Toch starterswoningen ondanks regioafspraak Zit de scholierenlijn 660 te vol? Leefbaar wil einde subsidie Podium Fantastische iPhone 4s met nog betere prijs! r hollands nieuwe. BEVELANDEN en THOLEN 27 Mogelijk alternatief voor te verplaatsen volkstuinencomplex in Kruiningen wordt nog onderzocht. Voor maar kruiningen - Reimerswaal maakt haast met de procedure om de komst van de Aldi naar de Slag veldstraat in Kruiningen mogelijk te maken. De plannen liggen op dit mo ment wel ter inzage, maar de in spraakprocedure gaat maar over de helft van het terrein waarop de Aldi komt. Op de andere helft van het terrein komt een ander be drijf, maar dat is nog niet ingete kend. Daarop is nu dus ook geen inspraak mogelijk. „Aldi wil er de vaart in hebben", zegt wethouder Jaap Sinke (SGP). „Het andere per ceel heeft nog geen concrete invul ling. Aldi kan niet wachten totdat die invulling er is." Om ervoor te zorgen dat het op schiet, loopt de bestemmingsplan- Dat maakte wethouder Adrie van der Maas duidelijk in de gemeen teraadsvergadering van donder dag. De afspraken gelden voor nieuwe of te wijzigen bestem mingsplannen. En de bouwplan nen voor de gemeente Noord-Be veland, voor Kamperland, Kortge- ne, Geersdijk en Wissenkerke, staan in bestemmingsplannen die allemaal recent vastgesteld wer den. „Daarmee hebben we de vrijheid om starterswoningen te bouwen veiliggesteld. Er is geen belemme ring. We zitten voor tien tot vijf tien jaar goed." Zonder nieuwbouw zou de begin nende woningzoeker op Noord- Beveland aangewezen zijn op be staande woningen. In de jongste bestemmingsplannen, zoals voor de duurzame wijk in Wissenker ke en Stadspolder in Kortgene, is sociale woningbouw opgenomen. „We willen diversiteit bieden: nieuw en bestaand, koop en huur", aldus Van der Maas. De afspraken over de aanvulling van de woningvoorraad tussen de Bevelandse gemeenten zijn opge legd door Gedeputeerde Staten van Zeeland. Die willen zo voor komen dat bouwplannen elkaar doodconcurreren. Zonder die af spraken onthoudt de Provincie goedkeuring aan nieuwe bestem mingsplannen van gemeenten. procedure tegelijk met die van de bouwvergunning. „Dat loopt ge lijk op", zegt Sinke. „Dat geeft tijdswinst. Maar één van de voor waarden voor die keuze is dat de plannen in een later stadium niet meer gewijzigd kunnen worden." In dit geval is dat - voor Aldi - geen probleem, omdat Aldi een concreet plan heeft ingediend. De supermarkt komt op de hoek van de Slagveldstraat en de Sluis- weg. Er komt een parkeerterrein bij dat toegankelijk is vanaf beide wegen. Voor het stuk grond tus sen de Aldi en de woningen aan de Couwervestraat is dus nog geen bestemming. „We zijn met een aantal partijen in gesprek, het is nog niet echt concreet", zegt Sinke. „Als we nu iets zouden re gelen, moeten we het later mis schien weef bijstellen." Of er een winkel komt of een ander bedrijf, is op dit moment nog niet helder. De gemeente heeft niet alleen haast met de bouw van de super markt: ook de volkstuintjes moe ten snel worden verplaatst. Het perceel aan het Achterwegje dat daarvoor geschikt leek te zijn, is vervuild. Op dit moment wordt onderzocht wat het kost om de grond schoon te maken zodat er groenten op verbouwd kunnen worden. „We zoeken nog een alternatief voor de volkstuinen", vertelt Sin ke. „Onze eerste voorkeur gaat uit naar het Achterwegje, maar om de vaart ook daarin te houden en te proberen om de volkstuinders volgend jaar al te laten boeren op een ander perceel, hebben we een alternatief nodig. Eén van de op ties is een ander perceel aan het zelfde Achterwegje. „Maar