekomen biografie. Ze kwam vorig jaar juli in het nieuws door een bijna nood lottig ongeval bij testraces in Enge land. Ze knalde met haar bolide te gen een geparkeerde vrachtwa gen. De Villota lag een maand in het ziekenhuis met onder meer een schedelbreuk. Ze moest na een operatie haar rechteroog mis sen. De familie van De Villota zette het overlijdensbericht op haar Facebook-pagina. „Lieve vrienden: Maria heeft ons verlaten. Ze is naar de hemel, zoals alle engelen", luidde de mededeling. De Villota is één van de weinige vrouwen die een Formule i-boli- de heeft bestuurd. Voordat ze bij Marussia tekende, had ze furore gemaakt in andere autosportklas- ses als de Superleague Formula en het WK toerwagens (WTCC). Hoewel ze volledig was hersteld van haar verwondingen, had ze nog geen comeback op de circuits gemaakt. Vanuit de autosportwereld kwa men geschokte reacties op haar overlijden. „Ze was na het onge luk zo gelukkig dat ze nog leefde en toonde zo veel strijdlust. Ze was een prachtig mens met nog volop plannen", zei Susie Wolff, de vrouwelijke testrijder van het Formule i-team van Williams. De Spaanse coureur Fernando Al- onso betuigde vanuit Suzuka, waar morgen de Grand Prix van Ja pan wordt verreden, zijn medele ven. „Ik weet niet wat te zeggen. Ik bid voor haar en haar familie." I Rafael Nadal slaat zich naar de laatste vier in Shanghai, foto EPA SHANGHAI - Rafael Nadal heeft zich gisteren geplaatst voor de halve fi nales van het masterstoemooi in Shanghai. De nummer één van de wereld was in zijn kwartfinale in twee sets te sterk voor de Zwitser Stanislas Wawrinka. Na een span nende eerste set die met een tie break werd beslist, walste de Span jaard in het tweede bedrijf over Wawrinka heen: 7-6 (10) 6-1. Bad Ragaz is in de winter een sprookje dat niet door luidruchtige massa's wordt verstoord. Rust en kleinschaligheid staan hier voorop. Het gemoedelijke skigebied rond de 2844 m hoge Pizol (ca. 40 km pistes) biedt volop uit dagingen voor skiërs van elk niveau. Bovendien vindt u hier vele andere vormen van winterplezier, van rodelen tot sneeuwraften. En voor kinderen en 55+-ers gelden aantrekkelijke kortingen! Hotel Parkhotel Bad Ragaz is een gezellig en rustig gelegen familiehotel in Bad Ragaz, het dorp waar Heidi werd geboren. Het ligt op 2 km van het skigebied Pizol. De skibushalte is op ca. 200 m. Uw comfortabele kamer heeft tv, telefoon en een tweepersoonsbed of twee eenpersoonsbedden. Extra bedden kunnen bijgeplaatst worden. Badkamer met douche of bad, toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 85056 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 85056 Inbegrepen 7x overnachting met ontbijt welkomstdrankje 7x lunchpakket voor op de piste koffie/thee en gebak van 16.00 tot 17.30 uur 7x viergangendiner (1x per week thema-avond) dagelijks onbeperkt drankjes van 10.00 tot 21.30 uur (bier, wijn, sap, koffie en thee) 1x fakkelwandeling met drankje 24/12 en 31/12: vijfgangendiner Prijzen 14/12-27/12 28/12-03/01 04/01-07/02 08/02-21/02 22/02-28/02 01/03-07/03 08/03-11/04 55+ korting: 6% korting Prijzen in C p.p. Niet inbegrepen: Cala miteitenfonds 2,50) en reserveringskos- ten 20,- p.p.). Japanse monnik bidt niet voor een overwinning door Ralph Blijlevens Kenki Sato De Japanse monnik Kenki Sato is niet de eni ge ruiter om in Boeklo in de gaten te houden. Enkele andere opvallende namen op een rij. Michael Jung: de Messi van de Military. De 31-jarige Duitser is regerend olympisch kam pioen, wereldkampioen en tweevoudig Euro pees kampioen. Op zijn imposante erelijst ont breekt echter nog één wedstrijd: Boekelo. Mark Todd: Sir Mark Todd. Een grootheid, een'levende legende. Was in 1989 al van de partij en won toen Boekelo. Herhaalde dat in 1998. Nam al deel aan zes Olympische Spelen en won vijf medailles, waarvan twee gouden. William Fox Pitt: in 2003 en 2005 de beste militaryruiter in Boekelo. Al jarenlang de on betwiste nummer één van Engeland. Won on langs brons op het EK in Malmö. Elaine Pen: de Nederlandse titelverdedigster uit Voorschoten. De nationale verrassing van 2012 in Boekelo. Haar negende plaats was voor Nederlandse begrippen een toppresta tie. SEViLLA - De Spaanse autocoureur Maria de Villota is op 33-jarige leef tijd overleden. Haar familie beves tigde gisteren dat de voormalig testrijder van het Formule 1-team van Marussia dood is gevonden in een hotelkamer in Sevilla. De pre cieze oorzaak van haar overlijden is nog niet bekend, maar de politie vermoedde een natuurlijke dood. Maria de Villota

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38