Beestenmarkt in Goes gaat op de schop 32 Rechter haalt streep door besluit gemeenteraad over Ipg-stations 24 BEVELANDEN en THOLEN Raad Goes buigt zich opnieuw over kwestie straatmuzikant VERNIEUWD SCHOOLPLEIN Leerlingen van basisschool Auris De Kring in Goes leven zich uit op het eerste Schoolplein! 4 van Zeeland. SP gispt gedeputeerde om bushalte m ma Hoewel dus wél onderdeel van het masterplan, wordt niet het vaste inrichtingsstramien wat in de rest van de binnenstad is toege past, gevolgd. „Het materiaalge bruik zal eenvoudiger zijn, ook omdat er parkeren mogelijk blijft", zegt wethouder Loes Meeu- wisse. Alleen het gedeelte Bees tenmarkt-Waterstraat ter hoogte van de nummers 16, 18 en 20 zal volgens Masterplan Binnenstad principes worden aangelegd. Uit impressies blijkt dat de Bees tenmarkt een groene uitstraling krijgt, met tien bomen op een rij in het midden. Wel zullen er flink wat parkeerplaatsen sneuve len, het is de bedoeling er 45 a 50 over te houden van de huidige 63. De plekken verdwijnen aan de stoepkant, waar parkeervakken in de lengterichting van de straat te rugkomen in plaats van - nu nog - haaks. De straat krijgt rode klin kers. De pomp, die ooit op de Gro te Markt stond, blijft op zijn huidi ge plek. Het werk wordt uitg- voerd door aannemingsbedrijf Ge- br. Oomen BV. en moet in het voorjaar van 2014 klaar zijn. Parke ren blijft deels mogelijk. Na de Beestenmarkt rest nog de Wijngaardstraat, waarvan de her inrichting wel volledig conform Masterplan Binnenstad wordt uit gevoerd. Het ontwerp is gereed, maar omdat de gemeente geen extra bouwverkeer over recent heringerichte straten wil laten rij den, zal aan de hand van de vorde ringen op de Beestenmarkt een moment worden bepaald waarop de Wijngaardstraat wordt aange pakt. Wel is het de bedoeling dat de herinrichting gelijktijdig met die van de Beestenmarkt wordt af gerond: medio mei 2014. GOES - De Goese gemeenteraad buigt zich opnieuw over de straat muzikant die volgens omwone- nenden overlast veroorzaakt op de hoek St. Adriaanstraat-Osten- destraat in Goes. Omwonenden kaartten de kwestie donderdag weer aan bij de gemeenteraad. Be- woonster Mirjam Kruitbosch zou graag zien dat de APV wordt aan gepast, zodat de muzikant maar een bepaalde tijd op één plek mag staan. Voorheen was dat zo. Van uit de raad zal een voorstel moe ten komen om de algemene plaat selijke verordening te wijzigen. GOES - „We hebben een estafette- spel met pionnen", roept Mardier- ke (11) enthousiast. Zij is een van de leerlingen die vrijdag aanwe zig was bij de opening van School- pleint4 op basisschool Auris De Kring in Goes. Het vernieuwde schoolplein wordt geopend met een potje voetbal tussen een aantal leerlin gen, waarbij wethouder lo-Annes de Bat scheidsrechter is. „Het is geweldig om al die enthousiaste kopjes te zien", zegt De Bat. Fanatiek zijn de kinderen zeker. Onder luide aanmoediging van medeleerlingen wordt de bal rap van de ene naar de andere kant van het speelvak geschoten. „Voor de zekerheid hebben we de ra men aan de kant van het school plein ook maar laten verstevigen", zegt leraar Hans Hüber. Om het op het schoolplein gezel lig te houden, gelden er ook een aantal regels. In alle klassen zijn deze regels besproken en de kin deren zijn er erg goed van op de hoogte. „Bij een ruzie blijven we sportief en aardig tegen elkaar", zegt Mardierke. „En als de bal drie keer op het dak komt, moe ten we stoppen met voetballen", vult Luc (11) haar aan. Maar zelfs als de kinderen niet meer mogen voetballen, zijn er nog tientallen andere activiteiten te bedenken. Tijdens de lessen hebben de kinderen uitgelegd ge kregen welke spelletjes er alle maal op het plein te doen zijn. Zo kregen ze te horen welke leuke tikspelletjes er allemaal in de gro te cirkel op het plein kunnen wor den gespeeld. De kinderen zijn zelf ook heel creatiefin het beden ken van spelletjes. Hüber: „Vorige week bedachten de kinderen dat de cirkel op het plein ook een he- Ie mooie plek is om in te sumo- worstelen." Vlak voor de zomervakantie is de school al begonnen met het verbe teren van het schoolplein. „Speel toestellen kosten tegenwoordig erg veel geld", zegt Hüber, „We waren daarom ontzettend blij met het project