Start van baggerwerk Rollandthof vervroegd Klanten tevreden over regiotaxi Oosterschelde 24 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKIEZINGEN Ambtenaren schrijven notitie als steuntje bij het opstellen van partijprogramma verkiezingen. Werkbezoek van Arie Slob (CU) Goeroe van het omdenken houdt spreekbeurt OSD Auto in de sloot, bestuurster gewond Tijdens de Tweede Wereldoorlog is het havenkanaal door de Engel sen met bommen bestookt. Onbe kend was of die bommen alle maal zijn afgegaan of dat er nog niet-ontplofte, maar wel nog op scherp staande explosieven in de havenbodem achter zijn gebleven. Daarom werd besloten vooraf gaand aan het baggerwerk een sq- narscan van de havenbodem uit te voeren. Bij die sonarscan werden 42 'ver dachte objecten' gevonden, maar nader onderzoek wees uit dat die ongevaarlijk zijn. Gemeentelijk projectleider René Korstanje: „We hebben een buitenboordmo tor gevonden, een televisie en een aantal autobanden. Verder lagen er nog wat fietsen op de bodem en wat verkeersborden." Alle 43 ijzeren objecten zijn opge vist en worden afgevoerd. Meteen daarna is begonnen met het 'om bouwen' van de drijvende ponton om die geschikt te maken voor baggerwerk. Korstanje: „En dan wordt eerst de bovenste sliblaag weggeschraapt. Het baggerslib wordt op een roos ter gestort zodat eventueel kleine re explosieven als een handgra naat of iets dergelijks onder schept kunnen worden. Bij het baggerwerk in de Nieuwe Haven wordt, zo blijkt uit het verhaal van Korstanje, geen enkel risico genomen. Als de eerste sliblaag is verwijderd volgt weer een scan om te zien of het veilig is om ver der te baggeren. Alles bij elkaar moet er naar schat ting 4000 kubieke meter slib weg- gebaggerd worden. Dat karwei neemt naar verwachting drie we ken in beslag. Daarna kan de passantensteiger geplaatst worden. Korstanje: „Die ligt al kant-en-klaar bij de fabri kant in Genemuiden." Óp het mo ment dat het baggeren klaar is, is het een kwestie van de steiger naar Zierikzee halen en plaatsen. Korstanje verwacht dat dit karwei in een week geklaard kan worden. „En dan moet er nog water en elektra worden aangelegd." De steiger bij Rollandthof heeft een lengte van zo'n 135 meter. Hij is bedoeld voor passanten die lan ger dan één dag in de haven van Zierikzee blijven. Voor het onderzoek zijn driehon derd gebruikers ondervraagd. Het gaat heel erg goed, concludeert Leo Kosten, wethouder in Kapelle dan ook. „We hebben deze zomer bijvoor beeld acht klachten .ontvangen over een taxi die te laat of te vroeg kwam, over 27.600 ritten. In totaal zijn er zestien klachten binnengekomen. Dat was vroeger wel anders." Sinds vorig jaar rijdt Taxicentrale Renesse de regiotaxi. Daarvoor was dat Connexxion. Er is een taxicentrale ingericht samen met de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Het is de eerste centrale in Neder land waarin gemeenten zelf rit ten aannemen en plannen. Dat mensen zonder zorgindicatie 's avonds na 19.00 uur ook met de regiotaxi meekunnen, lijkt nog niet zo bekend. „Er wordt nauwe lijks gebruik van gemaakt", zegt Kosten. „Terwijl we wel heel vaak hoorden dat er behoefte was aan openbaar vervoer 's avonds." ZIERIKZEE - De ambtelijke top van Schouwen-Duiveland heeft voor het eerst, voorafgaand aan de raadsverkiezingen, een handrei king geschreven voor alle politie ke partijen. Een notitie - zo staat in voorwoord geschreven - 'be doeld als een inspirerende bijdra ge die u kunt gebruiken voor uw verkiezingsprogramma en het maatschappelijk debat dat u de ko mende maanden gaat voeren met de Schouwen-Duivelandse samen leving' De aanleiding voor dit document is de nota' Tij van de toekomst'. Eén toekomstvisie die in de afge lopen raadsperiode is vastgesteld. Tij van de toekomst speelt een he le grote rol bij de besluitvorming en het uitzetten van nieuw beleid op Schouwen-Duiveland. Nage noeg alle nieuwe ontwikkelingen - van het toestaan van een zorg boerderij tot en met het aanleg gen van toeristische fietspaden - worden getoetst aan dit docu ment. Vanuit managementper- spectief bezien lijkt het dan ook logisch om het historisch besef van deze nota wat op te poetsen voor de komende verkiezingstijd. Maar, zegt burgemeester Gerard Rabelink, dat is misschien een bij komend effect, het is niet de ach terliggende gedachte. „De raad heeft destijds gezegd dat het een dynamisch document is. Dan is het in verkiezingstijd een logisch moment om te kijken wat er alle maal gerealiseerd is. Het kan ge bruikt worden bij het schrijven van verkiezingsprogramma's en .grw Recreatie uitbreiding