i Meldknop en Mijn Kind Online bieden hulp PvZ stoort zich aan antwoorden GS Enge plek ZEELAND 23 Kerncentrale nog twee maanden uit bedrijf commentaar Lage visprijzen en dure gasolie nekken ARM 4 «eS heeft me gerustgesteld en gezegd dat het wel goedkwam. Nu gaat het beter. Ik vind het fijn dat er politie op het schoolplein staat." Haar vader gelooft niet dat de doodsbedreiging serieus is. „Maar voor de kinderen ligt dat natuur lijk anders. Ze moeten degene die dit gedaan heeft aanpakken. Je gaat toch niet zomaar een hele klas met de dood bedreigen? De impact op de kinderen is fors." Di recteur Lizo Koppejan van De Wissel heeft maandagavond alle ouders geïnformeerd. „Niet alleen die van de locatie Kleiweg waar de groepen 5 tot en met 8 zitten, maar ook die van de Flamingo- weg. Er zijn gezinnen die op bei de locaties kinderen hebben." Niels van Vliet heeft een dochter in groep 6 en beaamt dat goede in formatie cruciaal is. „Kinderen praten er onderling over. De een hoort dit, de ander dat. Ik hoop dat het onderzoek snel iets ople vert, in ieder geval vóór de herfst vakantie." Alwin Don: „We den ken erover na wat we moeten doen als het dan nog niet opge lost is." Ironisch genoeg was het de bedoeling dit jaar een draai boek voor 'digipesten' (via inter net) op te stellen. „Dit levert ons spijtig genoeg een hoop handvat ten om mee te werken", consta teert Koppejan wrang. „We heb ben in die paar dagen veel ge leerd, vooral als het gaat om com municatie, om contacten met de gemeente, de politie, de burge- meeester, de media. Ook Slachtof ferhulp en de GGD zijn ingezet. Vandaag nog gaat een mail uit naar de ouders, met een telefoon nummer van de GGD, speciaal voor situaties zoals deze, waarin maatschapelijke onrust ontstaat." MIDOELBURC - Veel kinderen en jongeren weten zich geen raad als hen iets vervelends overkomt op internet. De problemen lopen uit een van roddelen en pesten tot identiteitsfraude en seksueel mis bruik. Meldknop.nl maakt het voor de jongeren gemakkelijker om contact te zoeken met de juis te instanties en verlaagt zo de drempel naar aangifte bij de poli tie en hulp. De meldknop kan ook in een in- ternetbrowser van een computer worden gezet, zoals in Explorer. Met één druk op de knop komen jongeren die gebruik maken van deze computer op Meldknop.nl en vinden zij direct hun weg naar hulp in vervelende situaties. De site, een initiatief van het Meldpunt Kinderporno en de in stantie Digibewust, heeft sinds de lancering (februari 2012) ruim 11.000 bezoekers per maand. Op diverse online jongerenplatforms, zoals hyves.nl en habbohotel, is de Meldknop.nl inmiddels te vin den als banner of link op de hulp pagina's. De browserbutton is reeds 1500 keer gedownload. De meldknop wordt ondersteund door de politie. Een andere instan ties die kan worden geraadpleegd is de stichting Mijn Kind Online. Dit kenniscentrum biedt ook veel informatie voor ouders. BORSSELE - EPZ nam de kerncen trale 13 september uit bedrijf we gens schade aan de generatiekoe- lers in het niet-nucleaire deel van de centrale. Uit een inspectie bleek dat er koelribben waren af gebroken. Volgens EPZ zijn de ge neratoren niet te repareren en moeten ze worden vervangen. Nieuwe zijn niet uit voorraad le verbaar. Daarom ligt de kerncen trale nog twee maanden stil. EPZ onderzoekt of het mogelijk is snel ler te leveren. De generator is het onderdeel dat elektriciteit voor het openbare net produceert. Er zijn geen gevolgen voor de nucle aire veiligheid. Ook GroenLinks, de SP en PVV hebben al vaker aangegeven het gevoel te hebben met een kluitje in het riet te worden gestuurd, wanneer ze het naadje van de kous te weten proberen te komen in netelige dossiers. Reden voor Robesins bozige mailtje aan Gede puteerde Staten dit keer was de mogelijke vervanging van het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens. De Vlissingse rederij Dijkhuizen heeft het grootste schip uit haar vloot aangeboden ter vervanging bij uitval van één van de vaste fer ry's op de lijn. Verantwoordelijk gedeputeerde George van Heukel- om (Openbaar Vervoer) laat we ten eerst een zorgvuldig onder zoek te willen, of inzet van het passagiersschip wel veilig genoeg is in de Westerscheldemonding. Maar