I l Federer dreigt $aai slot dreigt VOOr Formule 1 World Tour Finals 0 SPORT 33 wv~, mis te lopen r Wê WK 2014 met GoalControl De doellijntechnologie doet definitief zijn intrede tij dens het WK voetbal van 2014 in Brazilië. De Fifa maakte gisteren bekend dat gekozen is voor het Duitse systeem GoalControl*4D. De wereldvoetbalbond en de Zuid-Amerikaanse orga nisatoren deden tijdens het toernooi om de Confedera tions Cup naar volle tevre denheid ervaring op met de apparatuur die onmiddellijk aangeeft of een bal over de doellijn is geweest of niet. Alle 68 treffers bleken cor rect. De scheidsrechters wa ren eveneens enthousiast over de technologie. Weer dagsucces voor Degenkolb De Duitse wielrenner John Degenkolb heeft gisteren in Frankrijk Parijs-Bourges ge wonnen. De coureur van-de Nederlandse ploeg Argos- Shimano was in de massa sprint de snelste. Hij klopte na 190 kilometer de Fransen Arnaud Démare en Samuel Dumoulin. Lieuwe Westra toonde zich actiefin de eendagskoers. De coureur van Vacansoleil- DCM ging in de ontsnap ping, maar werd samen met twee lotgenoten in de slotki- lometers bijgehaald. Degenkolb won vorige week ook al twee etappes in de Eurométropole Tour. Gadzuric al weer weg bij LA Lakers Het verblijf van de Neder landse basketballer Dan Gadzuric bij de Los Angeles Lakers is van korte duur ge weest. De Amerikaanse NBA-formatie heeft de 35-ja- rige center al na een kleine twee weken laten gaan. De ervaren, 2,11 meter lange Hagenaar, een oud-speler van onder meer Milwaukee Bucks, New Jersey Nets en New York Knicks, was eind september opgeroepen voor een trainingskamp in de voorbereiding op het nieu we seizoen. Waarom Gadzuric weg moet, is niet gemeld. Kerkhove geeft Lucic goed partij Tennisster Lesley Kerkhove is er gisteravond niet in ge slaagd de derde ronde te be reiken van het 50.000 dollar- toernooi van Joue-les-Tours. De 21-jarige Zierikzeese bood de ervaren Kroatisch Mirjana Lucic-Baroni wel goed partij, maar verloor in twee sets: 7-5 6-4. Kerkhove is de nummer 261 van de wereld, Lucic-Baroni staat 110e. De Kroatische routinier stond in 1999 in de halve finales van Wimble don. Michaëlla Krajicek, ook ac tiefin Joue-les-Tours, haal de de laatste acht wel. r SHANGHAI - De succesvolle terug keer van Roger Federer op de ten nisbaan is van korte duur ge weest. De Zwitserse voormalig num mer één van de wereld maakte op het masterstoernooi in Shang hai zijn rentree na de teleur stellend verlopen US Open. Fede rer bleek gisteren in de derde ronde niet opgewassen tegen de Fransman Gaël Monfils: 4-6 7-6 (5) 3-6. Eerder won de Zwitser overtuigend met 6-4 6-3 in de tweede ronde van de Italiaan Andreas Seppi, maar hij kon die lijn tegen Monfils niet doortrek ken. Door zijn vroege uitschakeling in Shanghai moet Roger Federer bovendien vrezen dat hij de ATP World Tour Finals zal mislopen. Daar plaatsen de beste acht ten nissers van het jaar zich voor. Vettel leidt het kampioenschap met 77 punten voorsprong op de nummer twee, de Spanjaard Fernando Alonso. Als de Duitser zondag wint in Japan en Alonso komt niet bij de eerste acht, dan stelt Vettel de wereldtitel veilig. „De kans dat hij zondag al de titel pakt, is klein. Wanneer wordt Alonso nou negende in een race?" oppert Vettels team baas Christian Horner van Red Bull, n Het klopt dat Alonso dit seizoen nog niet lager is geëindigd dan de achtste plaats (in de GP van Bahrein), maar in 2012 viel de kopman van Ferrari al in de eer ste ronde uit in de Grand Prix van Japan en zegevierde Vettel. „We benaderen de race op Suzu- ka niet anders dan andere races. We gaan het beste uit onszelf ha len en zolang we winnen is het goed. Het kampioenschap komt dan vanzelf een keer", aldus Hor ner. Drievoudig wereldkampioen Vet tel wilde na zijn eclatante zege vorige week in Zuid-Korea - zijn vierde GP-triomf op rij - even min al denken aan de wereldtitel. „Ik denk er eerlijk gezegd nog niet aan. Ik kijk uit naar Suzuka omdat het een van de mooiste cir cuits van het seizoen is. Het ziet er natuurlijk goed uit, maar we moeten scherp blijven", zei de 26-jarige Heppenheimer, die bij een vierde wereldtitel in het rij tje der allergrootste kampioenen komt. Alleen Michael Schuma cher (zeven) en Juan Manuel Fan- gio (vijf) haalden meer titels in de Formule 1. Vettel komt op ge lijke hoogte met Alain Prost, die ook vier keer wereldkampioen werd. Alonso beseft inmiddels ook dat hij wonderen nodig heeft om Vet tel nog van de troon te stoten. „Het is op zich ook al een wonder dat we theoretisch nog een kans hebben op de we reldtitel", zegt de Spanjaard, die dit seizoen al vaker moest erken nen dat Ferrari de concurrentie met Red Buil niet aankan. „Ik had drie tweede plaatsen na el kaar (Spa, Monza en Singapore) en daarmee presteerden we al bo ven verwachting, want onze bolide komt eerder voor de der de, vierde of vijfde plaats in aan merking. Als ik reëel ben, is dat ook mijn verwachting voor Suzu ka." VRIJDAG 11 OKTOBER 2013 RIO DE JANEIRO BOURGES EL SEGUNDO JOUE-LES-TOURS door Hans Koenekoop SUZUKA - Als de komende Grand Prix van Japan op dezelfde manier verloopt als vorig jaar, dan kan Se bastian Vettel zich zondag al voor de vierde keer in zijn carrière kro nen tot wereldkampioen in de For mule 1. De koningsklasse van de autosport gaat dan saaie weken te gemoet, want na de race op Suzu- ka staan nog vier races op het pro gramma. I Nigel de Jong geeft sturing bij de training van Oranje. Tegen Hongarije staat de middenvelder vanavond weer in de basis, foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33