Uitwaaien aan de NEDERLANDSE KUST A** IT Hf ih CONSUMENT 17 l KJ KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 v APP VOOR DE HEB Vakantiebieb Museuminspecteurs Met z'n allen rond het touchscreen: pc-fabrikan- ten komen met enorme tablets die meerdere mensen aan tafel kun nen gebruiken. Bij het woord tablet den ken mensen aan een touchscreen dat in de hand is te houden. Maar pc-fabrikant Lenovo komt nu met een tablet die zo groot is dat hij al leen liggend op tafel is te gebrui ken. De IdeaCentre Horizon heeft dan ook een enorm 27 inch scherm, terwijl de meeste tabiets maar tussen 7 en 10 inch groot zijn. Het formaat van de Horizon is te vergelijken met de grootste schermen in desktop-pc's, zoals in de grote versie van de iMac. De Horizon heeft een voet waarop hij gewoon stevig rechtop kan staan, zodat hij samen met een draadloos toetsenbord als een ge wone bureaucomputer is te ge bruiken. Maar schuifje de voet in, dan heb je een groot, liggend aan- raakscherm van 2,5 centimeter dikte. Om er gewoon mee op de bank te zitten, is hij echter te zwaar: de tablet weegt ruim 8 ki lo. Deze reuzentablet is dan ook niet gemaakt voor zijn draagbaarheid. De tablet-pc is gericht op gebruik met meerdere gezinsleden. Het touchscreen herkent tien vinger aanrakingen tegelijk. Daarbij gel den wel enkele beperkingen aan de aanraakondersteuning van Windows 8. Zo mogen de ver schillende vingers niet dichter dan een centimeter bij elkaar ko men tijdens het aanraken. De aan- raakgevoeligheid van het grote scherm is zeker niet slecht, maar voelt wel iets minder snel en nauwkeurig dan bij iPads of And- roidtablets. Het scherm ziet er goed uit, al had de resolutie gro ter gekund, gezien het grote for maat. De belangrijkste toepassing van de megatablet is het spelen van gezelschapsspelletjes en daarvoor is hij erg geschikt. Lenovo levert speciale joysticks met zuignap, air- hockey-paddles, pionnen en een dobbelsteen mee. Die werken goed samen met het touchscreen. Er zijn spelletjes als monopoly, air hockey en roulette beschik baar. Alleen bij zeer snelle acties tijdens air hockey trad tijdens een test soms iets vertraging op, maar over het algemeen presteert het apparaat voldoende. Lenovo le vert een eigen Aura-programma mee dat een nieuwe manier biedt om foto's, filmpjes en spelletjes op de Horizontablet te gebruiken. Dat gaat met een menu in de vorm van een waaier, zo ontwor pen zodat mensen aan alle kanten rond het apparaat er goed bij kun nen. Foto's en filmpjes zijn in de ze interface ook gemakkelijk te verslepen en te vergroten. Aura start op zodra je de voet van de ta blet-pc inklapt en hem neerlegt. Aura bevat ook apps voor het ma ken van muziek en tekenen. Er is ook speciale appstore voor onder meer geschikte spelletjes voor de Horizon. Het aanbod is helaas nog vrij klein. Maar game bedrijven als Electronic Arts en Ubisoft zouden al nieuwe spelle tjes ontwikkelen. Hët is hopen op meer oude bord spellen in een modern touchscr- eenjasje, want dat is met deze ge zinstablet uiteindelijk het leukste. Het beperkte aanbod is jammer, want de Horizon is niet goed- koop. Hij is volgens Lenovo begin november te koop in Nederland voor 1.699 euro. Goedkoper zijn de combinaties tussen tablet en all-in-one-pc's met een kleiner scherm van rond de 20 inch. Die zijn nog geschikt om met twee personen tegelijk aan te zitten. Behalve Lenovo, die in september de Flex 20 als 20 inch variant op de Horizon aan kondigde, komen ook Sony, Dell, HP en Asus met dit soort desktop computers waarvan het touchscr een ook als tablet is te gébruiken. Zo komt Sony binnenkort met de Tap 21 met een 21,5 inch scherm. Het is nog niet bekend wanneer Sony het apparaat in Nederland gaat verkopen. Voorganger Tap 20 kost momenteel circa 1.000 euro. 4 Sony's grote tablet-pc's wegen maar de helft van de Horizon, zo dat ze geschikter zijn om binnens huis te verplaatsen. De Horizon is meer bedoeld om op een vaste plek in huis neer te leggen. In tegenstelling tot tablets van kleiner formaat heeft de Horizon ook een HDMI-ingang. Daardoor is er een decoder aan te sluiten om er tv op te kijken. De batterij- tijd is vanwege het grote schernf-* wel een punt van zorg. Bij actief gebruik houdt hij het maar twee uur vol op de accu. Dat kan wel eens te kort zijn voor dat spelletje Monopoly. ZEELAND GRONINGEN NOORD-HOLLAND ffflj 36 NOORD-HOLLAND ZATERDAG 12 OKTOBER 2013 door Lindy jense Het hele land maakt zich weer op voor de herfstvakantie. Een weekje bijkomen met het gezin, hopelijk met een beetje goed weer zodat we flink veel kunnen gaan struinen in bos sen en dreven. En mocht de komende herfstvakantie wat