daar is nog maar net een eerste gesprek over geweest." De volkstuinders hebben haast. Die willen in het vroege voorjaar beginnen met de voorbereidingen voor het nieuwe volkstuinenseizoen. Van het openbaar vervoer in Zee land blijft bijna niks over als niet zoveel scholieren met de bus reis den. Ze moeten wel, nu de scho len voor middelbaar beroepson derwijs, de ROC's, boven en on der de Westerschelde zijn gefu seerd. Opleidingen zijn verdeeld over Terneuzen, Goes, Middel burg en Vlissingen. Maar de lijn tussen Vlissingen en Terneuzen zit regelmatig te vol, klaagde het Terneuzense raadslid Ellen de Neef deze week. Er zouden te wei nig bussen rijden; alleen 's och tends vroeg en 's middags. Ze zou den ook regelmatig te vol zitten. Deze ochtend zijn er plaatsen leeg. Chauffeur Ferdy van den Ber gen ziet geen probleem. „Con- nexxion zét 's middags een extra bus in". Wel een gewone bus, niet een dubbele. Connexxion krijgt daar geen extra vergoeding voor van de provincie, de subsidie gever. Na ruim een half uur stopt lijn 66o in Vlissingen. De bus is binnen de korste keren leeg. Ma non van Geersdaele, studente aan de Pedagogische Academie: „Die extra bus rijdt niet elke dag", ver telt ze. „Een keer zat de bus op de terugweg naar Terneuzen zo vol dat een meisje flauwviel. De och tendbus van kwart voor acht is veel drukker." Lijn 660 stopt aan de overzijde van de weg. Ik rij mee terug naar Terneuzen als eni ge passagier. kruiningen - Leefbaar Reimers waal wil de volledige subsidie voor Podium Reimersaal stopzet ten. De fractie dient tijdens de be grotingsbehandeling in de ge meenteraad een voorstel in met die strekking. In plaats van subsidie aan het Po dium, die volgend jaar nog 15.000 euro bedraagt, wil Leefbaar Rei merswaal een algemeen potje voor culturele activiteiten van tienduizend euro. Van dat geld zouden ook anderen gebruik kun-, nen maken: muziekverenigingen, dorpshuisbeheerders of toch nog Podium Reimerswaal. Per evene ment zou driehonderd euro be schikbaar gesteld kunnen wor den, rekent de fractie voor. Leefbaar Reimerswaal wil af van de organisatie achter Podium Rei merswaal, de fractie vindt de sub sidiestromen te vaag: de organisa tie is te veel verweven met de ge meente vindt men. Het college van B en W heeft voorgesteld de subsidie terug te brengen tot vijf duizend euro per jaar. Podium Reimerswaal stelt dat van dat be- bedrag geen volwaardig program ma kan worden samengesteld. De gemeenteraad besluit volgende week dinsdag. Voordeel voor lezers van de PZC per maand De iPhone 4s Bestel nu: hollandsnieuwe.nl/pzc ZATERDAG 12 OKTOBER 2013 Haast met plan Aldi door Nadia Berkelder 32 volkstuintjes verhuizen binnenkort naar een nog onbekende lokatie in Kruiningen om de komst van super markt Aldi mogelijk te maken. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Noord-Beveland houdt ruimte om nieuwe starters woningen te laten bouwen, al staat in de Regionale Woningmarktaf spraken op de Bevelanden dat er tot 2020 in die categorie niet ge bouwd zal worden. door Harmen van der Werf Donderdagochtend tien minuten over acht, halte bij de sluizen. Bus lijn 660 Terneuzen-Vlissingen stroomt vol leerlingen van de Hoge school Zeeland en het ROC Scalda in Vlissingen. Drukte in Terneuzen bij het instappen. Reizigster Manon van Geersdaele: „Laatst viel een meisje flauw, zo vol was de bus." foto Peter Nicolai door Nadia Berkelder m .11 3G 9:41 AM fPSl i m €30,- en iedere maand: 275 belminuten, sms'jes of MB Extra 500 MB Bezorgkosten eenmalig €30,- Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 103