SP0(R)TS De Groot uit roulatie door breuk in knieschijf 34 SPORT Koppeltijdrit louter voor ID-renners Er is een grote groep Afrikanen aangetrokken voor de jacht op een parkoersrecord. Start Grevelingencup Winterseries TTCM kan zich revancheren Tjoba treft landskampioen van 2002 Amazone Van Schaik op podium Groene Ster 2 verslaat BE'79 I EINDHOVEN - Met nog eens acht bochten minder moet het par koersrecord van De Lage Landen Marathon Eindhoven - 2.05.46, vo rig jaar gelopen door de Keniaan Dickson Chumba - zondag aange scherpt kunnen worden. De toplo- pers vertrekken op een schema dat tot een doorkomst tussen 62.30 en 62.45 minuten halverwe ge moet leiden. „Dan komen we uit op een eindtijd tussen 2.05 blank en het parkoersrecord", zo legde racedirecteur Peer Pulles gis teren tijdens een persconferentie uit. Pulles is voor het derde jaar eind verantwoordelijk voor het interna tionale deelnemersveld. Zijn stra tegie is dit keer een breed topveld. Er wordt gestart met een beoogde kopgroep van liefst 23 lopers, waar van zeven debutanten. Er zijn vijf tempomakers van wereldklasse in gehuurd. Pulles: „Hopelijk kun nen zij een gelijkmatig tempo aan houden tot 34 kilometer en blij ven er in de laatste kilometers drie atleten over die voor de titel racen." De laatste veertien-edities van Ma rathon Eindhoven ging de winst telkens naar een Keniaan, maar voor de dertigste uitvoering zijn de Ethiopiërs favoriet. Eyecatcher is Yemane Tsegay Adhane (28), die in 2012 de marathon van Rot terdam won in een snelle 2.04.48 uur. De in de hoofdstad Addis Ab eba trainende Tsegay gaf gisteren aan in Eindhoven wat recht te wil len zetten. Hij bedankte de organi satie uitvoerig voor de invitatie. „Ik wil hier echt wat laten zien om zo het slechte resultaat van het WK weg te poetsen." De concurrentie in Ethiopië is moordend en dus viel Tsegay na een gedegen voorbereiding van drie maanden toch buiten de selec tie voor de wereldtitelstrijd in Moskou. Twee weken later vroeg de Ethiopische federatie hem als nog om te gaan. „Ik was niet blij met mijn selectie en het resul taat", aldus Tsegay, die in de Mos- kouse hitte achtste werd in een seizoensbesttijd van 2.11.43. In een race met hazen én na een goede voorbereiding moet dat veel harder kunnen, denkt Tsegay. „Het is de tweede keer dat ik in Nederland loop. Ik heb exact de zelfde voorbereiding als voor Rot terdam aangehouden. Toen was twee weken rust na de marathon van Dubai ook genoeg." Met Tsegays landgenoot Bazu Worku (23) staat er nog een loper aan de start die al eens sneller was dan het Eindhovense record. Hij maakt deel uit van een trainings groep die 65 man telt, waaronder de nummers twee en drie van het WK, Lelisa Desisa en de in Eindhoven welbekende Tadese To la. „Ik heb de marathon van Hous ton gewonnen en een goede voor bereiding gedraaid, dus ik heb er veel vertrouwen in", vertelde Wor ku. Zondag beginnen voor-de 22e keer de Grevelin gencup Winterseries, het grootste winter-zeil- evenement van de Benelux. Zes maandan lang nemen teams uit Nederland, Duitsland, België en Frankrijk het op het Grevelingenmeer tegen elkaar én de kou op. Er zijn zes wedstrijddagen. De laatste is op 23 maart 2014. Er wordt op de prijzen gestreden in de ORC 1-5, Toerklasse en Toerklasse Spin aker), de eenheidsklassen J80 en First 31.7. Ha ven van vertrek is Marina Port Zélande. Als afsluiting van het wielerseizoen was de kop peltijdrit in Terneuzen jaarlijks een succes. Sinds 2012 is deze er alleen nog voor de ID-ren- ners. Inmiddels hebben ruim twintig koppels zich aangemeld voor de wedstrijd over twintig kilometer van zaterdag. Bij de deelnemers ont breken tot nu toe erkende