H Rn fkm 4 WONEN lil €150.000 Vil O _L Jacobadijk 21, Kamperland €149.000 LU Q_ Samen een frisse start maken. Dat was voor Wilma en John Mauriks de voornaamste reden om hun historische woning in hartje Zierikzee te koop te zetten. Maar het wachten op een gegadigde voor de Sint Domusstraat 96 duurt inmid dels al meer dan drie jaar. De frustratie begint er aardig in te sluipen bij het echtpaar. Vijf jaar geleden ontmoetten we el kaar", vertelt Wilma. John woon de toen al een tijd in dit huis en op een gegeven moment besloot ik bij hem in te trekken. Ik heb veel gedaan om me deze plek ei gen te maken", ze wijst op de vele foto's - van het stel samen, van familie, van vrienden - boven de bank en de eettafel. „Maar, wetende dat mijn man hier met zijn vorige rela tie heeft gewoond, is dit toch nooit echt mijn plek geworden. Daarom willen we iets nieuws. Iets dat echt van ons samen is." Een andere reden voor de gewenste verhuizing is het ontbreken van een grote tuin. Wilma houdt erg van tuinieren. En hoewel wonen in de binnenstad veel voordelen met zich mee brengt, is een ruim stuk grond ondenkbaar tus sen de dichtbebouwde straatjes. „De terrasjes en winkels op loopafstand zijn hartstikke fijn hoor, maar die wegen niet op tegen een tuin waar ik lekker mijn gang kan gaan." Toen John de tussenwoning, een voormalige sla gerij uit 1850, zo'n dertien jaar geleden kocht zag zij er heel anders uit. „Het gebouw was de helft kleiner dan het nu is, en flink verouderd: Ik kocht dit als investering, met he.t idee er iets moois van te maken en later weer te verkopen. Daarom bouwde ik ook meteen een flinke gara ge, compleet met centrale verwarming. Die zie je bijna niet in de binnenstad. Dat je auto lek ker droog kan staan, lijkt mij een mooie bijkom stigheid. Zeker in de winter." Samen met vrienden en kennissen renoveerde John het huis van de vloer tot aan de nok. Een flinke aanbouw aan de achterzijde dient nu als keuken en eetruimte. Het interieur oogt lande lijk, met veel hout en lichte crèmekleuren op de muren en de meubels. Je hoeft trouwens niet bang te zijn voor dierlij ke resten in de buurt van het huis hoor", grin nikt John. „Toen ik het in 2000 kocht, heb ik een kleine binnenplaats aangelegd aan de ach terkant. Ik ben toen aardig wat koeien- en var- kensbotten tegengekomen. Geen prettig klusje. Gelukkig is de grond nu brandschoon." Humor en een luchtige kijk op het leven blij ken eigenschappen waarmee het echtpaar veel probeert te relativeren. Maar het geduld lijkt toch een beetje op te raken. „Om het huis zo aantrekkelijk mogelijk te maken blijven we maar investeren", zucht Wilma. „Zo hebben we onlangs een zogenaamde solar tube aan laten brengen in de woonkamer; een speciaal raam in het plafond. Kijkers merkten namelijk vaak op dat ze het vertrek nogal donker vonden." En dat klopt ook wel, want de kamer is erg lang werpig, waardoor de ramen aan de voorkant en de achterkant ver van elkaar afzitten. Maar wan neer je op de bank zit, schijnt het zonnetje nu letterlijk op je hoofd. Ook de openhaard, afwas machine en het laminaat zijn gloednieuw. Waarom het dan toch niet lukt om een koper te vinden is moeilijk te zeggen vindt John. „Het klinkt cliché, maar ik denk toch dat het veel met de recessie te maken heeft. De meeste men sen hebben geen twee ton over voor een huis. Ze hebben het geld überhaupt niet. En verder omlaag gaan met de prijs is niet erg reëel: we zijn al 19.000 euro gezakt." Ook nieuwbouwwo ningen zorgen voor concurrentie, denkt hij. Ze ker als het om jonge gezinnetjes gaat. „Die wil len geen oud huis waar je zo af en toe aan moet sleutelen. Die willen iets compleet nieuws, met alles erop en eraan. En daar kan ik ze geen onge lijk in geven." Ondertussen gluurt een nieuwsgierige kijkster door het raam. „Aandacht is er in ieder geval", lachen ze beiden. „Nu nog een iemand die niet alleen kijkt maar ook koopt." VRIJDAC Tussenwoning op 700 meter van het strand. De 60 m2 grote woning uit 1910 is deels gestof feerd en gemeubileerd, en voorzien van vloer verwarming, een open keuken, en een slaapka mer met twee inloop- kasten. In eerste instan tie een tweede huis, maar permanente bewo ning is ook mogelijk. 'We willen iets dat echt van ons same door Sharon van Oost 4 John en Wilma Mauriks voor hun woning aan de Sint Domusstraat 96 in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44