Onderhoudssubsidies werken niet WONEN 3 Strandwal 56, Vlissingen Het verstrekken van subsidies voor woningonderhoud werkt niet. Dat concludeert althans on derzoeksbureau OTB/Platform3i. Subsidies komen vaak niet te recht bij de eigenaren met weinig geld. Het is beter om eigenaren te begeleiden en te adviseren. Ook het verstrekken van leningen met een lange rente is èffectief Zeven Nederlandse steden heb ben de effecten van gemeentelijk beleid op de particuliere woning verbetering geëvalueerd. Aan het drie jaar durende onderzoek de den mee: Den Haag, Dordrecht, Enschede, Leeuwarden, Lelystad, Schiedam en Zaanstad en het Sti muleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse Gemeenten. OTB/Platform3i concludeert dat particulier woningonderhoud zal toenemen door de groei van het eigen woningbezit. Daarnaast telt Nederland veel woningen, die ge bouw zijn in de jaren zeventig. Als huizen veertig jaar oud zijn, is onderhoud dringend nodig. Het bureau vindt dat gemeentelijk be leid nodig blijft, omdat proble men hardnekkig zijn en niet van zelf oplossen. De Nederlandse hypotheekschul den zijn in het tweede kwartaal gedaald van 671,3 miljard euro naar 669,3 miljard euro. Dat schrijft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De hypotheekschulden nemen nu voor het derde kwartaal op rij af. Dit komt omdat steeds meer woningbezitters hun hypo theek versneld aflossen. Volgens het CBS is er sprake van een duidelijke omslag veroor zaakt door het lage consumen tenvertrouwen en het grote aan tal woningen dat onder water staat. Ook is de hypotheekrente een stuk hoger dan de spaarren- te, waardoor aflossen extra aan trekkelijk wordt. De hoogte van de overige schul den van Nederlandse huishou dens is al enige tijd gelijk. Die ligt rond de 100 miljard euro. De gecombineerde schuld van huishoudens en bedrijven blijft wel fors. Nederland kampt met een totale particuliere schuld van 223 procent van het nationa le inkomen. Alleen België, Dene marken, Zweden, Portugal en Ier land scoren hoger. VRIJDAG 11 OKTOBER 2013 foto Lex van Lieshout/ANP Object: Soort: tussenwoning Vraagprijs: 239.000 euro kosten koper Bouwjaar: 2004 Woonoppervlakte: 132 m2 Perceeloppervlakte: 197 m2 Inhoud: 400 m3 Aantal slaapkamers: vier Makelaar: M2Makelaars, Vlissingen, 0118-442200, www.m2makelaars.nl Voordelen: Het is een huis met veel natuurlijk licht door de grote pui, alles is af en al les doet het. Je kunt er zo in. En het is een ideaal huis als je kinderen Nadelen: Er is weinig bergruimte, het huis heeft bijvoorbeeld geen zolder. De rondweg Vlissingen-Koudekerke ligt achter de woning. Michelle en Corné op het speelveldje in het midden van de cirkel waarin de huizen zijn gebouwd. Zij wonen in het huis links op de foto. De slaapkamer van Michelle en Corné heeft een grote inloopkast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43