Duitser let vandaag op zijn snelheid Ambitieuze socialist vist in de vijver v; NOMINATIE NOBELPRIJS 8 BUITENLAND Pakistaanse schreef bestseller, maakt kans op de Nobelprijs maar is haar leven niet zeker. 6( Frankrijk kan niet de misère van de hele wereld torsen (6 Met Valls zou het premierschap wel iets opwindender zijn De mobilisatie van alles wat kan flitsen leidt tot stevige discussies in de media tussen mensen die ge loven in een bijdrage aan de ver keersveiligheid en degenen die de staat betichten van zakkenvullen. Het aantal verkeersdoden in Duitsland is de laatste decennia gedaald: 21.000 in 1971 (alleen in West-Duitsland) naar minder dan 4000 vorig jaar voor Oost en west samen. Alleen al in Nord rhein-Westfalen werden bij de flitsmarathon van vorig jaar 28.000 automobilisten op de bon geslingerd. Wie tot elf kilometer te hard rijdt, betaalt 25 euro. Daar boven mag in ieder geval 80 euro worden afgerekend. Wie 31 kilo meter te hard rijdt, is 160 euro en drie rijbewijspunten kwijt en krijgt een rijverbod van een maand. Vorig jaar kregen 270.000 Duitse automobilisten te maken met het laatste. Michael Haberland van de auto mobilistenvereniging Mobil, vindt dat zijn leden worden 'ge naaid'. Steeds vaker ziet hij snel heidscontroles op plekken waar dat niet nodig is. Liever ziet Haberland flitspalen bij gevaarlijke plekken of scholen. Nu staan de meeste flitspalen vol gens hem op vooral lucratieve plekken. LONDEN - Het was gisteren op de dag af een jaar geleden dat Malala Yousafzai in het hoofd werd ge schoten door de Taliban. Een aan grijpend boek over haar herstel en ambities, Ik ben Malala, ligt inmid dels in dertig talen over heel de wereld in boekenwinkels. Morgen krijgt de Pakistaanse mo gelijk de allerhoogste erkenning want ze is de belangrijkste kandi daat voor de Nobelprijs voor de Vrede die dan bekend wordt ge maakt. Malala (16) is al de jongste persoon ooit genomineerd. Dat ge beurde vanwege haar duur betaal de inzet voor onderwijs aan meis jes in de door religieuze extremis ten geteisterde Swat-vallei aan de grens met Afghanistan. Terwijl de genomineerde zelf met beide benen op de grond lijkt te staan temidden van de mondiale hype rond haar boek, is er van ver schillende kanten zorg geuit over de risico's die het meisje loopt. Juist nu ze zo wordt opgehemeld in met name het westen. 'Het meisje waar de Taliban bang voor is', kopte gisteren een Duitse krant. Voor de anti-westerse Tali ban (het woord betekent 'theolo giestudenten') is ze nu een nog prominent doelwit. Dat werd ze feitelijk al toen ze als 11-jarige onder het pseudoniem Gul Makai een blog ging bijhou den voor de BBC-website in het urdu, de nationale taal van Paki stan. Ze vertelde over haar familie en hoe die opkwam voor door de Taliban bedreigde schoolkinde ren. Haar vader, Ziauddin Yousafzai, had ook wel belang bij de blog, want hij runde de door hemzelf opgerichte Khushal School waar meisjes een bijna 'Engelse' oplei ding konden krijgen. Ondanks de intimidatie van de Ta liban bleef de school open waar bij Malala - die net als de meeste leerlingen arts wilde worden - als dochter van de directeur een soort uithangbord werd. De man die haar neerschoot, wist precies wie hij zocht. Het scheelde overi gens weinig of Ziauddin Yousaf zai was zelf Taliban geworden. Re ligieuze extremisten hersenspoel- den destijds jongetjes als hij in de Swat-vallei om vooral martelaar te willen worden in de strijd te gen het Sovjetleger. Khushal School werd nog beken der doordat de Amerikaanse docu mentairemaker Adam Ellick in 2009 naar de Swat-vallei toog voor een reportage over de duizen den meisjes voor wie onderwijs verboden was. Volgens Ellick was het destijds moeilijk een familie te vinden die openlijk over de Talibanterreur durfde te praten. Vader Ziauddin werd tenslotte overgehaald door een vriend die dacht dat publici teit kon helpen. Filmmaker Ellick twijfelde toen hij zich realiseerde hoe gevaarlijk het kon zijn voor 'de mensen die hij in beeld bracht. Maar vader Ziauddin raakte steeds geïnteresseerder terwijl hij zelf steeds voorzichtiger werd. „Ik had zoiets nooit eerder meege maakt", schrijft Ellick deze week in de New York Times. De Taliban schoot Malala een ko gel in de linker oogkas en liet haar voor dood achter. Door een wonder en de allerbeste Britse art sen overleefde ze. De Taliban wil het karwei nu af maken omdat Malala zou worden gebruikt als 'propaganda tegen de Taliban'. Daarom moet ze alsnog sterven, aldus een woordvoerder. De Taliban is geen club van loze beloften en dus zal Malala haar le ven nooit meer zeker zijn. Altijd zullen er lijfwachten rondlopen. Net als voor de Brits-Pakistaanse schrijver Salman Rushdie vanwe ge diens Duivelsverzen. Weer monsterzege president Aliyev Ilham Aliyev ligt op koers voor een derde termijn als president van Azerbeidzjan. Hij lijkt de verkiezingen van gisteren met overweldigende cijfers te heb ben gewonnen: 83,9 procent van de kiezers stemde op hem, bleek uit exitpolls. Fraude, oor deelt de oppositie. 