regenachtig uitpak ken, dan zijn er altijd nog wat apps om de kinderen verant woord mee bezig te houden. Een leu ke app is de Vakantiebieb van de geza menlijke Nederlandse bibliotheken. Installeer hem op je tablet (dat leest een stuk makkelijker dan op je smart- phone), registreer jezelf en vul op je gemak de boekenkast. Je hoeft geen lid van de bibliotheek te zijn. De Va kantiebieb werkt, het woord zegt het al, alleen in de vakanties. Dan is er een steeds wisselend aanbod van nieuwe titels voor elke leeftijdscate gorie en verschillende doelgroepen, van peuters tot chicklit, van young adult tot biografieën. De ontknoping, over de vastgoedaffaire zit er tussen, maar ook Chitty'Chitty Beng Beng vliegt weer. Je kunt het lettertype zelf aanpassen. Gratis downloaden en le zen maar! Vakantiebieb, gratis in Appstore en Playstore. Een bezoekje aan een museum is na tuurlijk ook altijd leuk. Nederland stikt werkelijk van de mooie, creatief ingerichte en leerzame musea waar kinderen echt zonder tegenzin heen gaan. Bijvoorbeeld het Openluchtmu seum in Arnhem, of Nemo en het Rijksmuseum in Amsterdam. Dat laat ste heeft ter gelegenheid van de her opening een mooie app gelanceerd, Rijksmuseum, waarmee je een aantal tours door het museum kunt maken. Bij veel kunstwerken wordt uitgebrei de informatie gegeven, je kunt met de routebeschrijvingen heel precies door het grote museum navigeren en er staat ook steeds bij hoe lang de wandeling ongeveer gaat duren. Zelf wat gaan wandelen kan natuur lijk ook, dan geeft de app aan de hand van het nummer dat bij het kunstwerk staat, de bijbehorende in formatie. Kinderen weten meestal haarfijn of een museum een beetje deugt of niet. De Nederlandse museumvereni ging en de ANWB sloegen de handen ineen en verzonnen de Museuminspec teurs. Er zijn een app en een website, waar kinderen op een speelse manier kunnen rapporteren over de musea die ze bezocht heb ben. Het museum waar het meeste op wordt gestemd, wint de prijs van Kidsproof Museum. Het afgelopen jaar viel die eer te beurt aan het kin derwetenschapsmuseum Continium in Kerkrade. De verkiezingen voor 2014 zijn alweer in volle gang. En, ook niet onbelangrijk: de deelne mers kunnen mooie prijzen winnen. Als na afloop van al dat gelees en museumbezoek het echt wel mooi is geweest, mag de smartphone of ta blet worden gebruikt voor iets dat kinderen toch wel heel leuk vinden: een game. Kijk dan eens naar The Hobbit: Kingdoms of Middle Earth. Mooi vormgegeven en voor alle leef tijden geschikt. 4— Rijksmuseum en Museuminspecteurs, The Hobbit Kingdoms of Middle Earth, gratis in Appstore en Playstore. Een tablet voor op de tafel door Tonie van Ringelestijn Lenovo's Horizon tablet, bedoeld voor gebruik op tafel met meerdere men sen tegelijk, foto's PR 2- t/m 5-daagse autovakantie verblijf in het 4-sterren Golden Tulip Strandhotel Westduin in Koudekerke, inclusief ontbijt hotel in natuurgebied Westduin, op 50 m van het strand en de zee maak een strandwandeling en bezoek Vlissingen en Middelbun Aankomst: 19/10/13t/m 31/3/14 Zie www.kras.nl/50546 2- t/m 5-daagse autovakantie verblijf in het 3-sterren Ibis Hotel Den Haag Scheveningen op ca. 50 m van het strand van Scheveningen, inclusief ontbijt wandel over de levendige boule vard en bezoek het aquarium ga een dagie naar Den Haag I Aankomst: 19, 13 L m 31. 3 14 Zie www.kras.nl/51206 2- t/m 5-daagse autovakantie verblijf in het 3-sterren Postillion Hotel Haren nabij Groningen, in clusief ontbijt en dagticket over tocht naar Schiermonnikoog ideale uitvalsbasis om het noor den en de Waddeneilanden te ontdekken 1' Aankomst: 19/10/13 t/m 30/3/14 lie www.kras.nl/51349 3- t/m 8-daagse autovakantie verblijf in het 3-sterren Hotel Den Helder nabij het centrum, op loopafstand van de duinen en strand, inclusief ontbijt maak mooie wandelingen door de duinen en ga een dagje met de boot naar Texel Aankomst 19/10/13 t/m 29/3/14 Zie www.kras.nl/52673 2-/3-daagse autovakantie verblijf in het 4-sterren Holiday Inn Seaport Beach in Umuiden, op ca. 150 m van het strand en nabij de jachthaven, inclusief ontbijt hotel beoordeeld met een 8! ontdek het Noord-Hollandse duingebied en bezoek Haarlem I Aankomst 20/10/13 t/m 20/12/13 I Zie www.kras.nl/50866 3-daagse autovakantie verblijf in het luxe 4-sterren Grand Hotel ter Duin in de dui nen van Burgh Haamstede, inclusief ontbijt en lx high tea hotel beoordeeld met een 8+! 1 wandel door de duinen naar het strand en bezoek de Deltawerken Aankomst: 19/10/13 t/m 30/3/14 Zie www.kras.nl/52531 ZEELAND waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten. 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17