"4 Mensenhandelaar Goes Tientallen Kamervragen over krijgt 36 maanden cel verhuizing en sluiten kazernes ZEELAND 23 Verdachten van visfraude langer in hechtenis commentaar EF MIDDELBURG - Een Goesenaar (26) is veroordeeld tot een celstraf van 36 maanden waarvan 6 voorwaar delijk voor mensenhandel. De man dwong volgens de rechtbank een aantal kwetsbare jonge vrou wen de prostitutie in. Hij bedreig de, mishandelde en chanteerde hen. Een van het zette hij een doorgeladen pistool tegen het hoofd toen ze weigerde voor hem te werken. Een ander werd be werkt met een stroomstootwa pen. De man kwam zijn slachtoffers op het spoor toen hij een werk straf uitvoerde in het Diensten centrum in Goes. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie een celstraf van vijf jaar tegen hem. Zij noemde hem toen een mensenhandelaar van het ergste soort. Volgens de officier zou hij ook een van zijn slachtoffers hebben verkracht. De rechtbank legt een lagere straf op omdat die verkrachting niet kan worden bewezen, aldus de rech ters. Wel stelde de voorzitter van de rechtbank dat die verkrachting mogelijk wel heeft plaatsgevon den. Zo constateerden ouders en therapeut een gedragsverande ring bij haar. Omdat ze niemand iets vertelde, is er echter geen be wijs voor dat misbruik. In november spreekt de Kamer over de begroting van Defensie en over de toekomstvisie op de krijgsmacht. Ter voorbereiding zijn aan minister Jeanine Hen- nis-Plasschaert (Defensie, VVD) in totaal 334 vragen gesteld. Enke le tientallen daarvan gaan over de bezuinigingen op het vastgoed. De Kamer wil bijvoorbeeld weten of het kabinet heeft overwogen om de marinierskazerne niet naar Vlissingen, maar naar Rotterdam te verhuizen. Ook wordt een actu eel overzicht gevraagd van wat de bouw van de kazerne kost. De mi nister moet daarbij aangeven of er voldoende geld is óf hoeveel nog nodig is. Het parlement vraagt of de minis ter overweegt om de marinierska zerne in Den Helder en de lege ring van het Korps Commando troepen naar Vlissingen te ver plaatsen. Veel van de Kamervra gen gaan over de sluiting van de kazerne in Rotterdam. Hoeveel vertraging loopt de bouw in Vlis singen op als de Van Ghentkazer ne er moet worden ingepast? Ook informeert de Kamer of verplaat sing gevolgen heeft voor de toe zegging van Vlissingen en de pro vincie Zeeland. Die dragen respec tievelijk 3 en 15 miljoen euro bij om grond gratis en bouwrijp ter beschikking te stellen. Een vraag of twintig gaat over de Karei Door man die in Vlissingen wordt afge bouwd. Ze gaan niet alleen over kosten, maar ook over hoeveel ba nen verloren gaan als het niet in gebruik wordt genomen. ARNEMUIDEN - De vier Walchena- ren die worden verdacht van vis fraude worden nog ten minste twee weken langer vastgehouden door het Openbaar Ministerie. De vier zijn woensdag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Die heeft op verzoek van het OM hun voorarrest verlengd. Volgens woordvoerster Marieke van der Molen van het Functioneel Parket is het in het belang van het onder zoek en de waarheidsvinding no dig dat de mannen snel gehoord kunnen worden. Mede omdat de mannen in de visserij werken, is het handiger als ze in hechtenis blijven. Gloort dan eindelijk licht aan het eind van de tunnel? Er zijn voorzichtige sig nalen dat het dal van de crisis is bereikt. Het vertrouwen in de woningmarkt keert terug, melden de makelaars. En Klaas Knot, de president van de Ne- derlandsche Bank, liet eerder deze week alle voorzichtigheid varen die deze functie hoort aan te kleven, toen hij zei te verwachten dat de recessie voorbij is. Hoe gewaagd Knots uitspraken waren, zal volgende maand blij ken als het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn cijfers be kendmaakt. Irr woningen waar soms al enkele jaren een bord Te Koop aan de gevel prijkt, zul len de hoopvolle geluiden over de economie in elk geval met enthousiasme zijn begroet. Daarmee zijn de problemen niet voorbij. Hoewel starters op de woningmarkt staan te po pelen, blijven verkopers door de sterk gedaalde prijzen met een restschuld zitten. En die remt bestedingen en daarmee het economisch herstel. VRIJDAG 11 OKTOBER 2013 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft enkele tientallen vragen ge steld over de verhuizing van de ma rinierskazerne van Doorn naar Vlis- singen, de sluiting van de Van Ghentkazerne in Rotterdam en de verkoop van het marineschip Karei Doorman. Glacisstraat 31A, Vlissingen. Te koop sinds een halfjaar. Vraagprijs: 137.500 euro. Evy Nagtegaal: „Ik woon hier samen met mijn vriend Sebas- tiaan Kas. Hij heeft het huis zelf te koop gezet op Funda, we regelen alles zelf, ook de bezichtigingen. Er zijn een paar geïnteresseerden geweest. Op het achterbalkon heb je de hele dag door zon en we hebben de vloeren bouwtechnisch aangepakt zodat ze allemaal helemaal waterpas en stevig zijn. Een fijn huis. Toch willen we weg, om wat flexibeler te zijn. Ik rond momenteel een studie af en wil misschien elders verder gaan studeren. Als het huis verkocht is, kunnen we plannen gaan maken." foto's Ruben Oreel Diezestraat 15, Oost-Souburg. Sinds 2,5 jaar op de markt. Vraagprijs 149.500 (was 167.500). Ellie van der Linden: „Ik heb steeds meer moeite met traplopen. Daarom ga ik weg, want de woonkamer is op de eerste ver dieping en de slaapkamers liggen een verdieping hoger. Maar ik zal het uit zicht achter missen. Allemaal groen, ik heb nooit de gordijnen dicht" Bermweg 3, Oost-Souburg. Drie jaar op de markt. Vraagprijs 210.000 euro (was 250.000). Dominika van der Broek: „Op zich is het een fijn huis, maar te groot voor ons. Wij zijn maar met z'n drieën. Hier kan makkelijk een ge zin met twee, drie kinderen wonen. Tijdens de laatste open-huizenroute waren we op vakantie. Jammer. We hebben tot nu toe tien kijkers gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23