'Chemische wapens midden 2014 weg* De Organisatie voor het Ver bod op Chemische Wapens (OPCW) verwacht dat het Syri sche arsenaal chemische wa pens midden volgend jaar kan zijn vernietigd, mits alle par tijen meewerken. Het hoofd van de OPCW heeft dat giste ren gezegd in Den Haag. lampedusA EU-hulp voor migranten Italië De Europese Unie zal nog 30 miljoen euro uittrekken om Ita lië te helpen bij de opvang van vluchtelingen. Dat zei voorzit ter Barroso gisteren tijdens zijn bezoek aan Lampedusa, het eiland waar vorige week honderden vluchtelingen ver dronken toen hun schip zonk. Topschilderijen aan museum gegeven De Berlijnse kunstverzamelaar Christoph Müller heeft 155 Ne derlandse en Vlaamse schilde rijen uit de 16e, 17e en 18e eeuw aan het Staatsmuseum van Schwerin geschonken. Het is de grootste schenking aan een museum sinds de Tweede Wereldoorlog. Valls vist opzichtig in de vijver van Le Pen. De socialistische houwdegen wordt gezien als de enige ter linkerzijde die de geest van ultrarechts, dat zondag bij lo kale verkiezingen 40 procent haal de, terug in de fles kan krijgen. Ministers van Binnenlandse Za ken doen het altijd goed in Frank rijk, omdat ze op het scherm kun nen verschijnen om de politie de hemel in te prijzen. Nicolas Sarko- zy, president tot 2012, gebruikte dat ministerschap als springplank naar het hoogste ambt. Valls opereerde altijd al op de rechtervleugel van de Parti Socia- liste. Ooit stelde hij voor het woord 'socialist' uit de partijnaam te schrappen. Tijdens de socialistische 'voorver kiezingen' in 2011 kreeg Valls slechts 6 procent van de stem men. De gestaalde kaders kozen Francois Hollande als lijsttrekker, de man die zich nu staatshoofd mag noemen. Maar de door zijn voorkomen vaak weifelend over- komendê Hollande geniet nog maar het vertrouwen van een op de vijf Fransen. Valls scoort daar- entegen een stevige 60 procent. Hij paart doortastend optreden dan ook aan gespierde taal. Toen in Marseille de zoveelste moord was gepleegd, reisde hij per me tro naar de getroffen immigran- tenwijk. Eind vorige maand zegde hij de Roma de wacht aan, die volgens hem nooit in Frankrijk kunnen in tegreren. Zijn favoriete citaat: „Frankrijk kan niet de misère van de hele wereld torsen." Frankrijk heeft 20.000 Roma, die in deplorabele kampen wonen. Dat aantal is stabiel, omdat Valls in navolging van Sarkozy elk jaar duizenden Roma op het vliegtuig terug naar Roemenië zet. De mobilisatie van alles wat kan flitsen leidt tot stevige discussies in de Duitse media BERLIJN - In Nordrhein-Westfalen en Hessen zijn al vaker Blitz Mara thons gehouden, maar vandaag wordt de grote snelheidscontrole in heel Duitsland georganiseerd. Het is de grootste nationale ver keerscontrole ooit. Vanaf 6.00 uur vanochtend staat elke Duitse flits paal op scherp en zijn ook nog eens 14.700 politieagenten ingezet voor 8600 mobiele radarcontroles. Malala nieuwe Rushdie door Bob van Huët Malala (16) is de jongste persoon ooit genomineerd voor Nobelprijs voor de Vrede Taliban wil karwei nu afmaken omdat Malala zou worden gebruikt als 'propa ganda tegen de Taliban' Malala Yousafzai. Er wordt ge vreesd dat zij nu nog meer het doelwit is van de Taliban, foto EPA BAKOE DEN HAAG BERLIJN door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Twintig procent van de vrouwen wil 'hete seks' met hem, zo bleek uit een peiling door het blad Elle. Tot hen behoort niet Mari ne Le Pen, de populaire leidster van het ultrarechtse Nationaal Front. Manuel Valls, de socialis tische minister van Binnenlandse Zaken, is de populairste politicus van Frankrijk. Zijn recept: een har de lijn tegen immigranten. Manuel Valls Le Parisien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8