Feralco investeert vijf miljoen in Sas van Cent zandstrandjes Zilte Hof presenteert receptenboek topkok Betoog dorpsraad helpt IJzendijke niet aan mfc Clinge krijgt misschien bouwmogelijkheden 26 ZEEUWS-VLAANDEREN BOUWCONSULT Ondernemersplein Het internationaal opererende be drijf met Zweedse wortels heeft een gloednieuw laadstation en tankenpark gebouwd aan de West kade. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, verrichtte woens dagmiddag de opening. Feralco is sinds 2004 actief in Sas van Gent. Het concern nam in dat jaar Rhodia Eco Service over. „De installaties waren veertig jaar oud en aan vervanging toe", verklaar de Feralco-directeur Ludovic Hui- torel. Hij wees erop dat Neder land de strengste milieu- en vei ligheidseisen stelt. „Daar voldoen we nu aan." Feralco is gevestigd bij kunstmest- fabriek Rosier. Er werken ruim twintig mensen, van wie zeven tien voltijds. De Sasse vestiging produceert 100.000 ton chemicali ën voor waterbehandeling op jaar basis. Het leveringsgebied - in een straal van vijfhonderd kilome ter om het bedrijf - beslaat de Be nelux, Noord-Frankrijk en het westen van Duitsland. HULST - Het ophogen van de strandjes bij Walsoorden, Perkpol- der en Ossenisse loopt vertraging op. In de commissie ruimte vroeg Gino de Pauw (Algemeen Belang Groot Hulst) naar de stand van za ken. In Walsoorden zou het opho gen gebeuren in combinatie met werken van het waterschap, die werken zijn uitgesteld. Bij Perk- polder speelt het probleem dat zandschepen niet dicht bij de oever kunnen komen. Er is met de zandleverancier overleg over een betaalbare oplossing. Bij Osse nisse zou het strandje wel op rede lijk korte termijn kunnen worden opgehoogd. De afgelopen maanden werden wekelijks twee recepten bijgeslo ten in de groententas, die De Zil te Hof in juni lanceerde. Dat bleek een succes en daarop bor duurt de stichting nu voort met het receptenboekje. Het is verpakt in een luxe doosje en kan, volgens woordvoerder Gijs van den Berg van de stichting, prima dienen als relatiegeschenk. Het boekje kan worden besteld via www.ziltehof- tas.nl. Inmiddels eten meer dan hon derd 'abonnees' wekelijks uit de groententas. Die wordt gevuld met groenten en kruiden van Te lersvereniging Terra Scala, waar bij vijftien landbouwers en de drie tuinders uit het glastuin bouwgebied in de Kanaalzone zijn aangesloten. Er wordt inmid dels ook aan bedrijven geleverd. Nemen die wekelijks minstens tien tassen af, dan worden die vrij dags door arbeidsintegratiebedrijf Dethon afgeleverd. De belangstel ling van bedrijven groeit snel. door René Hoonhorst doen. De kosten daarvoor kunnen worden opgebracht doordat het OOSTBURG - Een vlammend plei- gebouw van de bolclub geen extra dooi van dorpsraadvoorzitter vergaderzaal hoeft te krijgen. André Soomers tijdens de vergade- Wethouder lan Schaalje veegde al- ring van de Sluise commissie Sa- le argumenten van de dorpsraad menleving lijkt IJzendijke toch resoluut van tafel. Alle beloftes en geen multifuntioneel centrum moties uit het verleden waren (mfc) op te leveren. achterhaald door nieuwe feiten en politieke ontwikkelingen. Ij- Enkele commissieleden toonden zendijke heeft het grootste deel weliswaar sympathie, maar nie- van de beloofde zes ton al besteed mand liet weten tonnen over te aan een opknapbeurt van de voet- hebben voor de bouw van een balaccommodatie. „Daar is niet al- gloednieuw mfc. Sterker, er komt- leen achterstallig onderhoud opge- zelfs geen multifunctionele ruim- pakt, maar ook een nieuw veld te bij of aan het nieuwe clubge- aangelegd." Voormalige medefi- bouw van krulbolvereniging Mo- nancieringsbronnen (Woongoed, lenzicht. Aan zo'n ruimte heeft een deel van de opbrengst van te niemand behoefte, zei de dorps- bouwen zorgwoningen) zijn ïnge- raad al eerder, omdat er vergader- haald door de tijd en bovendien ruimtes genoeg in het ravelijn- zal een volledig mfc te weinig