Gemeenteraad Hulst vervroegt besluit over 60-plussersregeling Dagbladbezorger Koewacht A PZC 'Top 40-nummers hoor je niet bij mij' I I 1 I I I 26 ZEEUWS-VLAANDEREN bijbaan? SCHOLIERENLIJN 660 TE VOL? OPZOEK NAAR EEN B&MP M a3 In eerste instantie zou het besluit pas in december worden geno men. Na alle commotie daarover in twee commissievergaderingen deze week en uit oogpunt van zorgvuldigheid naar de betrokken medewerkers, kwam wethouder Adri Totté (financiën) met het voorstel de besluitvorming te ver vroegen. De commotie ontstond nadat Pro gressief Hulst en onafhankelijk raadslid los van Eek zeiden zich gepasseerd te voelen bij de 60- plussersregeling. Totté antwoord de niets te snappen van de on rust. „In september is mij nog ge vraagd de mogelijkheden voor de ze regeling te bekijken. Zoek de bezuinigingen eens in eigen orga nisatie, werd erbij gezegd. Alle aanwezigen reageerden instem mend. Ik ging ervan uit groen licht te hebben. Omdat vanaf 1 ja nuari waarschijnlijk deze regeling niet meer mogelijk is, moest ik snel handelen." Frans de Vries (Progressief Hulst) en los van Eek lieten zich niet overtuigen. De Vries: „Bestuurs recht wordt hier met voeten getre den, maar daar heeft een meerder heid van de Hulster raad kenne lijk geen boodschap aan. Een rege ling voor 60-plussers is nooit be sproken in een raad. We hebben ook nooit een onderbouwd voor stel gekregen." Het was De Vries ook niet duidelijk wat het finan ciële voordeel is. Hij vindt het ook een verkeerd signaal naar de burgers. „Iedereen moet langer doorwerken en Hulst laat ambte naren eerder met pensioen gaan." Van Eek beaamde dat Totté groen licht had gekregen om het uit te zoeken. „Maar dat is heel iets an ders dan dat wij toestemming hebben gegeven." Totté: „Ik heb nooit gezegd: dat gaan we doen. En dan krijg ik nu te horen dat ik een politieke blun der heb begaan. Echt niet. Ik heb u toch steeds toegezegd met een voorstel te komen." Dat voorstel komt nu in de ge meenteraad van 31 oktober aan de orde. Daar waren alle commissie leden het over eens. weGeNeR Media Zo, dat is geluk hebben. Op de bus wachten is nooit leuk, zeker niet op het busstation bij de sluizen van Terneu- zen. Maar, lijn 660 naar Vlissin gen is er binnen een minuut. Ide aal! Het is donderdagochtend tien mi nuten over acht. De bus stroomt vol met leerlingen van de Hoge school Zeeland en het ROC Scal- da in Vlissingen. Ik ben verreweg de oudste. Van het openbaar ver voer in Zeeland zou bijna niks overblijven, als niet zoveel scholie ren met de bus zouden gaan. Ze moeten wel, zeker nu de scholen voor middelbaar beroepsonder wijs, de ROC's, boven en onder de Westerschelde half 2012 zijn ge fuseerd. Opleidingen zijn verdeeld over Terneuzen, Goes, Middelburg en Vlissingen. In de bus van Terneu zen naar Vlissingen zitten drie Maak het mee In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -medewer ker mee aan alledaagse of speciale ac tiviteiten. Vandaag: 's Ochtends vroeg in de bus van busstation Ter- neuzen naar ROC Scalda en Hoge school Zeeland in Vlissingen. Tips voor activiteiten die aandacht verdie nen? Mail dan naar: redtern@pzc.nl studenten werktuigbouwkunde die vorig schooljaar nog in Ter- neuzen terecht konden. Ze kon den kiezen, vertellen ze, of over stappen naar de opleiding onder houd die in Terneuzen is geble ven of voor werktuigbouwkunde naar Vlissingen. Ze kozen het laat ste, met als gevolg dat één van de leerlingen, afkomstig uit Zand berg bij Hulst, elke schooldag vier uur moet reizen; twee uur heen, twee uur