Steeds minder zelfslachtende slagers in Zeeland Drugsdealers en kopers aangehouden Piet Vogelaar BEVELANDEN en THOLEN 25 Hiwenae Op een pverzichtslijst van zelf slachtende slagers in Nederland, die de Vereniging Speciale Scha penrassen in 2011 heeft opgesteld, staan tien Zeeuwse slagers ver meld. Deze zijn te vinden in Nieuwdorp, Sint-Annaland, Yerse- ke, 's-Heer Arendskerke, Koe wacht, Vogelwaarde, Wemeldin- ge, 's-Heerenhoek en twee in Kortgene. Een aantal van deze sla gers is ondertussen gestopt. „Steeds meer zelfslachtende sla gers verdwijnen, omdat ze te ma ken hebben met heel veel regelge ving", aldus Lemsom. Eduard Mieras heeft een ambach telijke slagerij op Wemeldinge. Hij is een van de weinige nog zelfslachtende slagers. „Om als sla ger toekomst te hebben, moet je willen vernieuwen en ervoor zor gen dat alles tip top in orde is.", zegt Mieras, „Het onderscheid met een supermarkt is ook belang rijk. Een supermarkt moet vaak af wachten welke kwaliteit vlees het krijgt geleverd. Bij ons is de kwali teit altijd goed." Volgens Lemsom koopt op dit mo ment 85 procent van de consu menten zijn vlees bij de super markt. „Wel is er een trend onder consumenten, waarbij er steeds meer interesse is voor ambachtelij ke slagers.", zegt ze. Mieras is dit ook opgevallen: „Steeds meer mensen willen weten waar de beestjes vandaan komen. Ik zie daarom wel toekomst in de slage rij. Alleen heb je ook een opvolger nodig om te blijven bestaan." Lemsom: „De algemene tendens in Nederland is dat het aantal sla gerijen afneemt, maar dat het aan tal personen dat in het vak werkt gelijk blijft." Glorious Defenders treden op in kerkje In het kerkje van Ellesdiek is zondag een optreden van de Nieuwdorpse band The Glorious Defenders of the Malt in combinatie met zan geres Rowenna Otte, harpis te Yvonne Vonk en 'muzika le alleskunner" Jeets Duren- kamp. Aanvang 14.30 uur, en tree 8, in de pauze is er een verloting. Oktoberfeest bij de Koenkelpot Zaterdag is het jaarlijkse Ok toberfeest van Carnavals stichting de Koenkelpot in 's-Heerenhoek. Het feest is in een feesttent op het Kerk plein. DJ Jan Smit komt net als vorig jaar draaien. Het Duo Helemaal Hollands staat op het podium. Achter de tent is een frietkraam. De entree is 10 euro, de tent gaat om 21.00 uur open. Avond met koor- en samenzang In de Petrakerk in Kapelle wordt zaterdag een koor- en samenzangavond gehouden De gemengde koren Asaf uit Goes en Met Hart en Ziel verlenen hun medewerking. De collecte gaat naar de fa milie Zandee die voor de stichting Envelia op Curacao werkt. Aanvang 19.30 uur, de toe gang is gratis. Rondleiding hoeve Van der Meulen Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag een rondlei ding bij Hoeve van der Meu len bij 's-Heer Abtskerke. Deelnemers kunnen een kijkje nemen op het erf en in het woonhuis met authen tiek Zuid-Bevelands interi eur. Entree 3 euro; dona teurs van Het Zeeuwse Land schap gratis. Aanvang 10 uur. Aanmelden 0113-569110. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Bosh Csr&OTftoa znrjjtanraar dit rilfri auto twk'i»lntoni friphaidi BOSCH s*ii. 2J Er werden drie mannen aangehou den die verdacht worden van het dealen van drugs. Ook werden drie kopers, waaronder twee 15-ja- rige jongens, met gebruikershoe- veelheden wiet, gearresteerd. Ver der werd nog een man op grond van de APV aangehouden omdat hij zich in het gebied bevond en zich vermoedelijk ook bezig hield met het dealen van drugs. De ac tie is enkele weken voorbereid. Na observaties en het 'afvangen' van klanten zijn de drie vermoe delijke straatdealers aangehouden op de Koepoort op de verdenking van straathandel. Het gaat om een 23-jarige man en een 34-jarige man uit Goes en een 20-jarige man uit Vlissingen die ook ver dacht wordt van bedreiging. Met de acties wil de politie de overlast van straatdealers tegengaan. De burgemeester zal daar waar moge lijk, gebiedsverboden aan de aan gehouden verdachten opleggen. De coffeeshophouders klagen al langer over de overlast van straat-, dealers. BUSINESS-RENT ...als je 'm nodig hebt! www.businessrent.nl VRIJDAG 11 OKTOBER 2013 Toon (links) en Piet Bouwense: de derde generatie van de slagers Bouwense te Kortgene blijkt de laatste, foto Marcelle Davidse door Janneke Koster COES - „In heel Nederland zijn er ongeveer honderd zelfslachtende slagers over", aldus Marian Lemsom, woordvoerster van de Ko ninklijke Nederlandse Slagersorga nisatie (KNS). ELLEWOUTSDIJK www.ellesdiek.nl 'S-HEERENHOEK KAPELLE 'S-HEER ABTSKERKE t* j/M tw iwiit.it «i u put40a vin &mh luppau 0» tut wutodwod «ri da «portin wi Mta utanartan w* txactearetnta* n Garage van Halst Ruiterplaatweg 2B, 4493 PG Kamperland Tel.: 0113-371234 - www.vanhalst.nl GOES - De politie heeft gisteren rondom de coffeeshops in Goes een actie gehouden wegens meldin gen van overlast veroorzakende straathandel. Er zijn zeven arresta ties verricht. personenauto's - personenbussen bedrijfswagens - aanhangwagens ondemomtng (Xj Goes: 0113 - 220211 Terneuzen: 0115 - 622722 IJzendijke: 0117 - 301660

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57