Stichting Kattekus heeft alle beetjes hard nodig Sluis denkt na over bijdrage voor onderhoud stadhuis Aardenburg 24 ZEEUWS-VLAANDEREN OOGST Belgen dumpen afval gratis in Hulst De akkerbouw heeft tot nu toe perfect oogstseizoen achter de rug. Een beetje regen is nu welkom. Wie: Stichting Kattekus uit Sluis kil Wat: Promotie van activiteiten Waar: Prikbord van Zeelandnet We zijn nu een jaar of tien bezig met onze opvang. Kat ten, die tussen wal en schip dreigen te raken en soms zelfs door een asiel afge keurd worden, komen bij ons te recht", aldus Monique van Op- dorp van Stichting Kattekus uit Sluiskil. Samen met haar kom paan Anja van Rijsbergen en vele vrijwilligers is ze met ziel en za ligheid bezig met de stichting. „Anja deed vroeger vrijwilligers werk bij de Dierenbescherming. Op den duur is ze daar wegge gaan en voor zichzelf begonnen. Na korte tijd heb ik me bij haar aangesloten. Eigenlijk is de op vang van de katten een continu proces. Momenteel hebben we 35 katten in onze opvang, variërend van drie weken tot en met 19 jaar oud." Afgelopen zaterdag organiseerde de stichting een open dag in het centrum van Terneuzen. Ter pro motie werd onder andere Prik bord van Zeelandnet gebruikt. „Onze nieuwe website is nog in ontwikkeling. Daarom is nu bij voorbeeld Prikbord voor ons een goed medium om mensen te be reiken. We organiseren wel vaker evenementen. Het verzorgen van de dieren kost natuurlijk veel geld. We krijgen regelmatig gif ten, maar het organiseren van rommelmarkten levert ook het nodige geld op." Monique is erg bezorgd over de gesteldheid van katten in de hui dige tijd. „Mensen schaffen tegen woordig vaak een kat aan zonder er goed over na te denken. Het ge beurt vaak genoeg dat een kat na een half jaar alweer gedumpt wordt. Soms bij een asiel, maar vaak genoeg worden de dieren zo maar op straat gegooid." Het primaire doel van Kattekus is niet het opvangen, maar de die ren weer bij mensen onder te brengen. „Althans, voor de kat ten die dat aankunnen. Sommige dieren zijn dermate ziek of oud dat ze bij ons blijven. Maar hoe ziek een dier ook is, we zullen er alles aan doen ze te genezen." Meer informatie: http://communities. zeelandnetnl/katten HULST - De gemeente controleert niet fanatiek op Belgen die hun af val gratis komen dumpen op het milieupark in Hulst. Wethouder Clen de Kraker zei dat in de com missie Ruimte op vragen van René van den Kieboom (Groot Hontenisse). Die wees er op dat CADZAND - Akkerbouwer Peter Risseeuw uit Cadzand heeft dins dag laat de laatste aardappelen van het land gehaald. Er stond voor woensdag regen op het pro gramma. Om elf uur 's ochtends is er echter nog geen druppel ge vallen. „Het kan maar binnen zijn", constateert Risseeuw droog jes. Hoe anders was het vorig jaar met een supematte herfst. „Toen was het lastig oogsten", weet Ris seeuw nog goed, „maar dit jaar is het perfect. Alles werkt goed mee, heel goed zelfs." In het oosten van Zeeuws-Vlaan deren, bij Kloosterzande, heeft Frank Kuijpers ook niets te kla gen. „De uien zijn binnen, de bruine bonen zijn ver aan de kant en voor de aardappelen heb ik nog een paar dagen nodig. Alles gaat heel vlot." Dat de rest van de week, vooral donderdag, redelijk wat regen op het programma staat, brengt Kuijpers niet van z'n stuk. „Het wordt daarna weer droog!" Akkerbouwers zitten zelfs op re gen te wachten, dat geldt althans voor Annette Waverijn-Roelse en haar man José Waverijn. Zij heb ben een boerderij in de Braak man, grofweg tussen Biervliet en Het is niet gebrui kelijk dat boeren het zeggen, maar tot nu toe gaat al les perfect Hoek. „Het'is niet de gewoonte van boeren", vertelt Annette met een glimlach, „maar ik kan niet anders zeggen dan dat alles tot nu toe prima verloopt. We zijn hele maal bij." De uien en aardappelen zijn mooi op tijd binnen bij de Waverijns. De winterwortelen en witlofpen- nen zijn nu aan de beurt. Annet te: „Voor het oogsten van de win terwortelen kunnen we wel een beetje regen gebruiken, zodat de grond zachter wordt." En jawel: De weergoden staan klaar om ook die wens in vervulling te laten gaan, als de meteorologen het ten minste goed hebben. Het weer heeft dit jaar niet altijd zo meegezeten. De winter was nat, het voorjaar was koud en de zomer warm én droog. Veel ge wassen