Metershoog kunstwerk Bellamypark in de maak 1 Van der Straaten heeft flinke klus met N 61 26 WALCHEREN Overschot Goes valt fors lager uit GOES - Het was ook te mooi om waar te zijn. Goes voorzag in de begroting van volgend jaar een overschot van ruim een miljoen euro, maar dat moet flink naar be neden worden bijgesteld nu de zo geheten septembercirculaire van het Rijk bekend is. In plaats van het miljoen houdt de gemeente nu nog 'slechts' 250.000 euro over. Overigens was er rekening mee gehouden dat het overschot lager zou kunnen uitvallen, omdat nog niet alle gegevens bekend waren. Dat zijn ze nog steeds niet, want het is ook nog niet duidelijk hoe de aangekondigde rijksbezuini ging van zes miljard euro voor de gemeente gaat uitpakken. De Goe- se begroting is de komende jaren nog structureel sluitend, de ge meente heeft op zwaar weer van uit Den Haag geanticipeerd door zelf al flink te bezuinigen, onder meer op het personeelsbestand. Kunstenares Berry Holslag is op dit moment in haar Haagse atelier bezig aan haar kunstwerk De dich ter van het park. Intussen werkt de gemeente aan de sokkel waar het op komt te staan. Om het mannetje over zee te laten kijken, wordt het kunstwerk 2,3 meter hoog en de sokkel vier meter. Waar op het Bellamypark het kunstwerk komt, is nog onduide lijk. Wanneer het wordt onthuld, weet de gemeente wel: op nationa le gedichtendag, donderdag 30 ja nuari 2014, als de Week van de Poëzie van start gaat. Het is de bedoeling dat de dichter wordt vergezeld van een led- scherm waarop dichtregel en tek sten van schrijvers 'uit het inter nationale literaire netwerk van De Cultuurwerf om Vlissingen te verbinden met de rest van de we reld', te zien zijn. Het beeld is een ode aan jacobus Bellamy. Het heeft lang geduurd voordat Holslag kon beginnen aan haar kunstwerk. Allereerst moest de bevolking een keuze maken tus sen enkele voorgestelde kunstwer ken. Vervolgens rees bij de ge meente twijfel of er wel geld voor was. Dat moest komen uit het budget voor de herinrichting van het Bellamypark, waarvoor drie miljoen euro was gereserveerd. Uiteindelijk bleek vijftien mille over. Dat was genoeg. De kunste nares moest daarna nog een jaar wachten op de officiële opdracht. Bosch Car Service zorgt ervoor dat mijn auto ook 's winters grip houdt. SCHOONDIJKE - Er ging wel even gejuich op bij aannemingsbedrijf Van der Straaten toen vorig jaar bekend werd dat collega Rasen- berg de reconstructie van de N61 op zich mocht nemen. Het bedrijf uit Hansweert had immers een forse bijdrage geleverd aan het plan dat Rasenberg bij Rijkswater staat had ingeleverd, en was met de keuze voor Rasenberg meteen ook verzekerd van een flinke op dracht. Sterker nog: het leverde het bedrijf de grootste order ooit op. Van der Straaten is bij het werk aan de N61 verantwoordelijk voor het ontwerp en de realisatie van alle 'kunstwerken', zoals onder meer viaducten en tunnels in vêr- keersland genoemd worden. Het meest in het zicht liggen de vijf fietstunnels, het viaduct tussen Schoondijke en IJzendijke en de brug bij de Braakman. „Maar we bouwen ook duikers en faunatun nels", verklaart projectleider Ri chard Goetheer. „Bij elkaar ont werpen en realiseren we 23 bouw werken." Momenteel werkt Van der Straaten aan de fietstunnel bij Hoek en aan de brug over de Braakman. Die laatste springt het meest in het oog. De nieuwe brug komt pal naast de huidige, die straks gebruikt wordt voor de pa rallelweg. Het bouwwerk, 41 me ter lang en 24 meter breed, biedt plaats aan de nieuwe weg. Het werk aan de brug begon eind juni. Inmiddels staat de midden pijler in het water en wordt de laatste hand gelegd aan de land- hoofden. „Volgende week komen de liggers erover", legt Goetheer uit. „Dan ziet het er opeens ook echt uit als een brug." Van der Straaten maakte die mid denpijler op een bijzondere ma nier. „Normaal gesproken gebeurt dat in het water, in een soort dam- wandkuip", legt Goetheer uit. „Wij hebben de buitenkant van de pijler op de wal gemaakt: een prefab betonconstructie. Die is op de palen gezet die in het water ge heid waren, en daarna volgestort met beton. Drie weken na het heien was de pijler al gereed." Zoeken naar vernieuwing, maar dichtbij jezelf blijven: die instel ling past bij het bedrijf, meent Goetheer. „Bij het maken van de plannen kijken we zoveel moge lijk naar wat we zelf kunnen. Be ter drie palen in de grond die we zelf kunnen heien, dan twee door een ander laten doen. Dat gold ook voor het op deze manier ma ken van de middenpijler. Dat kan op meerdere manieren, maar dit kunnen we bijna allemaal zelf." De klus aan de N61 is voor Van der Straaten een flinke. „Er werken bijna constant zeven mensen op kantoor aan en nog eens een stuk of twintig buiten. Op ons totaal van negentig werk nemers is dat dus een flink aan tal." Van der Straaten doet vooral klus sen in Zuid-West-Nederland, Bel gië en Noord-Frankrijk. Daar zit ten ook opdrachten in het water bij. Zo realiseert het bedrijf mo menteel ook een doorlaatmiddel in de Krabbekreekdam op Tholen en vervangt Van der Straaten ook steigers en sluisdeuren. Die veel zijdigheid zorgt ervoor dat de or derportefeuille van het bedrijf aar dig vol blijft. „De prijzen zijn wel iswaar niet zo hoog, maar over het aantal opdrachten hebben we niet te klagen", vindt Goetheer. Bosch, toegepast op het or cert-oad rker, www.boschcarservice.nl De :eit en repulat.e van en de reparatie van alle a -tor Wij doen alles voor uw auto door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Veel mensen zijn het wellicht alweer vergeten, maar op het heringerichte Bellamypark in Vlissingen zou een kunstwerk ko men. En dat komt er. Maak dus zelf ook snel een afspraak. Tenzij u| Autoservice Van Liere v.o.f. Voltaweg 33 4338 PS Middelburg Tel. 0118-627680 www.autoservicevanliere.nl Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 4371 GA Koudekerke Tel. 0118-551991 www.autobedrijfkluyfhout.nl Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4353 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl Autobedrijf Faasse Zuidstraat 27 4361 AA Westkapelle Tel. 0118-571292 www.auto-faasse.nl door Martijn de Koning I Projectleider Richard Goetheer (links) en uitvoerder Niek Murre bij de brug re manier gemaakt. De brug is eind dit jaar klaar, foto Camile Schelstraete de ochtendmist. De middenpijler, op de achtergrond, werd op een bijzonde-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26