BAM begint aan aanleg nieuwe Oostperkweg 24 WALCHEREN BEZUINIGINGEN JJ Na de recente bezuinigingen van 13 miljoen euro moet Vlissingen nog eens 7,3 miljoen euro bezuinigen. Muzeeum op 'ZEEdag' open voor 1 euro 66 De zelfredzaamheid van mensen moet omhoog, ook bij sport en cultuur Werk aan riolering in Veere Het bouwbedrijf begint met bo demsanering en voorbelasting. De nieuwe ontsluitingsweg van de stad wordt deels gevormd door de oude Oostperkweg. Dit deel wordt 'flink aangepast', aldus Aal berts. Het andere deel van de Oostperkweg, bij de rotonde rich ting N57, wordt verlegd. Er komt dus een nieuwe stuk Oostperk weg. De hele nieuwe Oostperk weg moet voor de bouwvak in 2014 klaar zijn. De gemeente Middelburg inves teert de komende tijd 15 miljoen euro in Ramsburg. De provincie heeft onlangs een subsidie van ruim 1 miljoen euro toegezegd voor herstructurering van het be drijventerrein. Zo moeten onder meer de wegen geschikter wor den gemaakt voor zwaarder ver keer. Wethouder Aalberts verrichtte gisteren de officiële opening van Wethouder Johan Aalberts heeft gisteren het eerste nieuwe kantoor op Rams burg officieel geopend. het nieuwe kantoorpand van ad ministratiekantoor Compurad aan de Oostperkweg, vlakbij de ro tonde. Het kantoor staat op de plek waar, zoals Aalberts zei, drie jaar geleden nog André's Bloe- menhal was. Begin dit jaar sloeg Aalberts de eerste paal voor het kantoor. „Het is belangrijk dat on dernemers in deze tijd investe ren", zei hij gisteren. Compurad is het eerste nieuwe kantoor in dit deel van Rams burg. Aalberts zegt in gesprek te zijn met andere gegadigden voor een plek op het industrieterrein. „Dat hoeven niet per se kantoren te zijn. De diversiteit aan onderne mers geeft Ramsburg een aparte dynamiek." Tot concrete plannen hebben die gesprekken (nog) niet geleid. „We zijn ook in overleg met een aantal grote, bestaande bedrijven op Ramsburg. Zij moe ten nu hun wensen indienen, bij voorbeeld als ze willen uitbrei den. Van Westen Bouwmateria len is daarbij een mooi voorbeeld voor andere bedrijven." Van Wes ten 'leverde' de oude loods op Ramsburg in, bouwde een nieu we en verhuisde ook de winkel van de Korendijk naar het indus trieterrein. De gemeente is nog op zoek naar een ondernemer die de fietspar keerplaats (Cycle Hub) op het par keerterrein op Ramsburg wil ex ploiteren. Meer informatie hier over en inschrijvingsdocumenten voor kandidaat-gegadigden kun nen vóór 25 oktober per email worden aangevraagd bij d.van.der.vis@middelburg.nl of bij l.kosters@middelburg.nl. vlissingen - En weer moet het mes in Vlissingen. De gemeente ontkomt niet aan nieuwe miljoe nenbezuinigingen. Bovenop de 13 miljoen die de afgelopen jaren al is bespaard, komt een nieuwe op dracht van 7,3 miljoen euro in 2017. Dit blijkt uit de begroting voor 2014 die gisteren is gepresenteerd. Het geld voor volgend jaar is al ge vonden. Wat er de jaren daarna moet gebeuren, moet besproken worden met de nieuwe gemeente raad, die aantreedt na de gemeen teraadsverkiezingen van maart. Omdat de inflatie verdubbelt van één naar twee procent, komt al jaarlijks ruim vier ton meer bin nen. Daardoor hebben de bezuini gingen nog een omvang van 4,26 miljoen in 2015, 6,20 miljoen in 2016 en 6,86 miljoen euro in 2017. Behalve korten op uitgaven, zal de gemeente ook de inkomsten verhogen via lokale heffingen en belastingen. Die gaan allemaal omhoog. Dat zijn overigens geen nieuwe besluiten; die waren de af gelopen maanden en jaren al ge nomen. De nieuwe gemeenteraad ziet zich straks gesteld voor 'funda mentele en pijnlijke keuzes', kon digt het college van B en W aan. Op bijna alle beleidsterreinen VLISSINGEN - Het Zeeuws Mari tiem Muzeeum in Vlissingen houdt morgen een speciale 'ZEE dag'. Het Muzeeum is deze dag voor 1 euro te bezoeken en er zijn diverse rondleidingen, onder meer in de Kazematten en het Ge meentearchief en een rondvaart door de haven van Vlissin- gen-Oost. Kinderen