Schoolpleini4 van de Johan Cruyff Foundation. Zonder dat project hadden we nooit zo'n mooi schoolplein aan kunnen leggen." Auris De Kring in Goes is de eer ste basisschool in Zeeland met Schoolpleini4. Een van de doelen van het project is dat kinderen na schooltijd ook op het plein ko men spelen. Hüber: „Bij ons mochten kinderen na schooltijd altijd al op het schoolplein spe len, maar eerder was dat niet zo aantrekkelijk voor ze. Het nieuwe schoolplein nodigt kinderen echt uit om erop te komen spelen." Schel klinkt het fluitsignaal. Het potje voetbal is voorbij. Met tegen zin lopen de leerlingen terug de school in. Sommigen sprinten nog even naar het klimrek om zich uit te leven. Ze kunnen niet wachten tot de volgende pauze. PROJECT SCHOOLPLEIN14 Dat heeft de Raad van State deze week bepaald. Twee tegenstan ders van het plan waren naar de hoogste bestuursrechter gestapt voor een voorlopige voorziening, omdat ze vinden dat de veilig heidsrisico's van de lpg-installa- ties onjuist en onzorgvuldig in beeld zijn gebracht. Ze wijzen op hoogspanningsleidingen, de nabij heid van snelweg A58 en het ont breken van een bluswatervoorzie ning. Daarnaast stellen ze dat de in het veiligheidsonderzoek aange nomen jaarlijkse doorzet van dui zend kuub 'niet realistisch en te vens planologisch niet is gewaar borgd'. Volgens hen gaat het om het grootste tankstation in Zuid west Nederland. Ook vreest één van de tegenstanders voor waarde daling van zijn percelen, omdat daar een risicocontour op komt te liggen. Namens de Reimerswaalse ge meenteraad betoogden twee verte genwoordigers dat bij alle tanksta tions een maximale doorzet van duizend kuub is vergund en dat daar ook in dit geval - de aanvraag moet overigens nog worden inge diend - op zal worden aange stuurd. Uiteindelijk ging de rechter al leen mee met het feit dat de maxi male jaarlijkse doorzet (nog) niet is vastgelegd in een omgevingsver- gunning. Op dat onderdeel heeft hij het raadsbesluit van 25 juni jongstleden daarom geschorst. Er volgt nu nog een bodemproce dure, waarin een definitief besluit zal worden genomen. SINT-MAARTENSDIJK - Gedeputeer de Cees van Beveren moet zijn toezegging waarmaken aan de fa milie van een dertienjarige jon gen uit Sint Maartensdijk. Dat vindt de SP in Provinciale Staten. Van Beveren beloofde een bushal te dichtbij waarmee de jongen on danks zijn handicap zelf naar school in Bergen op Zoom kan. Die werd vervolgens weer wegge haald zonder dat de familie werd ingelicht. De SP vraagt hoe Van Beveren het nu op gaat lossen. makelaar Westerzicht 228 Vlissingen door Luc Oggel GOES - Het is zo'n beetje het aller laatste klusje van het Masterplan Binnenstad in Goes; de herinrich ting van de Beestenmarkt. Het werk begint maandag. I De Beestenmarkt in Goes wordt vanaf maandag grondig heringericht, foto Marcelle Davidse 'Een mooie plek om in te worstelen' door Janneke Koster en Aminanta Minte Schoolpleinen in Ne derland zijn in samen werking met de Johan Cruyff Foundation aan gepast. De Johan Cruyff Foundation be staat al 16 jaar. Ter ere van de 65e verjaardag van Johan Cruijff werd Schoolplein14 in 2012 geïntroduceerd. Schoolplein14 is beschikbaar voor alle basisscholen, in zowel regu lier- als speciaal onderwijs. Deelnemende scholen krijgen een spellenhandboek met diverse acti viteiten voor op het plein. Met de 14 regels van Johan Cruijff leren kinderen om op een respect volle manier met elkaar om te gaan. De Johan Cruijf Foundation houdt zich bezig met het aanleggen van Cruyff Courts (trapvelden)sport- projecten voor jeugd met een han dicap en eigen evenementen. door Luc Oggel RILLAND - Zolang niet is vastgelegd dat de toekomstige Ipg-installaties op de tankstations aan de Valcke- nisseweg en De Poort in Rilland maximaal duizend kuub van die brandstof per jaar doorzetten, gaat er een streep door een besluit van de Reimerswaalse gemeenteraad. Maandlast vanaf 485,-. Fijne tussenwoning in de wi|k Westenicht met voor zieningen in de directe omgeving ook de uitvalswe gen zijn vlakbij. Deze eenge zinswoning met kunststof kozijnen heeft drie ruime slaapkamers, een lichte woonkamer en tuin op het zuiden inet schuur. Koopsom 129.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 100