dat onderzoek is volstrekt overbodig, aldus Robesin, omdat Dijkhuizen eenvoudig kan aanto nen over alle vereiste certificaten te beschikken voor de Deltawate ren. „Sterker nog", zegt hij, „de provincie heeft alle gegevens al in haar bezit. Dijkhuizen was des tijds één van de belangstellende ondernemers voor exploitatie van de fast ferry. Toen is hun hele doopceel al gelicht." Robesin ver wijt Van Heukelom dat hij 'een ei gen koers vaart in dit dossier en zich daarom doelbewust in vaag heden hult'. Van Heukelom kondigde vorige week aan te werken aan een plan om de volledige veerdienst van de hand te doen. De storingsgevoeli- ge boten zijn nu eigendom van de provincie en worden geëxploi teerd door Veolia. Voor 1 decem ber moet duidelijk worden of dit plan haalbaar is. Af en toe wordt op een akelige manier duide lijk dat het internet niet alleen maar zege ningen biedt. Het nieuws van (eer)gisteren bracht twee na vrante voorbeelden. Bedreigin gen aan het adres van leerlin gen van de Vlissingse basis school De Wissel via de sociaal- netwerksite Instagram. En de ophanden zijnde rechtszaak te gen een inwoner van Cuijk die driehonderd meisjes zou heb ben verleid seksuele handelin gen voor de webcam te verrich ten. Soms is het internet zon der meer een enge plek. Getuige de maatregelen die bij de Vlissingse school zijn getrof fen, neemt de politie de doods bedreigingen serieus. De aard van de dreigementen biedt daar kennelijk aanleiding toe. De kwestie onderstreept, net als de beschuldigingen aan het adres van de Cuijkenaar, dat ouders en scholen de activitei ten van kinderen op internet niet genoeg kunnen controle ren. Het is altijd verstandig en ge plekken goed in de gaten te houden, ook op internet. De bank heeft de stekker uit het bedrijf getrokken. De motor van de ARM 4 was toe aan een grote, kostbare revisiebeurt. Daarvoor kwam geen financiering meer los. 'Economische omstandigheden', noemt een woordvoerder als oor zaak. „De brandstofprijzen zijn erg hoog, terwijl de visprijzen laag zijn." De visprijzen liggen dit jaar tien tot vijftien procent lager dan vorig jaar. De twee broers die als schippers op de ARM 4 voeren, werken in middels op andere schepen van de Arnemuids-Vlissingse vissers vloot. De visquota zijn verkocht aan de firma Siereveld uit Arne muiden. „Die zijn dus in Vlissin gen gebleven", stelt directeur Foort Lokerse van de Zeeuwse Visveilingen vast. De firma Aalbregtse moest eind vorig jaar ook al de Breskens 43 van de hand. De kleinere kotter Vlissingen 28 vaart sinds begin 2013 niet meer. De verwachting is dat die nog wel terug in bedrijf komt. Het wachten is op een ont heffing om te mogen vissen met een brandstofbesparend elek trisch vistuig (pulskor). Voor de ARM 4 bestaat aldus een medewerker van Maaskant rede lijk wat interesse, onder meer voor de offshore. „Twee zijn er al wezen kijken en binnenkort komt er weer één." DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 de ander dat haiuMfi "Hverbant) 'i/*-'it'n hekkm friotan. Ah om ie 11 hooi moet li|n kunt u het. wifewtde telefoonnummer bellen: 01U-4S0M4 We tullen den neer het hek komen. I Het schoolplein van De Wissel is hermetisch afgesloten. I Gewapende agenten bij het hek van basisschool De Wissel, een politiebusje in de straat en in de wijk nog meer po litiemensen die hun ogen en oren de kost geven: de doodsbedreigingen aan het adres van leerlingen van groep 8B worden 'zeer serieus' genomen, aldus politiewoordvoerder Alwin Don. foto's Ruben Oreel door Marcel Modde MIDDELBURC - „Geacht College, kunnen de antwoorden op onze vragen niet nog korter en onbenul liger?! U neemt ons als volksverte genwoordigers niet serieus. Dat is onacceptabel!" De boot is aan bij PvZ-fractievoorzitter Johan Robe sin. Hij stoort zich in toenemende mate aan het niveau van de ant woorden van het dagelijks provin ciebestuur op schriftelijke vragen uit Provinciale Staten. ARNEMUIDEN - Opnieuw is een gro te Zeeuwse viskotter uit de vaart genomen, de Arnemuiden 4 van de firma W. van Belzen en zonen. Het ruim veertig meter lange schip waarvan het casco in 1984 is ge bouwd, ligt te koop bij scheeps werf Maaskant in Stellendam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67