kunnen mee varen met de politieboot. Ze kun nen zich in het museum laten schminken. Alle activiteiten tij dens de ZEEdag kosten 1 euro, een rondleiding in de Kazemat ten kost 3,50 euro. Kaarten kun nen afgehaald worden bij het Mu zeeum, morgen vanaf 12.00 uur. zijn de kosten en uitgaven in be ton gegoten. De grens tussen be zuinigen en stukbezuinigen is smal. Het huidige college geeft al een voorzet voor een visie op de verde re toekomst van Vlissingen. Daar in zouden de prioriteiten moeten liggen bij wat écht belangrijk is voor mensen, zegt wethouder van financiën Marin de Zwarte: werk, inkomen, huisvesting en onder wijs. Daar moet in aandacht en als het kan ook in geld een schep je bovenop. Cultuur en sport zijn toegevoegde waarden, maar krij- gen een lagere prioriteit; daarin zal niet worden geïnvesteerd. Volgens De Zwarte moet de om slag naar veel meer zelfredzaam heid die onder de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO) is gemaakt, ook worden gemaakt bij sport- en culturele verenigingen. En als de meer kwetsbare en hulp behoevende Vlissingers dat kun nen - zoals de afgelopen tijd is ge bleken, dan moeten de sterkere Vlissingers dat toch ook kunnen, vindt De Zwarte. „We moeten met zijn allen de mouwen opstro pen en samen de oplossingen zoe ken voor de problemen waar we voor staan. En mensen kunnen zelf meer dan ze denken. Het wordt wel een moeilijk verhaal om dat uit te leggen maar het helpt dat we bij de WMO die re sultaten ook werkelijk hebben ge boekt." De kosten zijn gedaald en de eigen betrokkenheid van men sen is gegroeid. „Dat kan worden doorgetrokken naar sport en cul tuur." De gemeente trekt zich nog verder terug. „Voorheen vroe gen wij aan mensen of ze met ons wilden meedenken. Straks moe ten mensen aan ons vragen of we willen meedenken." LOKALE HEFFINGEN EN BELASTINGEN IN VLISSINGEN VEERE - In Veere wordt maandag begonnen met rioleringswerk zaamheden. De rioolbuizen in de Kwartierstraat, Oomstraat, Kapel- lestraat, Kerkstraat, Vuilstraat en Veerseweg worden gerepareerd. Dat gebeurt van binnen uit. Op deze manier zal de overlast voor omwonenden minimaal zijn. Het verkeer kan er wel hinder van on dervinden. Op 1 november moet het werk klaar zijn. Westerzicht 228 Vlissingen Koopsom 129.000,- k.k. www.koozie.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Bouwbedrijf BAM be gint volgende maand aan de voor bereidende werkzaamheden voor de nieuwe ontsluitingsweg op in dustrieterrein Ramsburg in Middel burg. De gemeente heeft deze week de opdracht hiervoor aan BAM gegeven, zegt wethouder Jo- han Aalberts. MIDDELBURG - Aansluitend op de Zeeuwse Kustmarathon, hield basisschool Cypressenhof in Middelburg de afgelopen week hardloopciinics. Vierhonderd leerlingen van groep drie tot en met acht kregen les van de Zeeuwse topatle ten Anjolie Engels, Tim Pleijte en gisteren van Sébastièn Schletterer (foto). De clinic bestond onder andere uit touwtjespringen, rek- en strekoefeningen en natuurlijk een stukje hardlopen, foto Lex de Meester Vlissingen is weer op zoek naar milj oenen door Maurits Sep Wethouder Marin de Zwarte Rioolheffing per perceel: +4,07 eu ro naar 149,60 euro. Afvalstoffenheffing: +5,99 euro naar 321,19 euro. Hondenbelasting: +2,37 euro voor de eerste hond naar 87,01 euro. Forensenbelasting: +95 euro naar 836,73 euro. Parkeertarief: +0,10 euro (gemid deld, stijging verschilt van locatie, in parkeergarage of op straat). Toeristenbelasting: +0,15 euro naar 1,15 euro. Lijkbezorgingsrechten: 7,8 pro cent. Precariobelasting: 52,8 procent naar 42 euro per vierkante meter terras per jaar. Maandlast vanaf 485,-. Fijne tussenwoning in de wijk Westerzicht met voor zieningen in de directe omgeving ook de uitvalswe gen zijn vlakbij. Deze eenge zinswoning met kunststof kozijnen heeft drie ruime slaapkamers, een lichte woonkamer en tuin op het zuiden met schuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26