30 MENINGEN brieven Windmolens Sedatie Noodfonds WMO OBS de Tunnel Getijden Kerncentrale Minima Uitbuiting 0118-434005 Een bewoner in de omgeving van het door Prinses Beatrix geopen de windmolenpark vertelde op de radio dat veel tegenstanders van de windmolens hun bezwaar te elfder ure hebben ingetrokken omdat hen een aandeel met hoog rendement in deze 'windhandel' (tegen betaling?) is aangeboden. Het hoge rendement is haalbaar omdat 400 miljoen subsidie te verdelen is. Een rechter gaf de te genstanders geen gelijk. Veel tegenstanders zijn plotsklaps voorstanders geworden. Geld maakt alles goed, zelfs geluidso verlast, aldus de bewoner. (Gijs van Hout van Deltawind had dit al voorspeld in de krant van 6 juli.) Ik vraag me af hoe de bewo ners, dorpelingen en naaste buren door deze financiële tweedeling straks met elkaar omgaan in het dorpshuis of kerk? De tegenstan ders zullen hoe dan ook voor het beloofde hoge rendement, via de belastingen of energienota, aan de ex-tegenstanders (verraders?) moeten betalen. Gaat dit ook met het Krammer Windpark gebeu ren? Het is wettelijk toegestaan! Moreel ook? Vraagtekens heb ik bij de artike len over palliatieve sedatie (krant van 26-09-13 en 01-10-13). Hierin wordt uitgelegd dat deze vorm van het opzettelijk verlagen van het bewustzijn van een ongenees lijke patiënt tot aan zijn dood, als doel heeft het lijden van de ster vende te verlichten. Weet de ster vende patiënt of zijn familie waar voor hij werkelijk toestemming geeft? Er zijn diverse onderbouwde arti kelen gepubliceerd dat palliatieve sedatie pijnen niet wegneemt en afschuwelijke hallucinaties veroor zaakt. De stervende patiënt klaagt hierover niet, want dat kan hij simpelweg niet meer, in een dus danige lage vorm van bewustzijn gebracht waarin hij niet meer weet waar hij is en wie er om hem heen staan. Als het leven je lief is, bespaar jezelf en wie je lief- hebt dan deze onomkeerbare ver drietige teleurstelling en bekijk tij dig de voors en tegens. De coalitie bezuinigt 6 miljard eu ro, maar stort tegelijkertijd 16 mil jard in het Noodfonds voor nood lijdende landen, zoals Grieken land. Zo verdwijnt ons geld. Steeds meer zorgen voor niet al leen de jeugdzorg maar alle nieu we WMO plannen. Er werd al lan ger gewaarschuwd voor rechtson gelijkheid, in de ene gemeente wel een rolstoel maar in de ande re niet meer. Voor insiders werd dit al zichtbaar onder de huidige WMO met wethouders die WMO-geld liever uitgaven aan an dere zaken. Tot eind vorige eeuw vormden stedelijke zorgvoorzie ningen zoals stadsziekenhuizen en theaters, zelfs in grote steden als Amsterdam of Den Haag, vaak een nachtmerrie voor de verant woordelijke wethouders. Ook lijkt Den Haag zich zelf te willen opheffen. Vooral veel lasti ge taken die mogelijk stemmen kosten gaan over Haagse schuttin gen naar anderen of worden 'com mercieel'. De gemeenteraad van Kapelle moet beslissen of de bijdrage aan de openbare basisschool de Tun nel wordt stopgezet. Een bijdrage die al jaren uit eigen zak betaald wordt. Raadsleden verschuilen zich en zeggen dat niet zij, maar het schoolbestuur beslist over mogelijke sluiting. Dhr Kosten (wethouder onder wijs) kon geen antwoord geven toen werd gevraagd naar de toe komstvisie voor Schore zonder school. Ook wordt de fout uit het verleden gezien als 'het rijden door rood licht'; die boete betaal je eenmalig en je bent er vanaf. Dit geeft aan hoe er wordt omge gaan met een kleine kern. Het gaat hier niet alleen om vijftig kin deren die een nieuwe school moe ten zoeken, het gaat om de leef baarheid van een mooi en gezellig dorp. In het artikel 'misverstanden over getijdennatuur' (krant van 04/10/13) constateert wetenschap per Patrick Meire dat de Hedwige- polder zich na ontpoldering inder daad zal ontwikkelen tot een ge bied dat grote overeenkomst ver toont met het hoog opgeslibde verdronken land van Saeftinge. Dat is bepaald niet het habitat type dat voor natuurcompensatie in het Schelde-estuarium geëist werd. Zelfs een afgegraven Saeftin ge was, aldus Maljers, niet nat ge noeg. Gezien de doelstelling van de natuurcompensatie is het opge ven van