'Scholen zien niets in gezamenlijke toekomst' nieuwe leerlingen SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Gisteren was het de landelijke dag van de duurzaamheid. Een dag om stil te staan bij energieverbruik of eten. Foutje gemeente: kastanjebomen zijn niet ziek MIDDELBURG - Studenten van het Scalda in Middelburg hielden gis teren een actie in het teken van de Dag van de Duurzaamheid. Met de campagne 'Ik lust je rauw', riepen de eerstejaars leer lingen van de opleiding Hotelma- nagement Gastronomie van Scalda op tot een duurzame en eerlijke voedselverdeling in de he le wereld. 'Denk na over waar je eten en spullen vandaan komen. Kies voor Fair Trade en je weet, je geld is goed besteed1, is de slogan waar de studenten van die oplei ding actie mee voeren. Volgens Imke Elstak, van de orga nisatie Switch: samen naar duur zaam en rechtvaardig, hebben de leerlingen de actie zelf opgezet. Op een bijzondere manier probe ren ze de aandacht van hun me destudenten en docenten te vra gen voor een duurzame wereld legt Elstak uit. „Met een mini paprika en een con doom worden de studenten ont vangen in de kantine van het Scal da. Daar praten ze met elkaar over duurzaamheid." De leerlingen van de opleiding Hotelmanagement Gastrono mie hadden voorgaand aan hun actie een horecabeurs bezocht legt Jeff, die meedoet aan de actie, uit. „We zijn naar de horecabeurs in Rotterdam geweest. Daar heb ben we geholpen bij een Fair Tra- de-kraam om aandacht te vragen voor duurzame en eerlijke voed selproductie." Jeff die zich voor heen niet zo bezig hield met duur zaamheid, doet dat nu wel. „Biolo gisch eten lukt mij niet, omdat ik dat niet kan betalen. Zuiniger met energie omgaan doe ik wel. Ik let goed op of ik alle lichten uitzet als ik van huis vertrek." Om buiten de school ook mensen enthousiast te maken voor de duurzaamheidsactie, werd 's mid dags en 's avonds een maaltijd be reid voor studenten van de Busi nessclub Zeeland. MUZIEKSCHOOL VAN START Bachkoor zingt in Nieuwe Kerk Het Middelburgse Bachkoor BWV voert zondag het mo numentale 'Dixit Dominus' van Georg Friedrich Handel (1685-1759) uit. Dat gebeurt tijdens een cantatedienst in de Nieuwe Kerk in Middel burg. Het Bachkoor wordt bij deze uitvoering begeleid door het barokorkest Aspetti Musica- li. Het concert in de Nieuwe Kerk om 16.30 uur. Overschot Goes valt fors lager uit Het begrotingsoverschot van Goes valt tegen. De ge meente dacht ruim een mil joen euro over te hebben, maar dat moet naar bene den worden bijgesteld in verband met kortingen van het Rijk. De gemeente houdt nu nog 'slechts' 250.000 euro over. Overi gens was er rekening mee gehouden dat het overschot lager zou kunnen uitvallen. Inbreker gestoord bij bouw Vestetuin De politie heeft donder dagnacht waarschijnlijk een inbreker gestoord op het bouwterrein aan de Watt straat in Tholen. Beveili gingscamera's namen een man waar die over het ter rein liep. De politie hield even later een 36-jarige man uit Bergen op Zoom aan die zich verdacht gedroeg. Bij de bouwplaats stonden rol len koperdraad klaar. Lezing over gezond oud worden Er is een te groot verschil van in zicht tussen de Stichting Omnis, de Alphascholengroep, de Stich ting Katholiek Onderwijs Borsele, Prisma, het Reformatorisch On derwijs Borssele en 's-Gravenpol- der en Kibeo. Wethoüder Ad Schenk maakte dit gisteravond be kend tijdens een informatieve raadsvergadering. „De schoolbesturen beschouwen het krimpverhaal nog niet als een gezamenlijk probleem", licht hij toe. „Ze werken op een groot aan tal terreinen al samen maar een herschikking van scholen op vrij willige basis komt er niet. We moeten vaststellen dat daar geen draagvlak voor is. Concurrentie speelt een rol. De schoolbesturen zijn nog niet zo ver dat ze elkaar wat gunnen." De instandhouding van basisscho len, peutergroepen en kinderop vang in de gemeente Borsele staat onder druk door een afname van het aantal kinderen. Een aantal openbare scholen is al dicht en an deren (zoals 's-Heer Abtskerke) sluiten op termijn. Dorpen verlie zen hun enige school of denomi naties verliezen een goed bereik bare vestiging. Borsele sloot daarom samen met Noord-Beveland, Sluis en Terneu- zen aan bij een proef van de over heid om een antwoord te formule ren op de krimpproblematiek. Dat heet de Routekaart voor het basisonderwijs. Het is Noord-Be- veland wel gelukt de handen op elkaar te krijgen voor een geza menlijke aanpak door de vorming van twee sterke regioscholen. Dat is volgens wethouder Schenk ech ter niet gek, aangezien op Noord-Beveland slechts twee schoolbesturen actief zijn (open baar en protestants-christelijk). „Met twee partijen is het eenvou diger tot overeenstemming te ko men." Stefan Gyarmathy van Na tuurgeneeskundige praktijk Zonvitaris in Schuddebeurs geeft vanmiddag de lezing 'Hoe kan ik gezonder oud worden' in verenigingsge bouw De Spil in Gapinge. De lezing begint om 14.00 uur. Na een pauze is er gelegen heid vragen te stellen. Toe gang kost 5 euro. yerseke - De kastanjebomen op het Kerkplein in Yerseke worden niet gekapt: ze blijken niet ziek. Wethouder Dieuwke Louwrink (PvdA) kondigde dinsdag tijdens de gemeentevergadering aan dat de bomen moeten verdwijnen omdat ze de kastanjeziekte had den. Dat blijkt bij nader inzien niet het geval, liet de gemeente Reimerswaal gisteren weten. De bomen zijn eigendom van het bestuur van de kerk in Yerseke. Ze staan ook voor de kerkdeur. Volgens een woordvoerster van de gemeente wordt volgend jaar een onderzoek gedaan naar hun gezondheidstoestand. VRIJDAG 11 OKTOBER 2013 Actie voor eerlijk eten door Maarten Back MIDDELBURG GOES THOLEN GAPINGE ZIERIKZEE - Docente Loes Dingemans en leerling Tirza verdiepen zich in de xylofoon. De Zeeuwse Muziekschool in Zierikzee gaf gisteren een proefles voor kinderen die van muziek houden. De Muziekschool schreef zes nieuwe leerlingen in voor de cursus Algemene Muzikale Vorming. Na de herfstvakantie beginnen de reguliere lessen van de Muziekschool weer. Dit seizoen voor het eerst in de Cam pus Cultura. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank van Cooten heinkenszand - Het is in de ge meente Borsele niet gelukt samen met de zes schoolbesturen een ge zamenlijke toekomstvisie te ont wikkelen voor de basisscholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53