AUTO 15 Wat vormgeving en kwaliteit betreft, sluit Kia bij de grote concurrenten aan. De Koreanen durven ook de stap te zetten met een heuse 'hot hatchback'. Kia toont zich nog beschei den. De snelste versie van de nieuwe driedeurs Pro_ceed heeft een GT-typeplaatje, niet GTi. Daarmee positio neert het merk zijn sportief ste telg juist. De auto heeft een 204 pk sterke 1.6 turbo met een flink koppel van 265 Nm en zet zeer vlotte pres taties neer: een top van 230 kilometer per uur en 0-100-acceleratie in 7,7 seconden. Een paar jaar geleden zouden de cijfers nog probleemloos de GTi-benaming verdienen, maar vooral de Europese concurrentie tilt de sportiefste varianten naar een nog ho ger plan. Kia begeeft zich met het nieuwe model op het vlak van betaalbare sportivi teit. In een zeer complete standaarduitrus ting kost de auto namelijk 29.995 euro. Nu is de driedeurs Pro_ceed al behoorlijk sportief gelijnd. Geen enkel zichtbaar car- rosseriedeel is met de vijfdeurs hatchback uit te wisselen. Het dak is lager, voor- en achterkant wijken volledig af, terwijl juist door slim plaatsen van het meubilair de binnenruimte vrijwel gelijk blijft. De GT-versie kent specifieke details ter verho ging van de vreugde. De auto heeft twee kleurige 18 inch lichtmetalen wielen. Za ken als skirts, een flinke dakspoiler, fraaie spiegels met geïntegreerde richtingaanwij zers en dubbele uitlaat horen er vanzelfbij. Het meest beeldbepalende onderdeel zit aan de voorkant. Daar bestaat de dagrijver lichting uit vier vierkante led-units per kant. Deze versmelten samen met de mist lampen in een zwarte behuizing, die stilis tisch op de achterkant ook terugkomt. Eenmaal achter het stuur weet de Pro_ceed GT door zijn bouwkwaliteit te overtuigen. Fraaie kunststoffen, (kunst)leer en alcanta- ra bepalen het beeld. Dat wordt nog eens versterkt door contrasterende rode stiksels, aluminium pedalen en bescheiden accen ten in chroom en glanzend zwart. De extra zijdelingse steun voor de stoel is een regel rechte uitnodiging tot rijden. De turbomotor kent meerdere gezichten. Daardoor kan de auto comfortabel op een normaal tempo worden gereden, maar hij laat zich net zo gemakkelijk de sporen ge ven. Dat levert dan een normaal gemiddeld verbruik op van net boven de 1 op 11,5. Het onderstel is voelbaar stugger dan van een 'standaard' Pro_ceed, maar al met al blijft er meer dan genoeg comfort over. Heel bewust plaatst Kia de Pro_ceed GT niet in de topklasse. En dat blijkt een over tuigende keuze voor automobilisten die met iets minder ook genoegen nemen. VRIJDAG 11 OKTOBER 2013 KORTE RU-IMPRESSIES Nieuwe Opel Meriva debuteert Opel gunt de Autosalon in Brussel, in januari, de primeur van de ver nieuwde Meriva. Die heeft de ver chroomde grille, het design van de achterlichten en andere uiterlijke 'kenmerken van de onlangs geïntro duceerde Insignia. Led-techniek zit voor het eerst op de Meriva, voor dagrijverlichting en achterlichten. Opel geeft de compacte Meriva een nieuwe generatie dieselmotoren. De 1.6 CDTI is in de Meriva in 136 pk/ 320 Nm versie leverbaar. Die ver vangt de 1.3 en 1.7 en is 10 procent zuiniger (4,4 liter per 100 kilome ter) dan laatstgenoemde. In de loop van 2014 volgen andere 1.6 CDTI-va- KIA PRO_CEED CT Nieuw familiegezicht, foto Opel rianten, met nog lagere C02-uit- stoot dan 116 gram per kilometer. Ook voldoen alle benzinemotoren en Ipg aan de Euroö-emissienorm. De 1.4 benzine (110, 120, 140 pk) is leverbaar met lagewrijvings-zes- trapsautomaat. De auto krijgt ook het infotainmentsysteem met geïn tegreerde navigatie en stembedie- ning. De zeven inch kleurenmonitor is beter afleesbaar. Bellen en audio- streaming via Bluetooth zitten bij de voorzieningen. Kaartinfo van heel Europa is standaard. De