de Hedwige - en ontpol- deren in het algemeen - dus vol strekt zinloos. De heer Jacobusse van het Zeeuws Landschap vind het desondanks allemaal prima, ook al moet het huidige 'hartstik ke mooie' Hedwige-landschap worden geofferd. Misschien hoopt hij, met de Vogelbescher ming, dat Europa het uiteindelijk ook onvoldoende vindt en nog veel meer gaat opeisen? Post NL Van 2007 tot en met 2010 was het tarief van een postzegel voor een brief tot 20 gram 44 eurocent. In 2011 werd het tarief verhoogd tot 46 eurocent en dat werd als niet onredelijk ervaren. Echter daarna ging het mis. In drie jaar tijd werd het tarief verhoogd tot 64 eurocent per 1 januari 2014. Te vens wordt het tarief voor de Kerstpost met maar liefst 12 euro cent verhoogd tot 55 eurocent. Ik kan mij niet voorstellen dat deze excessieve tariefsverhogingen no dig zijn om de verschuiving naar e-mail post te compenseren. Ster ker nog, er is weliswaar een ver schuiving merkbaar richting e-mail post, maar deze toename is veel kleiner dan Post.NL doet voorkomen. Sinds het postbedrijf is omge- vorrrTd tot Post.NL is er kennelijk een graaicultuur in de top van het bedrijf ontstaan, gezien ook de wijze waarop de directie meent te kunnen omgaan met haar postbe- stellers, maar ook met verzame laars van postzegels en mensen die brieven en felicitatiekaarten versturen. Natuurlijk kijkt niet iedereen elke dag op de site van de EPZ, maar het lijkt wel op de vroegere Oost- blok-manier om ongevallen te ver zwijgen (krant van 05-10-13) en deze niet bij de media te melden. Openheid ten top! De kerncentrale Borssele werd niet donderdag stilgelegd maar al op 19 september was het ongeval waarbij de rotorbladen van de ge- neratorkoeler overbelast raakten en grote schade aan de stator ver oorzaakten. Na dit ongeval had de Zeeuwse bevolking recht op openheid. Wat je ziet is hoe moeilijk het is om een oud onderwerp bij de tijd te houden. Een voorspelling: Als na onder zoek alsnog haarscheurtjes wor den aangetoond, stelt Delta dat ze maar klein zijn... 2 cm, 20 cm, geen bezwaar om zwaardere brandstof te 'verstoken' zoals plu tonium. De tijd van kernenergie is voorbij! Ik ben Rene uit Vlissingen, maar geen Roep. Ik ken genoeg gezin nen in Vlissingen die maandelijks een stukje gemeentelijke belastin gen laten afschrijven omdat ze het niet in één keer kunnen beta len. Deze mensen kunnen niet op vakantie en zijn al blij met de zon nige weken in Vlissingen. Lekker met de kids naar het strand. Maar een koelbox met limo van de Aldi of Lidl biedt uitkomst. Ik roep dan ook: Roep je bent ook burger vader van dit gezin. Hoe kan je dan de belastingcentjes van deze gezinnen je zo toeëigenen en dat in deze tijd? Notarissen gaan meehelpen om het financieel uitkleden van oude ren tegen te gaan. Dat is volgens mij niet nodig, ik behartig de fi nanciële belangen van mijn tante en moet elk jaar verantwoording afleggen aan de kantonrechter. Zij heeft haar hele leven gesap peld, elk dubbeltje omgekeerd, nu zit ze na verkoop van haar eigen woning 'verplicht' in het bejaar denoord. Zij betaalt per jaar mini maal 25.000 euro aan zorgkosten, daarnaast nog 800 euro aan was- kosten en 1500 euro aan zorgpre mie. Daarnaast betaalt ze nog een groot bedrag aan de belasting dienst. Mensen die hun hele le ven ér alles doorgedraaid hebben zitten daar ook en zij krijgen nog zak- en kleedgeld. De overheid kleedt de ouderen met geld zelf uit en komt nu met een actieplan, hoezo belachelijk? "A. Vrees voor opslibben van het Verdronken Land van Saeftinge. foto Peter Nicolai Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg lezersredacteur@pzc.nl J.J.Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede I.Visser Meeuwenweg 9, Goes K. Bartusek Prinses Margrietstraat 103, Nieuwdorp H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg L. Jansen Haaimeet 19, Schore Leo van der Vliet Sint Janstraat 31, Middelburg Peter H.de Dreu Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen E. den Heijer Ritthemsestraat 109 4388 JP Oost-Sou burg R Brasser Steengrachtstr 39, Vlissingen A.de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30