tijdrijders als Joanna- than Duinkerke en Martijn Roest. De Neder lands kampioene bij de vrouwen, Irma van Duyn uit Schoondijke, is wel van de partij. Het eerste duo gaat om 10.30 uur van start nabij 't Schelpenhoekje aan de Margarethaweg in Terneuzen. De korfballers van Tjoba treffen zaterdag om 16.00 uur in 's-Heer Hendrikskinderen de lands kampioen van zowel 2000 als 2002, Die Haghe. In het decennium na de laatste titel zakte de club uit Den Haag weg. Inmiddels speelt men op het derde niveau van Nederland, de over gangsklasse. Tjoba-Die Haghe is een topper in de overgangs klasse D. De fris spelende ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen staat gedeeld eerste met tien pun ten uit zes duels. Nummer drie Die Haghe heeft zes punten, maar kwam nog maar vijf keer in actie. Voor Tjoba (en de meeste andere Zeeuwse teams) is zaterdag de laatste wedstrijd van de eerste helft van de-veldcompetitie. Daarna begint de voorbereiding op het zaalseizoen. Met Smash ontmoeten de tafeltennissers van TTC Middelburg zaterdag (vanaf 15.00 uur) de laatste tegenstander in de eerste helft van de na jaarscompetitie. Daarna komen de returns in de tweede divisie C. TTC Middelburg staat tweede. De ploeg zal zich willen revancheren voor de 10-0-nederlaag van een week eerder tegen koploper Hilversum 2. Nummer vijf Smash lijkt daar wel een geschik te opponent voor. Bij de Walcherse formatie is Sören de Witte voorlopig de topscorer. Hij staat op een winstpercentage van 58 pro cent. ERMELO - Dressuuramazone Nadia van Schaik is in de finale op het NRPS Subli Cup klasse M in Er- melo met Veersedam's Shakira als tweede geëindigd. De amazone uit Middelburg liep in de eerste ronde met de Santia- go-dochter met 66,33 procent naar de derde plaats. Achter Hes ter Slegt uit Ermelo, die met de vosruin Travoltasson met 67,66 procent de proef op haar naam schreef. In de tweede proef eindigde Van Schaik met de zesjarige, bruine merrie met 65,66 procent samen mfet Hester Slegt met de Travol ta's Nieuwmoed-zoon op een ge deelde eerste plaats. „Dit is echt buiten verwachting. Het was voor Shakira pas haar derde .wedstrijd op dit niveau", vertelde Van Schaik. Thamar Zweistra van Stal Hexa- .gon uit Schore maakte tijdens Geldrop Hippique met Whoopy een uitstekend debuut in de Inter mediaire 11. De combinatie won de wedstrijd met een score van ruim 68 procent. De Groot liep de blessure zondag in de uitwedstrijd tegen TEC op. Dat gebeurde na zo'n zestig minu ten. De Groot maakte echter nog wel de negentig minuten vol. Daarna meldde hij zich in het zie kenhuis, maar daar werd in eerste instantie niks ernstigs geconsta teerd. Toen de knie van De Groot een dag later dik bleef, stelde hij zich nogmaals onder doktersbe handeling. Vervolgens breek er een breuk in de knieschijf te zit ten. VLISSINGEN - Na twee nederlagen op rij pakten de zaalvoetballers van topklasser Groene Ster 2 de draad weer op tegen BE'79. In de Vlissingse sporthal Baskensburg werd de nummer tien van de ranglijst na een 2-1-ruststand met 4-1 verslagen. Mourad Azzanagui en Moham med Alhajaji scoorden beiden een maal voor rust en eenmaal na rust. Tüssendoor maakte BE'79 de 1-1. ADHANE Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATEROAC 12 OKTOBER Yemane Tsegay Adhane, die in 2012 de marathon van Rotterdam won, is zondag de favoriet in Eindhoven, foto Marco de Swart/ANP Eindhoven mikt op een toptijd door Linda Derksen ZONDAG 13 OKTOBER VLISSINGEN - VC Vlissingen moet het vier maanden stellen zonder Lorenzo de Groot. De voetballer heeft een breuk in zijn knieschijf opgelopen en wordt vandaag ge opereerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34