veel drukker Obsessieve zoektocht, maar geen bedreiging en leger op Baskensburg Fantastische iPhone 4s met nog betere prijs! hollands nieuwe. WALCHEREN 27 Raad Goes over straatmuzikant Hpi IJ een opknapbeurt van de Indus trieweg en een nieuwe rotonde gebleven. Terwijl voor het hele ge bied verpaupering op de loer ligt, zoals bij alle bedrijventerreinen van deze generatie." Maar ook Middelburg helpt niet mee, vindt Van Terheijden, die een racketcentrum op Baskens- burg heeft. „Dat ze daar een heel nieuw bedrijventerrein Trekdijk willen aanleggen, terwijl een paar kilometer verderop zoveel ruimte vrij is - daar snap ik niets van. En Chauffeur Ferdy van den Bergen herkent zich daar niet in. „Con- nexxion zet 's middags zelfs een extra bus in", weet hij. Al is het wel een gewone bus, dus niet een dubbele. Van de andere kant: Con- nexxion krijgt er ook geen extra vergoeding voor van de provincie, de subsidiegever. Na ruim een half uur stopt lijn 66o in Vlissingen. De bus is bin nen de kortste keren leeg. Manon van Geersdaele, studente aan de Pedagogische Academie, spreekt me aan. Ze heeft me met de drie ROC-leerlingen en de chauffeur horen praten. „Die extra bus rijdt zeker niet elke dag", vertelt ze. „En een keer zat de bus op de te rugweg naar Terneuzen zo vol dat een meisje flauwviel. Een jongen Op excursie langs paddenstoelen Het Zeeuwse Landschap houdt vanmiddag vanaf 14.00 uur een rondleiding door natuurgebied Oranjezon. Tijdens de herfst- wandeling staan de padden stoelen centraal. Startpunt: Kon. Emmaweg 22 te Vrouwen polder. Kosten: 3 euro voor vol wassen, 1,50 voor kinderen. Springparadijs met veel luchtkussens In sportcentrum Groene Woud in Kapelle staat maandag en dinsdag een grote verzameling springkussens: het Crazy Springparadijs. Kinderen in de basisschoolleeftijd zijn wel kom; ouders mogen gratis mee springen. De entree is 5 euro. Geopend vanaf 10.00 uur. Lezing over actualiteit van het humanisme Drs. Bert Gasenbeek houdt mor gen in Middelburg een lezing voor het Humanistisch Verbond. De lezing gaat onder meer over de actualiteit van het humanisme en vindt plaats in de kantine van Zorgstroom aan de Breestraat 15. De lezing begint om 10.15 uur. Toe gang is gratis. Beestenmarkt gaat op de schop Het is zo'n beetje het allerlaatste klusje van het Masterplan Binnen stad in Goes: de herinrichting van de Beestenmarkt. Het werk be gint maandag. De Beestenmarkt krijgt een groene uitstraling. Daar door verdwijnt wel een aantal par keerplaatsen. Het werk moet in het voorjaar van 2014 klaar zijn. DEN BOSCH - Een 43-jarige man uit Leerdam ging in 2011 misschien op een obsessieve manier op zoek naar zijn in Vlissingen ondergedo ken ex-vrouw en kinderen, maar dat betekent niet dat hij ze ook be dreigde. Hij is daarom vrijdag vrij gesproken bij het gerechtshof in Den Bosch. Hij kreeg bij de recht bank in Middelburg zes maanden cel en tbs met dwangverpleging. De man is meteen na de beslis sing van het hof vrijgelaten. Hij zat al die tijd al vast. Hij ging in 2010 op zoek naar zijn ex-vrouw en zijn kinderen, nadat hij vrij kwam na een veroordeling voor huiselijk geweld. Hij had zijn vrouw en kinderen bedreigd en mishandeld. In september 2011 kreeg hij er lucht van dat ze in Vlissingen zouden zijn. Met een foto in de hand vroeg hij op straat en in de moskee waar ze zouden kunnen zijn. Een gebiedsverbod lapte hij aan zijn laars, waarna hij werd opgepakt. De vrouw en kin deren zouden doodsbang zijn ge weest, maar van bedreiging is vol gens het gerechtshof geen sprake. Kaasboerderij houdt open huis Kaasboerderij Schellach aan de Golsteinseweg 25 bij Middel burg houdt komende maandag vanaf 10.00 uur en woensdag 16 oktober vanaf 16.00 uur open huis. Bezoekers kunnen de 'boerderij beleven' tijdens twee rondleidingen. Er kan ook kaas geproefd worden. Literaire bustocht met Rinus Spruit Boekhandels De Koperen Tuin en Het Paard van Troje in Goes houden 20 oktober een literai re bustocht met Rinus Spruit langs plekken uit zijn nieuwe boek 'Een dag om aan de balk te spijkeren'. Om 15.00 uur ver trekt de bus bij het busstation. Opgeven via de boekwinkels. GOES - De Goese gemeenteraad buigt zich opnieuw over de straat muzikant die volgens omwonen den overlast veroorzaakt op de hoek St. Adriaanstraat-Osten- destraat in Goes. Omwonenden kaartten de kwestie donderdag weer aan bij de gemeenteraad. Be woonster Mirjam Kruitbosch zou graag zien dat de APV wordt aan gepast, zodat de muzikant maar een bepaalde tijd op één plek mag staan. Voorheen was dat zo. Vanuit de raad zal een voorstel moeten komen om de algemene plaatselijke verordening te wijzi gen. dan bedoel ik niet alleen Baskens burg, maar ook het deel naast de Olau. Ze zitten nota bene zelf nog met Ramsburg, dat een desperaat gebied begint te worden." De Vlissingse Bedrijven Club ziet niet lijdzaam toe. „We hebben on ze bezwaren tegen Trekdijk geuit en blijven met de gemeente Vlis singen in gesprek over de bestem mingen van Baskensburg. Vroe ger waren ze daar veel te kramp achtig in. Nu niet meer, gelukkig. Maar ja, dat is wel wat laat." Voordeel voor lezers van de PZC heeft haar nog net kunnen opvan gen. Stoppen kon niet, want we re den door de Westerscheldetun- nel." Dat in de bus waarin ik zat, nog zitplaatsen over waren, ligt volgens Manon aan het tijdstip. „Die van kwart voor acht is veel drukker." Lijn 660 stopt aan de overzijde van de weg. Ik rij mee terug naar Terneuzen, als enige passagier. Het is het laatste ritje van Ferdy van den Bergen deze ochtend. Hij kan naar huis in Vogelwaarde om 's middags weer aan de slag te gaan. Hij vindt de ritjes met lijn 660 wel prima. „Die studenten zijn lekker rustig. Ze zitten alle maal met die apparaatjes", doet hij met zijn vingers het 'spelen' met een smartphone na. Voor maar per maand De iPhone 4s Bestel nu: hollandsnieuwe.nl/pzc ZATERDAG 12 OKTOBER 2013 t. .t- - VROUWENPOLDER KAPELLE MIDDELBURG GOES Jaap (links) en Johan van Belle, en achter Jurrien Kruidhof, foto Ruben Oreel MIDDELBURG GOES c30,- en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Extra 500 MB Bezorgkosten eenmalig €30.- Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29