hebben door die weersom standigheden een groeiachter stand opgelopen die niet meer is ingehaald. Zowel Kuijpers als Risseeuw spreekt van twintig procent min der opbrengst aan aardappelen. Jammer, maar helaas. Zo gaat het eenmaal in de natuur en ook de moderne akkerbouw blijft daar af hankelijk van. Volgens Risseeuw brengt een hec tare normaal gesproken gemid deld 45 tot 47 ton aardappelen op. Hij schat dit jaar op zo'n veertig ton per hectare uit te komen. „Netto kilo's, want daar krijg je voor betaald." Of er nu veel of weinig wordt geoogst, het gaat er voor de land bouwers uiteindelijk om hoe hoog de opbrengst in harde euro's is. „Nederland exporteert heel veel landbouwproducten, maar is te klein om de wereldprijzen te beïnvloeden", geeft Kuijpers aan. „Als in grote landen als Duitsland en Polen de aardappeloogst min der is, zie je dat wel terug." En wat wil 'het toeval': in die landen m; 1 is de aardappeloogst tegengeval len. Kuijpers voorziet dan ook 'for se prijsstijgingen'. Hij verwacht veel export van aardappelen naar Rusland. Annette Waverijn volgt de markt prijzen ook op de voet. Zij stelt nuchter: „Je kunt beter minder ki lo's hebben met een goede prijs dan veel kilo's met een slechte prijs. En de prijzen zijn nu goed." Ook wat dat betreft belooft het seizoen 2013 dus.mooi te worden voor de sector. „Het wordt een de inwoners via de reinigingsrech ten wel voor de kosten opdraaien. De wethouder stelde dat er ook Hulstenaren met Belgische kente kens rijden, wat de controle be moeilijkt. „We doen steekproeven bij de milieustraat, maar we zijn zeer toegankelijk. Dat is waar." Wethouder Jan Schaalje bena drukte dat de leden van de stich ting in oprichting (met de naam Stichting Archeologisch Museum Zeeland) van tevoren akkoord zijn gegaan met overname van het voormalige stadhuis 'in de huidige staat'. Maar Schaalje is be reid een ruimhartiger houding te bespreken, omdat hij mét enkele raadsleden van mening is dat de stichting wel alle kansen moet krijgen om het nieuwe museum goed op poten te zetten. De wet houder zei dat deze week tijdens de vergadering van de commissie Samenleving. Hoewel het werven van fondsen niet zo makkelijk is in de huidige tijd, geeft Schaalje de stichting in oprichting een grote kans dat ze subsidieverstrekkers vindt. De ge meente ondersteunt de subsidie aanvragen in de overtuiging dat het museum een 'echt Zeeuws an ker' kan worden. Schaalje prees de stichtingsleden, omdat ze goed meedenken en op de actualiteit inspelen. De wethouder ging niet in op ver wijten van William Gijsel dat de hoogte van de gemeentelijke in vesteringsbijdrage (250.000 euro) niet in verhouding staat met dï? prijs voor aanpassing van het ge meentelijk archief in Oostburg (450.000 euro). Ook de opmer king dat Terneuzen 'zes miljoen uittrekt voor een museum in Axel met veel minder kwaliteit en allu re', liet Schaalje voor rekening van het raadslid van Nieuw Ge meentebelang. door Bas Dingenouts In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Medewerkers van Kattekus proberen op allerlei manieren hun stichting on der de aandacht te brengen. Oók op straat, foto Mark Neelemans Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-)gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van Schildersbedrijf Noom BV, gevestigd te Sint-Maartensdijk, Serge Pe- kaar h.o.d.n. IBZ Ontwerp Realisatie en Interieur Bouw Zeeland Ontwerp Realisatie, geboren op 26-05-1983, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd gedagvaard om op woensdag 15-01-2014 te 10:00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Zeeland-West-Brabant, Kamer voor kantonza ken, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan Kousteensedijk 2 te Middelburg de vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 2092998/ref.: 90002744 Mr. E.J.L. Remijn Burg. Stulemeijerlaan 16 Bergen op Zoom Tel.0164-241518 /ref.:20130057 Boeren hebben door Harmen van der Werf Annette Waverijn-Roelse hM f I door René Hoonhorst OOSTBURG - B en W van Sluis bekij ken nog eens of de rekening voor reparatie van het dak en een nood zakelijke schilderbeurt van het voormalige stadhuis Aardenburg niet ten koste hoeven gaan van de subsidie aan de stichting die het stadhuis overneemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68