van Schore No Glory van denore T r 24 BEVELANDEN en THOLEN MANTELZORGCOACHES Latijns-Amerikaanse verhalen Mara Dietvorst (3) overleden aan kanker 't Meziekske komt in Schore spelen EF COES - Goesenaren met wortels in Latijns-Amerika vertellen zater dag 19 oktober verhalen in po dium 't Beest in Goes, 't Beest hanteert de beproefde methode van een ontdekkingsreis. Op ver schillende plaatsen in het pand staan en zitten de verhalenvertel lers die spreken over wat ze heb ben meegemaakt, of over bijzon dere gebeurtenissen in hun land van herkomst. De Spaanse stem men klinken de hele dag. Er is li vemuziek en 's avonds is er eten. GOES - Mara Dietvorst (3) is dins dag overleden aan neuroblast- oom, een zeldzame vorm van kin derkanker. Mara, wier grootou ders nog in Goes wonen, is vorig jaar gedurende een half jaar be handeld in een ziekenhuis in Phi ladelphia, waar een behandeling wordt gegeven die de kansen op overleven bij neuoblastoom ver groot. In podium 't Beest in Goes speelde vorig jaar een handvol bands tijdens een benefietconcert dat moest bijdragen aan de hoge behandelingskosten van Mara. In heel Nederland werden acties voor de behandeling van Mara ge houden. SCHORE - De Cultuurgroep Schore heeft voor morgen, vrijdag, 't Me ziekske uitgenodigd om in de dorpskerk op te treden, 't Mezieks ke maakt volksmuziek naar het voorbeeld van Ierse folkgroepen. De groep speelt eigen nummers en Hollandse traditionals. De be geleiding gebeurt met authen tieke instrumenten. Het optreden begint om 20 uur maar de kerk is al een half uur eerder open. Na af loop wordt de avond in het dorps huis afgesloten met een drankje. LSW V IJIW Dinsdagavond, tijdens de raads vergadering waarin de raad be sloot de school tot 2017 financieel te ondersteunen, werd de visie aangeboden. Hoewel het behoud van de school de aanleiding en de centrale kwestie in het stuk blijft, draagt Schore tal van ideeën en een heleboel goede wil aan, om het dorp nog beter te maken. Er werd ook een flyer uitgegeven, waarmee vooral starters en jonge gezinnen worden verleid om in Schore te komen wonden. Heel erg moeilijk kan dat niet zijn. Schore heeft een bloeiend verenigingsleven, tot nu toe een prima basisschool, en veel bedrij ven in de directe omgeving. Wat de Schorenaren graag zouden wil len, is meer huurwoningen voor starters en jonge gezinnen. Het dorp heeft stellig de indruk dat de lijsten die wooncorporatie RWS hanteert, korter zijn dan in werke lijkheid. In de toekomstvisie sluit Schore zich op een aantal punten aan bij de veel vagere visie die de ge meente Kapelle voor de gehele ge meente heeft vastgesteld. Maar het dorp wil veel verder gaan. Het wil zich inspannen om in 2030 energieneutraal te zijn. Het dorp wil zelf zorgdragen voor het be heer van straten en wijken en wil alles: nieuwbouw, toerisme en au to's, duurzaam maken. Schore heeft becijferd dat het ver dwijnen van de school de gemeen te Kapelle ook geld gaat kosten, al was het alleen maar door een da ling in de WOZ-waarde. Maar ook de snellere vergrijzing kost geld. Schore wil die vergrijzing met een goed gemengde leeftijds opbouw zelf kunnen dragen en biedt daarvoor niet alleen ideeën maar ook inzet aan. Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-)gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van Schildersbedrijf Noom BV, gevestigd te Sint-Maartensdijk, Serge Pe- kaar h.o.d.n. IBZ Ontwerp Realisatie en Interieur Bouw Zeeland Ontwerp Realisatie, geboren op 26-05-1983, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd gedagvaard om op woensdag 15-01-2014 te 10:00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Zeeland-West-Brabant, Kamer voor kantonza ken, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan Kousteensedijk 2 te Middelburg de vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 2092998/ref.: 90002744 Mr. EJJ-. Remijn Burg. Stulemeijerlaan 16 Bergen op Zoom Tel.0164-241518 /ref.:20130057 Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van Meis Imad Al-Asadi, wonende op een geheim adres, ten laste van Amar Satar Alzobaidi, geb. 17-11-1986, thans zonder bekende woon of ver blijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg gevestigd Kousteensedijk 2 te Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c.a. d.d. 03-10-2013, met onder meer de aanzegging dat Amar Satar Alzobaidi voornoemd uiterlijk d.d. 22-01-2014 mid dels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschriffvan voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088 - 2092998 /ref.:90004762 mw. mr. D.R.M. de Vos (Haans adv.) Joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom telefoon:0164 - 707172 /ref.:189813 DV/jt no cuts, Vier wes wil zers voor SCHORE - Tijdens de hectische pe riode waarin de gemeenschap van Schore vocht voor het behoud van openbare basisschool de Tunnel, werd een ding pijnlijk duidelijk. Er is voor Schore geen toekomstvisie. De gemeenschap schreef die daar om maar zelf: No Guts, No Glory, bouwstenen ter ondersteuning van het langetermijnbeleid van de ge meente Kapelle. Drie van de vier mantelzorgcoaches: Hetty Vermaat (links voor), Mieke Schouwenburg (rechts voor) en Tiny van Dongen (rechhts achter). Links achter scheidend coördinator Yvonne Wagenaar, midden haar opvolgster Ilse Olree. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60