Aquacultuur Nieuw agrarisch natuurbeheer bij het opstellen van het college programma. Het is niet iets wat gebruikt móet worden, maar het is een service aan alle partijen. Ik wil geen politiek bedrijven." Deze werkwijze is uniek te noe men in Zeeland. Voor zover be kend gaat geen enkele gemeente zo ver om dergelijke notities te verspreiden voor de verkiezingen. Maar of de nota nu wel of niet ge bruikt wordt bij het schrijven bij het verkiezingsprogramma (veel programma's zijn al een eind klaar) maakt niet zo veel uit. De notitie heeft wel meerwaarde la ten verschillende fracties weten. Het frist het geheugen op en het is een naslagwerk. In de notitie staat niet alleen de huidige stand van zaken met be trekking tot onderwerpen in de Tij van de toekomst zijn be noemd, maar worden op verschil lende beleidsonderdelen ook vra gen opgeworpen die gebruikt kun- SCHARENDIJKE - Tweede Kamerlid Arie Slob van de Christenunie komt maandag 14 oktober naar Schouwen-Duiveland. Hij be zoekt samen met Europarlementa riër Peter van Dalen mosselbe- drijf Neeltje Jans. 's Avonds wordt een conferentie over visserij ge houden in Grand café Westen wind in Scharendijke. Daar spreekt onder anderen Van Dalen en is er een discussie. BROUWERSHAVEN - Berthold Gun ster, de goeroe van het omdenken in zakelijk Nederland, houdt vrij dag november een spreekbeurt voor de Ondernemers Kring Schouwen-Duiveland (OSD). De bijeenkomst, onder de titel OSD Unplugged, wordt gehouden in het Tonnenmagazijn in Brou wershaven en begint om 19.30 uur. Gunster en zijn medewer kers leren managers creatief den ken. Dat gaat met uitingen als 'ja maar' en 'ja en'. Jaarlijks volgen 50.000 leidinggevenden zijn trai ning en de boeken van Gunster gaan grif van de hand. Aanmel den op: www.osdsignaal.nl BROUWERSHAVEN - Bij een onge luk op de Delingsdijk bij Brou wershaven is gistermiddag een vrouw gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak kwam de au tomobiliste op het grastalud naast de weg terecht. De vrouw slaagde er niet in haar auto <veer op de weg te krijgen en belandde uitein delijk in de sloot onderaan het ta lud. De vrouw is naar het zieken huis vervoerd. door Piet Kleemans zierikzee - Het baggerwerk in de Nieuwe Haven ter hoogte van wooncomplex Rollandthof - nodig om daar een passantensteiger te kunnen plaatsen - begint vandaag. Dat is enkele dagen eerder dan ge pland. Bij de zoektocht naar explo sieven uit WO II in de havenbodem zijn geen bommen of granaten ge vonden. door Nadia Berkelder kapelle - Klanten die gebruikma ken van de regiotaxi zijn tevreden, vooral over de stiptheid en de nieu we centrale. Regiotaxi Oosterschel de krijgt een 8,2 van de klanten. 'Service aan de door Melita Lanting De gemeenteraadsver kiezingen staan in maart weer te gebeu ren. De gemeente deed de politieke partijen een handrei king voor het verkie zingsprogramma, met mogelijke aandachts punten voor de komende jaren. WWW.DUINPARKWESTERSCHOUWEN.nl "dLir Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-)gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom, blijkt dat ten verzoeke van Schildersbedrijf Noom BV, gevestigd te Sint-Maartensdijk, Serge Pe- kaar h.o.d.n. IBZ Ontwerp Realisatie en Interieur Bouw Zeeland Ontwerp Realisatie, geboren op 26-05-1983, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd gedagvaard om op woensdag 15-01-2014 te 10:00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Zeeland-West-Brabant, Kamer voor kantonza ken, locatie Middelburg, die alsdan en aldaar gehouden zal worden in het gerechtsgebouw aan Kousteensedijk 2 te Middelburg de vordering strekt tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 2092998/ref.: 90002744 Mr. E.J.L. Remijn Burg. Stulemeijerlaan 16 Bergen op Zoom Tel.0164-241518 /ref.:20130057 Uit een exploot d.d. 8-10-2013 van (t.k.-) gerechtsdeurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van Meis Imad Al-Asadi, wonende op een geheim adres, ten laste van Amar Satar Alzobaidi, geb. 17-11-1986, thans zonder bekende woon of ver blijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg gevestigd Kousteensedijk 2 te Middelburg, ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c a. d.d. 03-10-2013, met onder meer de aanzegging dat Amar Satar Alzobaidi voornoemd uiterlijk d.d. 22-01-2014 mid dels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088 - 2092998 /ref..90004762 mw. mr. D.R.M. de Vos (Haans adv.) Joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom telefoon:0164 - 707172 /ref.:189813 DV/jt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54