terug. Het drietal verwacht vandaag te laat te zijn, want de bus was niet op tijd. Het is de eerste herfstach tige dag van het najaar. Nog meer mensen dan anders hebben de au to gepakt om naar hun werk bij onder meer Dow te gaan. De we gen over de sluizen van Terneu zen stonden vol, geeft chauffeur Ferdy van den Bergen als geldig excuus. Hij blijft er volkomen rus tig onder. „Ie kunt er toch niks aan doen." Tot mijn verbazing zijn niet eens alle stoelen bezet. De bus is wel een extra lange, maar is dit nu die (te) drukke lijndienst tussen Ter neuzen en Vlissingen? Het Ter- neuzense raadslid Ellen de Neef stelde er deze week nog schriftelij ke vragen over. Er zouden te wei nig bussen rijden; alleen 's och tends vroeg en 's middags. Ze zou- In café De Zevende Hemel in Hulst was eind augustus de voor zet met een D)-wedstrijd. Een stemming op Facebook volgde: Wie willen we terugzien op Head Candy? Niels vroeg ai zijn Face- bookvrienden te stemmen. Dat werkte. Hij won. Niels: „Ik had dit nooit verwacht. Er deden veel be kendere DJ's mee die op plaatsen draaien waarvan ik nog maar kan dromen." Zijn liefde voor muziek heeft Niels van zijn moeder die ook DJ was in een café. „Ze gaf me mijn eerste MP3-speler. Later kreeg ik j een iPod die ik volzette met mu ziek." Vrienden spoorden hem aan meer met muziek te doen. Niels koos gitaar, maar schoof het instrument direct aan de kant toen een vriend van hem begon te draaien. „Dat vond ik zo vet. Ik wilde dat ook wel eens proberen." Inmiddels draait hij al twee jaar. Vooral thuis. Zo nu en dan zet hij wat online en daar krijgt hij posi tieve reacties op. Ter voorbereiding op het feest van vanavond heeft hij veel nieu we muziek gezocht op internet. „Ik luister hoe de nummers in el kaar zitten en hoe ze te mixen zijn." Niels weet op een feest als Head Candy van te voren welke nummers hij een uur lang zal draaien. House, big room en dan ce hebben zijn voorkeur. „Ik ga op zoek naar de undergroundsounds, niet heel erg bekende liedjes. Je zult bij mij niet snel top-40 num mers horen." De komst van Mr. Polska is een ex- tra motivatie voor Niels. „Het is zó vet om naast zo'n grote naam te staan!" Hij luistert al jaren naar de muziek van de rapper. „Ik ben benieuwd of hij live ook zo goed is." Stiekem hoopt Niels dat hij Mr. Polska en ook andere DJ's kan spreken voor tips. Niels bijt om 22.00 uur het spits af. Hij heeft zestig minuten om zich van zijn beste kant te laten zien, daarna nemen DJ's het over die onder meer in de Antwerpse disco Noxx draaien, tor 4.00 uur 's ochtends. door Jean-Lou de Cucht HULST - De raad van Hulst beslist eind deze maand of medewerkers van de gemeente van 60 jaar en ouder vervroegd met pensioen kun nen. Dat werd donderdagavond dui delijk in de commissie Middelen. En dan krijg ik nu te horen dat ik een politieke blun der heb begaan. Echt niet Adri Totté, wethouder Hulst De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener Net vandaag is het vrij rustig naar Vlissingen door Harmen van der Werf L* door Elodie Kint HULST - De achttienjarige Niels d'Hooghe won begin september een plek in de line-up van de Head Candy-party in Reynaertland Hulst. Vanavond, zaterdag, is het zover. Niels mag als DJ Extinse het feest openen, op hetzelfde podium waar na hem grote namen als Mr. Polska optreden. „Echt belachelijk vet." -I-:-, J I Niels d'Hooghe uit Hulst draait vanavond op de Head Candy-party in Rey naertland met grote namen als Mr. Polska, foto Mark Neelemans FP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112