ge- stadje zijn. bruikers trekken, voorspelde de Soomers probeerde de commissie wethouder. er van te overtuigen dat de ge- William Gijsel (Nieuw Gemeente- meenteraad bijna een ereschuld belang) had graag een bijdrage aan IJzendijke heeft, omdat het van Rijkswaterstaat voor een mfc dorp al lang geleden een multi- gezien, als compensatie voor de re- functioneel gebouw beloofd is. Be- constructie van de N61. De ge- gin deze eeuw was een miljoen meente investeert nu 1,5 miljoen beschikbaar, later werd dat bedrag in onder meer verkeersmaatrege- met vier ton ingekrompen. Maar len, maar had steviger met de ook voor zes ton - desnoods opge- wegbeheerder moeten 'onderhan- bracht met verkoop van leegstaan- delen'. Wethouder Conny Alme de gebouwen elders in het dorp - kinders meldde echter dat de N61 kan nog best een mooi dorpshuis niet door IJzendijke loopt, zoals- met sportzaal worden neergezet, zoals wel het geval is in Schoon- vond Soomers. Hij stelde voor dijke. Andere commissieleden lie- om, nog één keer, een professio- ten geen geluiden horen, die IJ- neel onderzoek naar de potentie zendijke alsnog een uitgebreid van zo'n voorziening te laten dorpshuis moeten opleveren. HULST - De gemeente Hulst gaat bekijken of er in het dorp Clinge weer gebouwd kan worden. Wethouder Diana van Dam- me-Fassaert zei dat in de raads commissie Ruimte naar aanlei ding van vragen door Jeanine van Dorsselaer-Weemaes (PvdA). De gemeente Hulst gaat voor Clinge een nieuw bestemmingsplan ma ken. Wethouder Van Damme-Fas- saert denkt wellicht bouwmoge lijkheden te vinden tussen de be staande bebouwing in het dorp. „Er zijn best wel kandidaten die willen bouwen in de grens streek." De ontwikkelingen aan het Ver meerplein staan inmiddels op een laag pitje. Van Damme-Fassaert: „Dat geldt voor bijna alle projec ten van Woongoed. We horen op korte termijn welke projecten ze gaan vlottrekken in onze gemeen te." In Clinge begint in januari de re constructie van de 's Gravenstraat en de Molenstraat. Marie-Louise (47) en Wim (40) van Acker startten vijftien jaar ge leden Bouwadvies Zeeland, hun kantoor voor de complete begelei ding van (ver)bouwprojecten. Marie-Louise: „Sinds de crisis merkten we dat zowel bedrijven als particulieren voorzichtiger werden met het realiseren van hun (ver)bouwplannen. Je kunt je euro immers maar één keer uitge ven. Ze bleven wel rondlopen met heel veel vragen en vroegen ons dan om raad. Zo is eind augus tus BouwConsult ontstaan." Het concept is eenvoudig; een bouwconsult duurt ongeveer drie uur en vindt plaats bij de op drachtgevers of in het kantoor, het voormalige gemeentehuis van Kloosterzande. Opdrachtgevers "roet (ver)bouwplannen of poten tiële kopers van een bestaande woning kunnen tijdens het bouw- consult aan Marie-Louise en Wim alle vragen stellen die ze maar willen. Bijvoorbeeld over be palingen, mogelijkheden en res tricties binnen gemeentelijke be- Investeer eerst door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Feralco, producent van chemicaliën voor de behande ling van drinkwater, heeft vijf mil joen euro geïnvesteerd in de vesti ging in Sas van Cent. door Wout Bareman TERNEUZEN - Stichting De Zilte Hof presenteert een kookboekje met 32 recepten van tweesterren-kok Edwin Vinke van restaurant De Kromme Watergang in Slijkplaat. door Eugène Verstraeten I Marie-Louise en Wim van Acker van BouwConsult voor hun kantoor annex woning; het voormalige gemeentehuis in Kloosterzande. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Het concept voor BouwConsult ontstond enkele maanden geleden uit een spontaan idee. Particulieren en bedrijven ge ven door de crisis niet meer zo maar geld uit aan (ver)bouwen. Ze willen eerst gedegen advies; vooraf precies weten waar ze aan toe zijn voordat ze de grote stap wagen. BouwConsult verschaft die helder heid. En dat binnen enkele uren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70