Studentenlijn ronduit slecht as 'ilt Dieven stelen negen landbouwvoertuigen ZEEUWS-VLAANDEREN 25 ■m Vanuit Terneuzen per dag slechts vijf directe bussen. 'fff** heel goed jaar", durft Risseeuw zelfs al te voorspellen. „De lagere kilo-opbrengsten worden ruim ge compenseerd." Vanwege de klimaatverandering is vaak voorspeld dat Nederland te maken zal krijgen met veel nat te voor- en najaren en drogere, warme zomers. In de landbouw mechanisatie wordt daar ook reke ning mee gehouden, zodat oogst- machines bijvoorbeeld met rups banden ook onder heel natte om standigheden nog het land op kunnen. Kuijpers is niet zo onder de in druk van alle klimaatvoorspellers. „Het "weer dat we dit najaar heb ben gehad, dat is normaal, en niet zo'n nat najaar als in 2012." Het mag van hem en ook van Riss eeuw altijd wel zo'n najaar zijn als dit jaar. Veel regen oogst slech ter en is bovendien slecht voor de structuur van de grond, die slaat dan dicht. Risseeuw: „Vorig jaar was het martelen, dit jaar ging al les zoveel lekkerder." Niet te vroeg juichen wellicht, de suiker- bietenoogst duurt bijvoorbeeld nog tot in januari. Maar wat je als boer aan oogst binnen hebt, kan niemand je meer afpakken. De politie heeft geen idee wie ach ter de diefstallen zitten. Een aan tal voertuigen stond onbeheerd in een boomgaard of op een boeren erf. De politie roept alle landbou wers op spullen achter slot en grendel te zetten. De diefstallen zijn gepleegd in Hoedekenskerke (twee tractoren), Oudelande (een tractor), Grijpskerke (mini-sho vel), Zoutelande (een zitmaaier), Waarde (een tractor) en Oostka- pelle (twee tractoren en een zit maaier). Mark Meulenberg uit Oudelande is één van de gedupeerden. De dieven wisten volgens hem waar ze moesten zijn. „De tractor die is gestolen, stond niet in het zicht." De fruitteler heeft een alarmin stallatie op zijn loods gezet. Veel vertrouwen heeft hij er niet in. „De loods staat in de polder en de dieven lijken mij behoorlijk pro fessioneel." De Neef heeft het Terneuzense college van B en W aan zijn jasje getrokken om aan te dringen op meer rechtstreekse bussen tussen Terneuzen en Vlissingen vice ver sa. Terneuzen zou daar ook de ge meenten Sluis en Hulst bij moe ten betrekken, vindt het raadslid, want studenten uit die gemeen ten zijn helemaal lang onderweg naar en van school. Of jongeren vanwege de slechte busverbinding echt zullen verhui zen, is de vraag. ROC-studenten Fabio Rijckaert (17) uit Nieuw Na men en Joost van Broeck (17) uit Clinge die woensdagochtend op het busstation in Terneuzen wach ten op de bus, zijn het in elk ge val niet van plan. „Een busabonne ment is al prijzig, maar op kamers wonen helemaal." Fabio en Joost zijn het wel eens met de kritiek op de busverbin dingen. De laatste directe bus naar Vlissingen is om 8.10 uur ver trokken. Het is even voor negen uur. Ze moeten nu via Middel burg reizen en met de stadsbus naar het ROC. „Van Hulst naar Terneuzen ben ik al vijftig minu ten onderweg", vertelt Fabio. „De bus naar Middelburg duurt nog eens dertig minuten en dan nog twintig minuten met de stadsbus naar Vlissingen." Gaan Fabio en Joost met de direc te bus naar Vlissingen, dan zit die vaak overvol. „Er zijn zelfs al reizi gers flauwgevallen." Het is aan de provincie om het busvervoer te re gelen. De Zeeuws-Vlaamse ge meenten moeten daar aanklop pen. Binnenkort wordt het busver voer opnieuw aanbesteed. De Neef: „Dit is dus hét moment om in actie te komen." AARDENBURG BachPlus-ensemble treedt op in St Baafs Het BachPlus-ensemble geeft zondagmiddag een concert in de Sint Baafs in Aardenburg. De groep experimenteert met een nieuwe opstelling: de muzi kanten en zangers treden op tussen het publiek. Het concert begint om zondag om vier uur 's middags. Kaarten kosten twintig euro. Jongeren tot acht tien jaar mogen gratis naar bin nen. Egels van klei voor tuin, balkon of binnen Kreatieve Vorming Hulst houdt drie maandagen vanaf 9.00 tot 11.30 uur een work shop egels maken van klei. De eerste twee lessen worden de egels handgevormd opgebouw met verschillende technieken. De derde les worden ze gegla zuurd. De lesdata zijn 28 okto ber en 4 en 11 november. Info: www.kreatievevorming.nl Pleidooi voor plaatsen korven voor bladeren De gemeente Hulst moet in de herfst in straten met veel bo men korven plaatsen waarin bewoners de bladeren kunnen deponeren, bepleit PvdA-raads- lid Jeanine van Dorsselaer- Weemaes. Dit moet voorko men dat bijeengeharkte blade ren telkens weer terug in de tuinen dwarrelen. Wethouder Clen de Kraker zegde toe het verzoek te bekijken. Parkeerwachters doen flink hun best De Hulster parkeerwachters kwijten zich prima van hun taak. De gemeente verwacht dat er dit jaar 4.250 parkeerbon nen worden uitgeschreven. Vo rig jaar bleef de teller steken op 3 920 parkeerboetes. Toen gin gen bijna 300 automobilisten in beroep tegen de naheffings aanslag. In 83 gevallen werd het bezwaar gehonoreerd. DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 niets te klagen naar vlissingen IVfi I William van Dam oogst winterwortelen bij IJzendijke voor akkerbouwbedrijf Waverijn. foto Mark Neelemans Uit het exploot d.d. 04-10-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Helga Mar- garetha Vrij, wonend te Middel burg, aan Kayman El de Souky, thans zonder bekende woon- en/of verblijfplaats binnen en buiten Ne derland, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 18-09-2013 ge geven door de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, sector civiel recht, tussen requirante als verzoekster en gerequireerde als gerequestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtscheiding van het tussen par tijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland. door René Schrier MIDDELBURG - Bij de Zeeuwse poli tie zijn sinds vrijdag 20 september meldingen van negen gestolen landbouwvoertuigen binnengeko men, allemaal op Walcheren en Zuid-Beveland. Vanuit Zeeuws- Vlaanderen zijn tot nu toe geen diefstallen gemeld. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De busverbinding tus sen Terneuzen en Vlissingen moet veel beter, vindt het Terneuzense raadslid Ellen de Neef. Ze vreest dat Zeeuws-Vlaamse studenten van het ROC Scalda en de Hoge school Zeeland anders op kamers in Vlissingen gaan wonen en voor goed 'verloren' zijn voor Zeeuws- Vlaanderen. HULST HULST HULST Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van Meis Imad Al-Asadi. wonende op een geheim adres, ten laste van Amar Satar Alzobaidi, geb. 17-11-1986, thans zonder bekende woon of ver blijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg gevestigd Kousteensedijk 2 te Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c a. d.d. 03-10-2013, met onder meer de aanzegging dat Amar Satar Alzobaidi voornoemd uiterlijk d.d. 22-01-2014 mid dels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon. 088 - 2092998 /ref.:90004762 mw. mr. D.R.M. de Vos (Haans adv.) Joulehof 10 4622 HG Bergen op Zoom telefoon:0164 - 707172 /ref.:189813 DV/jt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69