prijzen wor den in november bekend, de eerste leveringen hebben in januari plaats. Willem de Volder Toyota RAV4 krijgt 2.0 liter diesel met vierwielaandrijving De RAV4 is een vaste waarde bij Toyota, dat kansen ziet voor een RAV4 met 2.0 liter D-4D diesel en All Wheel Drive. De sterke, zuinige Vierwielaandrijving. foto Toyota diesel was tot nu toe in Toyota's compacte SUV alleen leverbaar met tweewielaandrijving. Optimaal en veilig presteren staan centraal in de nieuwe uitvoering. De vierwielaan- - drijflijn staat garant voor extra grip op nat en glad wegdek en voor veel rijgemak voor bijvoorbeeld caravan trekkers. Die kunnen een maximum van 1.600 kilo aankoppelen, vanwe ge de 124 pk, koppel van 310 Nm en het Integrated Dynamic Drive System. Naar verwachting liggen ver bruikscijfers in het verlengde van de 2WD: 4,9 liter per 100 kilometer. De 2.0 D-4D dieselmotor is enorm stil, dankzij de geluidsisolatie. De RAV4 is als vierwielaangedreven die sel nog breder inzetbaar en etaleert comfortabel weggedrag én volop ruimte. De RAV4 2.0 D-4D AWD komt begin volgend jaar in de show room. Prijzen zijn nog niet bekend. Willem de Volder Volkswagen Groep uitgeroepen tot meest duurzame autoconcern Uit de Dow Jones Sustainability Index is gebleken dat de Volkswagen Groep het meest duurzame autoconcern ter wereld is. Er werden 31 autoconcerns beoordeeld door RobecoSAM, dat het onderzoek heeft uitgevoerd. De criteria daarbij waren onder meer de milieuvriendelijkheid, de innovatie kracht en een verantwoordelijke be drijfsvoering. Het is voor het eerst dat de Volkswagen Groep deze titel krijgt toebedeeld. De Mitsubishi eK Space doet zijn naam alle eer aan Mitsubishi heeft in Europa niet be paald de naam vaak uit te pakken met nieuwe modellen. Maar de tech neuten op de designafdeling van het automerk zitten niet stil, zo mag wel blijken uit de eK Space. Hij is niet lang, maar wel hoog, heeft een zee aan bergruimte en een driecilinder motor; zie daar enkele kenmerken van deze compacte Mitsubishi, die (vooralsnog) alleen op de Japanse markt wordt geïntroduceerd. Lang, hoog en ruim. foto Mitsubishi Honda komt met eigen occasionlabel Quality Plus Honda biedt onder de naam Quality Plus voortaan gebruikte Honda's aan, met een uitgebreid pakket aan extra garantie en zekerheden. Het occasion- label omvat zeven voordelen, waaron der: standaard twee jaar garantie, twee jaar mobiliteitsgarantie zonder kilometerbeperking en er zijn geen onkosten voor periodiek onderhoud binnen de eerst 20.000 kilometer of 12 maanden. Maserati prijst diesel van de Quattroporte V6 Maserati levert de nieuwe Quattro porte diesel vanaf 110.717 euro. Die is voorzien van een 3.0 liter V6 diesel motor met 275 pk vermogen. Het koppel bedraagt 600 Nm. Voor de nieuwe diesel heeft Maserati een ver fijnd common rail injectiebrandstof- systeem ontwikkeld. Met veelvoudi ge sequentiële injecties worden hoge re prestaties en lagere emissies gege nereerd. Start-stop is standaard. Waar de driedeurs Kia Pro ceed al behoorlijk sportief oogt, gooit het merk er bij de GT-versie nog het nodige bovenop, foto Automedia Gedurfd bescheiden door Tony Vos KIA PRO_CEED EN CONCURRENTEN Kia Pro_ceed Bagageruimte 380-1.225 liter, gewicht 1.259 kg. Benzine, 1.6 liter/204 pk. Vanaf 18.495 euro, GT 29.995 euro. Citroen DS4 Bagageruimte 385-1.021 liter, gewicht 1.291 kg. Benzine, 1.6 liter/200 pk. Vanaf 25.440 euro, THP 200 33.100 euro. Opel Astra GTC Bagageruimte 380-1.165 liter, gewicht 1.350 kg. Benzine, 1.6 liter/170 pk. Vanaf 25.995 euro, 1.6 Turbo 29.545 euro. Renault Mégane coupé Bagageruimte 344-1.024 liter, gewicht 1.294 kg. Benzine, 2.0 liter/190 pk. Vanaf 22.390 euro, TCe 190 GT 31.490 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15