a'V m l«g "Hi (I 1 m. Hypotheekverstrekker laat fort Prins Frederik Ooltgensplaat veilen STtopsgffg SCHOUWEN-DUIVELAND 25 66 Het is bedoeld als service. Ik wil geen politiek bedrijven daatd op de x\w staf* De Jonge i| U| Gemeente Wonen en leegstand 9VERDRACHTSD8CUMENTI "TIJ VAN BE T9EK9MST m nen worden om een mening te vormen. Bijvoorbeeld of de ge meente meer moet sturen op di versiteit bij de invulling van re- creatiebedrijven, nu uit onder- zoek blijkt dat er een overvloed is aan recreatieverblijven. Maar de notitie daagt ook uit na te denken over de consequenties van de wens om duurzaam te zijn. Wil de politiek windmolens in zee? En wat kan de gemeente doen aan leegstand van woningen of be drijfspanden? Moet de gemeente daarin actief ingrijpen of alles aan de markt overlaten? De grote evenementen die de af gelopen jaren Schouwen-Duive- land hebben aangedaan, zoals de Tour de France of de Enecotour hebben geleerd dat Schou- wen-Duiveland daarvan profi teert. Betekent dit dat de gemeen te evenementen moet subsidiëren is ook een vraag waar de partijen zich over uit kunnen spreken. Allemaal keuzes die voortvloeien uit Tij voor de toekomst. Het is al leen de vraag of de politieke par tijen wel de behoefte hebben zich hierover uit te spreken. Volgens een woordvoerster van het veilinghuis kan de eigenaar van het fort niet meer aan zijn hy potheekverplichtingen voldoen. Het gaat om het fort zelf, de om liggende grond en een aantal los se kavels op het nabij gelegen re creatieterrein, 47.500 vierkante meter in totaal. Fort Prins Frederik is een toeris tische attractie op Goe- ree-Overflakkee. In het uit 1811 stammende rijksmonument zit ten een restaurant en een par ty-centrum. Het rommelt al enkele jaren rond het oude fort. Volgens de gemeen te wordt een aantal chalets en sta caravans op het recreatieterrein il legaal bewoond. De bewoners zelf zouden op gespannen voet met de eigenaar leven. Vorig jaar sloot het nutsbedrijf de elektrici teit kort af omdat de rekening on betaald bleef. De stichting Kunst Kring Goe- ree-Overflakkee beëindigde deze maand haar activiteiten in het fort. „Wij zijn het niet eens met de bedrijfsvoering, om het netjes te zeggen," vertelt een woordvoer der van de stichting. „Begin deze maand werd de situatie onwerk baar en hebben we onze activitei ten stilgelegd." De stichting Kunst Kring verzorgde rondleidin gen door het fort, organiseerde er culturele activiteiten en exploi teerde een galerie. „We hopen dat er snel een nieuwe eigenaar wordt gevonden," zegt de woord voerder. „Dit is misschien een mooie kans voor gemeente en pro vincie om een vinger te krijgen achter de exploitatie van het fort." Herfstmarkt op pleintje Hogezoom Op het pleintje bij het water kunstwerk aan de Hogezoom in Renesse wordt zondag 13 ok tober een herfstmarkt gehou den. De winkels zijn die dag ook open in de Schouwen-Dui- velandse badplaats. De herfst markt in het hart van Renesse begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Lezing over evolutie voor Odd Fellows Antropoloog/theoloog Krijn van der lagt verzorgt dinsdag 15 oktober voor de Odd Fellow Lodge een lezing over 'De Bij bel en de culturele evolutie van de mens'. De lezing wordt gehouden in het onderkomen van de Odd Fellows aan het Sint Jacobshofje in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Nieuwe single van The Chimney De Bruse poprockband The Chimney presenteert haar nieu we single 'Go with the wea ther" zaterdag 12 oktober in mu- ziekpodium Brogum in Zierik zee. Het voorprogramma wordt verzorgd door de forma tie Geert and the Chiefs uit Middelburg. De releaseparty in Brogum zaterdag begint om 20.30 uur. Anbo-modeshow in De Hoeksteen De afdeling Middenschouwen van ouderenbond Anbo houdt maandag 14 oktober een mode show in gebouw De Hoeksteen aan de Platteweg in Scharendij- ke. De show begint om 13.30 uur. Er is gelegenheid om te passen en te kopen en voor de bezoekers staat koffie en thee klaar. Brand thema lezing Vrouwen van Nu Tijdens de bijeenkomst woens dag 16 oktober van de afdeling Brouwershaven van de Vrou wen van Nu, staat het onder werp 'brand' centraal. Leo de Jonge van de Veiligheidsregio Zeeland houdt een lezing over brandpreventie. De bijeen komst is om 20.00 uur in het Brouwse Tonnenmagazijn. Extra ruimte campers op Brouwersdam De zandafgraving in de Duitse bocht op de Brouwersdam is klaar. Hierdoor is elf meter weg beschikbaar gekomen voor auto's en campers om te parkeren. Het zand is gebruikt voor de duinversterking bij Renesse. Het afgraven gaat ver der aan de overkant, de noord kant van de dam. Daarom is het fietspad tijdelijk dicht. Nouj Minder wegenbelasting, minder brandstofkosten en nu extra voordelig! DONDERDAG 10 OKTOBER 2013 raadsfracties' M Burgemeester Gerard Rabelink door Ton van den Nouweland OOLGENSPLAAT - In opdracht van de bank wordt het fort Prins Fre derik in Ooltgensplaat geveild. De executoriale verkoop vindt op 13 november plaats bij het Vendu No tarishuis in Rotterdam. RENESSE ZIERIKZEE BRUINISSE SCHARENDIJKE BROUWERSHAVEN SCHARENDIJKE TOYOTA ALU'AYS A BETTER WAV 4 JmI.WWi AVGO Een kleinere auto rijdt stukken voordeliger en is nu aantrekkelijker dan ooit. Want tijdelijk heeft de Toyota Aygo Now standaard centrale vergrendeling met afstands bediening, stuurbekrachtiging, radio/CD-speler met MP3 aansluiting, elektrische ramen vóór en airconditioning. En daarbij krijgt u ook nog eens C 1.500,- extra inruilwaarde! Daardoor is er al een Aygo Now vanaf 7.790,-. U bent van harte welkom in orwe showroom. Brandstofverbruik (EC/630/2012J) varieert van 4,31/100 km (23,3 km/1) t/m 4,51/100 km (22,2 km/I) CO2 99-104 gr/km. Prijs ind. BTW en 1.500.- extra inruilwaarde, excl. kosten rijklaar maken en recyclingbijdrage. Afgebeeld is de Aygo Now met Sportpakket vanaf 8.630,-. Actieperiode loopt van 09-09-2013 t/m 30-10-2013 (mits geregistreerd voor 31-12-2013). Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55